MSN Messenger и се околу него

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Ај ако може некој да ми каже како да решам еден проблем. Се работи во тоа што еден контакт кој го имам во листата кога е онлајн не ми излегува дека е онлајн едноставно го нема внесено во листата, а тој контакт ме има во неговата контакт листа и ме гледа кога сум онлајн па дури си пишеме, а кај мене го нема. Ниту јас сум ја блокирал ниту таа мене???

П.С Инаку јас го аднав во контакти.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ај ако може некој да ми каже како да решам еден проблем. Се работи во тоа што еден контакт кој го имам во листата кога е онлајн не ми излегува дека е онлајн едноставно го нема внесено во листата, а тој контакт ме има во неговата контакт листа и ме гледа кога сум онлајн па дури си пишеме, а кај мене го нема. Ниту јас сум ја блокирал ниту таа мене???

П.С Инаку јас го аднав во контакти.
A си го/ја прашал дали статусот и е на appear offline ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Абе може го поставиле прашањево порано ама ме мрзеше да барам па ке ве прашам. Како се мења пасворд на мсн???
Ник поврзан со хакирање, аватар поврзан со хакирање, а ти прашуваш пасворд како да смениш?:uvo:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
A си го/ја прашал дали статусот и е на appear offline ?
Да и тоа прашав, беше онлајн кога си пишеше со мене, и кај други што ја имаат во контакт прашав и ми рекоа дека ја гледаат онлајн, само кај мене ја нема.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ник поврзан со хакирање, аватар поврзан со хакирање, а ти прашуваш пасворд како да смениш?:uvo:
Tоа не е во негов домен. Чд
Да и тоа прашав, беше онлајн кога си пишеше со мене, и кај други што ја имаат во контакт прашав и ми рекоа дека ја гледаат онлајн, само кај мене ја нема.
Брат... или таа се зеза со тебе а и сите останати и се придружиле или нешто ти е зебана контакт листата... пробај да ја сочуваш... горе во contacts па после да направиш импорт на истата после реинстал на месенџерот :helou:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Да и тоа прашав, беше онлајн кога си пишеше со мене, и кај други што ја имаат во контакт прашав и ми рекоа дека ја гледаат онлајн, само кај мене ја нема.
Не ви е пишано можда.


:) Проба да ја избришиш и да ја ставиш пак?
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Не ви е пишано можда.


:) Проба да ја избришиш и да ја ставиш пак?
Па ова твоето со бришењето го пробав пред малку и сега се е ок, инаку благодарам за помошта и на тебе и на Apokalipto.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
Zdravo,moze li pomos okulu voa messengerov,veke 3 dena maki macam so nego..Ne saka da se konektira(ni msn mess. ni yahoo mess)
Mi javuva error code 80048820
extended error code 80048406

i koga odam na Troubleshoot ne mi gi stiklira IE offline settings.. ,key ports(ima znak izvicnik) i Wireless..

moze li pomos oti ke go frlam veke pc vo..?
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Zdravo,moze li pomos okulu voa messengerov,veke 3 dena maki macam so nego..Ne saka da se konektira(ni msn mess. ni yahoo mess)
Mi javuva error code 80048820
extended error code 80048406

i koga odam na Troubleshoot ne mi gi stiklira IE offline settings.. ,key ports(ima znak izvicnik) i Wireless..

moze li pomos oti ke go frlam veke pc vo..?
До интернетот ти е , контактирај го провајдерот :helou:
 

ElektriX

Велешанче :)
Член од
30 март 2007
Мислења
127
Поени од реакции
3
Zdravo,moze li pomos okulu voa messengerov,veke 3 dena maki macam so nego..Ne saka da se konektira(ni msn mess. ni yahoo mess)
Mi javuva error code 80048820
extended error code 80048406

i koga odam na Troubleshoot ne mi gi stiklira IE offline settings.. ,key ports(ima znak izvicnik) i Wireless..

moze li pomos oti ke go frlam veke pc vo..?
(Чисто лаички зборуам) Да провереше firewalls и/или антивируси,тие да не не му даваат на МСНто пристап до интернет.
Исто ,прогуглај за "error code 80048820" и за
"extended error code 80048406", сигурно ќе најдеш нешто...
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Zdravo,moze li pomos okulu voa messengerov,veke 3 dena maki macam so nego..Ne saka da se konektira(ni msn mess. ni yahoo mess)
Mi javuva error code 80048820
extended error code 80048406

i koga odam na Troubleshoot ne mi gi stiklira IE offline settings.. ,key ports(ima znak izvicnik) i Wireless..

moze li pomos oti ke go frlam veke pc vo..?
Ај пробај и со ова

1. Ако користиш прокси на ИЕ, сигурно таму нешто имаш зафрканто, гледај да поправеш...
2. Часовникот не ти е во ред ( го имам сретано ова да знаеш )
пробај намести го одново саатот па види
3. Исклучи видноус firewall или некој друг firewall што го имаш на компјутерот, и пробај

П.С. се мислам дека на крајот ќе испадне ова по број 2, туку ај пробај па пиши што си направил
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
Gotovo go srediv.. :)
t.e. guglav i najdov..bilo zafrknato proxy to na IE..
fala mn :helou:
 

warlic MKD

КирЕ..Поштарот
Член од
16 септември 2008
Мислења
270
Поени од реакции
5
Еј.. Некој да помогне ..

Веке 2 дена неможе да се уклјучи МСН .. имам конекција . еве ви слика ..



Иако одам Репаир исто ми е ..

Еве и друга слика ..



Незнам до што му е .. плс .. барам помош
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
Еј.. Некој да помогне ..

Веке 2 дена неможе да се уклјучи МСН .. имам конекција . еве ви слика ..



Иако одам Репаир исто ми е ..

Еве и друга слика ..



Незнам до што му е .. плс .. барам помош
контактирај со провајдерот..мене ми беше до вчера зафркнато ама си го напраив...проксито од ИЕ се зафркнало..
прогуглај сигурно ке најдеш нешто..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom