Македонско фудбалско првенство 2012/2013

Кој ќе биде новиот шампион?


  • Вкупно гласачи
    325
Статус
Затворена за нови мислења