Барам игра.. т.е. "Која беше играва..?"

B

Blacks

Гостин
A be znae nekoj od kade mozam (najeftino) da gi najdam Guild Wars?
Slusnav neso u Riversoft bile 700-800 den.. ama mi treba confirmation :D
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
оваа стара е ама ако некој може нека прати
Nightlong: Union City Conspiracy
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
Midnight Club: Los Angeles Screenshot

да ми ја најде некој играва ке може??
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Не сакам да отворам нова тема, ама прашањево е некако поврзано со ова тема :).

Вака, ја играв играта пред 8-9 години, мислам дека ја инсталирав од BUG или PCPLAY, не сум баш сигурен. Kако и да е играта беше со војници, нешто ко RTS само што можеше максимум 6 војници да контролираш, нешто слично на Командос ама малце пожива :) можеше од убиените непиатели да земаш храна health pack оружја итн итн. Памтам кога се отвараше играта нешто пишуваше Shadow (демек некоја фирма ова...) или пак флеш бекот ме лаже...како и да е не се надевам дека некој ја знае + и описот е катастрофа...
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
309
Не сакам да отворам нова тема, ама прашањево е некако поврзано со ова тема :).

Вака, ја играв играта пред 8-9 години, мислам дека ја инсталирав од BUG или PCPLAY, не сум баш сигурен. Kако и да е играта беше со војници, нешто ко RTS само што можеше максимум 6 војници да контролираш, нешто слично на Командос ама малце пожива :) можеше од убиените непиатели да земаш храна health pack оружја итн итн. Памтам кога се отвараше играта нешто пишуваше Shadow (демек некоја фирма ова...) или пак флеш бекот ме лаже...како и да е не се надевам дека некој ја знае + и описот е катастрофа...

Не ми текнува на ништо такво:toe::salut:
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
309
А некој да не има линк за Leisure Suit Larry Magna Cum Laude?:vozbud:
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Не сакам да отворам нова тема, ама прашањево е некако поврзано со ова тема :).

Вака, ја играв играта пред 8-9 години, мислам дека ја инсталирав од BUG или PCPLAY, не сум баш сигурен. Kако и да е играта беше со војници, нешто ко RTS само што можеше максимум 6 војници да контролираш, нешто слично на Командос ама малце пожива :) можеше од убиените непиатели да земаш храна health pack оружја итн итн. Памтам кога се отвараше играта нешто пишуваше Shadow (демек некоја фирма ова...) или пак флеш бекот ме лаже...како и да е не се надевам дека некој ја знае + и описот е катастрофа...
Ѕирни ја Soldiers of Anarchy.. личи на неа по тоа што го кажуваш, само е од пред 6 години. И да не е таа, пак симни ја - закон е :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom