Македонско фудбалско првенство 2012/2013

Кој ќе биде новиот шампион?


  • Вкупно гласачи
    325
Статус
Затворена за нови мислења.

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Odlicen den za Shkendija,odlicni rezultati :)
A ako pobedime utre,slobodno moze da se pocne so slavenje :):vozbud:

Тоа е големо АКО........ реков денес ке биде најтешко да ни се земат бодови во Штип, макар би играле и против Интер...... уствари не Шалке!!!:kesa:
 
Член од
26 март 2011
Мислења
592
Поени од реакции
79
Тоа е големо АКО........ реков денес ке биде најтешко да ни се земат бодови во Штип, макар би играле и против Интер...... уствари не Шалке!!!:kesa:

koj ste vie be >?

jas ne znam zs Shkendija ne igra bas dobro kako gostin , se sekavam na natprevarot Shkendija-Bregallnica 2-0 , totalna dominacija na Shkendija , Bregallnica ni edna akcija ne naprai , jas sega ne znam kako e mozno da igaat dobro kako domakin !
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
koj ste vie be >?

jas ne znam zs Shkendija ne igra bas dobro kako gostin , se sekavam na natprevarot Shkendija-Bregallnica 2-0 , totalna dominacija na Shkendija , Bregallnica ni edna akcija ne naprai , jas sega ne znam kako e mozno da igaat dobro kako domakin !
Ке видите денес....... кој сме тоа ние!
 
B

Beck's

Гостин
Тоа е големо АКО........ реков денес ке биде најтешко да ни се земат бодови во Штип, макар би играле и против Интер...... уствари не Шалке!!!:kesa:
najvazno e sto ke igrame kompletirani,pa ako Buba denes ke igra raspolozen,ke ve snajde ko Inter :) sepak ke bida ekstra natprevar,se nadevam deka nie ke izlezeme kako pobednici.Inaku cestito za noviot teren i tribina,citav ste go rekonstuirale stadionot

--- надополнето ---

Guess what...Teteks postignal gol od penal :vozbud:
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.115
Поени од реакции
3.974
има негде пренос на некој од натпреварите денес?
 
Член од
18 мај 2010
Мислења
61
Поени од реакции
4
Тоа е големо АКО........ реков денес ке биде најтешко да ни се земат бодови во Штип, макар би играле и против Интер...... уствари не Шалке!!!:kesa:

Ке видите денес....... кој сме тоа ние!
:helou::helou::helou::helou::helou::back::baeh:

--- надополнето ---

CAMPEONES CAMPEONES OLE OLE OLEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:\

Samo glupostitee na Hari i Kenan mozat da ne sprecat od titulava i nikoj drug:drk:
 
Член од
26 март 2011
Мислења
592
Поени од реакции
79
hahha kaj se tie so vikaa shkendija nema da pobedi vo Stip??


BRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR


0-2 !!!

SAMPIONI !
 

General Centar

Се колнам... за ослободување на Македонија...АМИН
Член од
31 март 2011
Мислења
350
Поени од реакции
188
Napred Vardar , komiti zakon!!!!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.707
Поени од реакции
71.134
Готовоа е лигата. Металург најверојатно се откажува од титулата, а тоа на дело би требало да го видиме во сабота кога според шпекулациите ќе им пуштат на Скопје :nesvest:
Вардар и Пелистер под рака ќе си идеме во втора лига...
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
hahha kaj se tie so vikaa shkendija nema da pobedi vo Stip??


BRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR


0-2 !!!

SAMPIONI !
За победата давам рака.поштено си победите али ме разочаравте со педерската игра..Нормално е да се задржува време у водство ама ви буквално си исполежате цело 2ро полувреме таман еден стане друг легне,претерате ја..Инаку заслужена победа посебно првиот гол беше најс.
 
Член од
26 март 2011
Мислења
592
Поени од реакции
79
Готовоа е лигата. Металург најверојатно се откажува од титулата, а тоа на дело би требало да го видиме во сабота кога според шпекулациите ќе им пуштат на Скопје :nesvest:
Вардар и Пелистер под рака ќе си идеме во втора лига...
Opaa !!!

ke go gledame Drita-Vardar u Bogovinje HAHAHAHAHAHA :P
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom