Македонско фудбалско првенство 2012/2013

Кој ќе биде новиот шампион?


  • Вкупно гласачи
    325
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 септември 2010
Мислења
80
Поени од реакции
8
:pos2::pos2: што ме заболе мене што значи на албански..?:) тебе те боли што значи lindnil на јапонски? :) и ако не гледаш кај мене има точка меѓу секоја буква...:)
vazno ja se iznasmeav
ziti se deka imalo tocki?
 
Член од
29 март 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
SHKENDIJA .teteks. 23.kolo. tipuvanje.. tocen rezultat najmalce 4.0 .
i publika najmalce 15000.ilada.
hahahahahahha, SHKENDIJA SAMPION.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
15000 ilada уште еден од таквите,шо идете тука кога не знаете ни бројка да прочитате.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
А да напишевте нешто паметно вие двајца....или тројца или колку сте!

Ова веке на ништо не личи а не па на тема за Македонска Прва Лига!

Ете пример:
Напишете колку натрпевари имате одиграно;
Кој колку голови дал;
Кој има највеке настапи;
Колку е просекот на гледаност;

и итн итн....

Барем да заличи на нешто темава. А не вака некој дојде и пише “Шкендија шампион“....па друг по него спортивно од него “ Го отековте“ а уствари и од двете страни ја правите истата грешка!

Не свакајте го ова како навреда, ама веке ми е мизерно да пишам воопшто на оваа тема!
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
А да напишевте нешто паметно вие двајца....или тројца или колку сте!

Ова веке на ништо не личи а не па на тема за Македонска Прва Лига!

Ете пример:
Напишете колку натрпевари имате одиграно;
Кој колку голови дал;
Кој има највеке настапи;
Колку е просекот на гледаност;

и итн итн....

Барем да заличи на нешто темава. А не вака некој дојде и пише “Шкендија шампион“....па друг по него спортивно од него “ Го отековте“ а уствари и од двете страни ја правите истата грешка!

Не свакајте го ова како навреда, ама веке ми е мизерно да пишам воопшто на оваа тема!
На кого најде да објаснуваш и ти не знам,прочитај неколку страни наназад каква “дискусија“ се води и ќе ти стане јасно...ШЧендија Шампиоооооооооооооон :vozbud:
Бог да чува и голман да брани е работава...

Дај навистина,ме интересира кој со кого игра оваа недела ?

И БЕЗ ТИПУВАЊА ВО ТЕМАВА !!
 

DUKESSINCE1988

THE DUKE LORD
Член од
20 јануари 2011
Мислења
260
Поени од реакции
46
како прво стадионот во тетово не бере 15000 туку 12000,како второ нема да смеа да продаваат карти колку што бере заради сигурност,како трето иако са фаворити и имаат подобар тим и са подобро уиграни не не победиле којзнае од кога па нема ни сега.
 
Член од
26 март 2011
Мислења
592
Поени од реакции
79
како прво стадионот во тетово не бере 15000 туку 12000,како второ нема да смеа да продаваат карти колку што бере заради сигурност,како трето иако са фаворити и имаат подобар тим и са подобро уиграни не не победиле којзнае од кога па нема ни сега.
Eeee sea ke vidime :D ako ne ve pobedime i sega nikogas nemame da ve tepame...

Imame daleku po kvaliteten tim , nasite igraci ke bidaat bodreni od 10.000 navivaci , i mislam deka konecno ke ve tepamE i toa na stilot na Shkendija 3-0 , 4-0 :D

Vie sekogas koga ste igrale so nas ste bile max. 300-400 dusi :D , sekogas ste se cuvstuvale kako gostin , i sekogas taka ke bide :D
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
^ И со толку пак биле подобри навијачи и подобри на терен.И што фајде ако сте биле 10К кога бил домаќин си го полнел буџетот Тетекс. :)
 
Член од
4 август 2010
Мислења
36
Поени од реакции
1
како прво стадионот во тетово не бере 15000 туку 12000,како второ нема да смеа да продаваат карти колку што бере заради сигурност,како трето иако са фаворити и имаат подобар тим и са подобро уиграни не не победиле којзнае од кога па нема ни сега.
:pos2::pos2::pos2::tapp::tapp::tapp: HAHAHAHAHAHA 4-0 ke bide naj malce rezultatot
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
како прво стадионот во тетово не бере 15000 туку 12000,како второ нема да смеа да продаваат карти колку што бере заради сигурност,како трето иако са фаворити и имаат подобар тим и са подобро уиграни не не победиле којзнае од кога па нема ни сега.
12000 stolici ima na noze bere okolu 15000 a za sigurnost ne veruvam nesto taka da bide kako sto vikas ti kolku i da ima ce vleza (na 3 tribini )
 
П

Паспарту

Гостин
Брегалница - Шкендија и Напредок - Тетекс в среда!

И сe поради фактот дека три екипи од Тетово играат како домаќини на еден ист стадион
Мали промени во термините за 24. коло во Првата лига и тоа само поради фактот дека дури три наши клубови од Тетово играат на еден ист стадион. И кога е така тогаш мора "рамноправно" да си ги поделат термините. Поради тоа што дербито на 23. коло меѓу Шкендија и Тетекс се игра в недела (03.04.2011), а ако се знае дека средбите од 24. коло се закажани за вторник (05.04.2011) натпреварите од 24. коло во Кичево меѓу Напредок и Тетекс и во Штип меѓу Брегалница и Шкендија место во вторник комесарот за натпревари Миле Спиркоски ги одложи за в среда (06.04.2011). Додека сите останати натпревари од тоа 24. коло се играат во вторник со почеток во 16 часот и тоа Пелистер - Хоризонт Т, Вардар - Работнички, Скопје - Ренова и Силекс - Металург.
Кога сме, пак, кај средбите од 23. коло, тие освен неделното дерби во Тетово ќе се одиграат в сабота (02.04.2011), со почеток во 16 часот, а се среќаваат Металург - Брегалница, Ренова - Силекс, Работнички - Скопје, Хоризонт Т - Вардар и Напредок - Пелистер.


http://sport.com.mk/?ItemID=A2AB11882218B74A84A3BDD85A549C04
 
B

Beck's

Гостин
^ a pak Vardar se cini ke igra duri 3 natprevari vo period od 6 dena

--- надополнето ---

posto vo 25 kolo site 3 tima od Tetovo ke bidat vo uloga na domakini
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.106
Поени од реакции
7.743
А да напишевте нешто паметно вие двајца....или тројца или колку сте!

Ова веке на ништо не личи а не па на тема за Македонска Прва Лига!

Ете пример:
Напишете колку натрпевари имате одиграно;
Кој колку голови дал;
Кој има највеке настапи;
Колку е просекот на гледаност;

и итн итн....

Барем да заличи на нешто темава. А не вака некој дојде и пише “Шкендија шампион“....па друг по него спортивно од него “ Го отековте“ а уствари и од двете страни ја правите истата грешка!

Не свакајте го ова како навреда, ама веке ми е мизерно да пишам воопшто на оваа тема!

На кого најде да објаснуваш и ти не знам,прочитај неколку страни наназад каква “дискусија“ се води и ќе ти стане јасно...ШЧендија Шампиоооооооооооооон :vozbud:
Бог да чува и голман да брани е работава...

Дај навистина,ме интересира кој со кого игра оваа недела ?

И БЕЗ ТИПУВАЊА ВО ТЕМАВА !!



Еден предлог до сите членови кој постираат на оваа тема :smir:
Да не ја сипиме темата и да си играме прогонозери на истата туку да се пишува и постира исклучиво за првенството од типот на извештај местени трансвери и слично што ти знам мислења кој ќе биде шампион а кој 2 лига и такви работи а не само да се трупа со непотребни постови со годење на победникот

Ako nekoj saka da tipuva ima posebna tema tip na denot i pistegi tamu vasite tipovi ostaveteja ovaa temata cela ja zaebavte

No sepak i nasite se krivi sto mu varakas uste poveke mu davas povod da se silat ostavetegi neka pisat gluposti i moderatirite bi trebalo da ja sredat temata :salut:

ПРВА МФЛ 23 КОЛО 02 / 04 / 2011 година (сабота) 16.00 час



ШКЕНДИЈА – ТЕТЕКС

ТЕТОВО 03/04/2011 (НЕДЕЛА), 16.00

Главен судија Мечкаровски Димитар – Скопје

1 асистент Милошески Душко – Скопје

2 асистент Ширилов Игор – Скопје

КОНТРОЛОР Ристески Марјан – Кичево

4 судија Ѓорѓевски Далибор – Куманово



МЕТАЛУРГ – БРЕГАЛНИЦА

СКОПЈЕ, ЖЕЛЕЗАРНИЦА

Главен судија Ецкоски Марјан – Охрид

1 асистент Чакарески Лазе – Струга

2 асистент Мацески Ацо – Струга

КОНТРОЛОР Јанески Коста – Прилеп

4 судија Маркоски Марјан – Охрид



РЕНОВА – СИЛЕКС

ТЕТОВО

Главен судија Стојанов Стојанче – Штип

1 асистент Караколев Никола – Штип

2 асистент Иванов Сашо – Штип

КОНТРОЛОР Камчев Благој – Кавадарци

4 судија Кипријановски Владимир – Скопје



РАБОТНИЧКИ – СКОПЈЕ

СКОПЈЕ, НАЦ.АРЕНА ФИЛИП ВТОРИ

Главен судија Ставрев Александар – Скопје

1 асистент Кировски Марјан – Скопје

2 асистент Димовски Александар - Скопје

КОНТРОЛОР Сеља Илир – Струга

4 судија Стефков Симеон – Скопје



ХОРИЗОНТ – ВАРДАР

ТУРНОВО

Главен судија Петковски Зоран – Велес

1 асистент Манасиев Горан – Велес

2 асистент Новачев Петар – Велес

КОНТРОЛОР Ангелов Сашко – Кочани

4 судија Мавров Васко – Струмица



НАПРЕДОК – ПЕЛИСТЕР

КИЧЕВО

Главен судија Мустафи Фатон – Тетово

1 асистент Емурли Иса – Тетово

2 асистент Изеири Вјолца – Гостивар

КОНТРОЛОР Димитровски Димитар – Скопје

4 судија Јовчевски Дарко – Тетово

izvor
 
Член од
4 август 2010
Мислења
36
Поени од реакции
1
SHKENDIJA teteks 1 Metalurg-Bregallnica x Renova-Sileks 1 Rabotnicki-Skopje x Horizont-Vardar x Napredok-Pelister 1
 
П

Паспарту

Гостин
Ај ако сака модераторот нека ги брише коментарите со типувања...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom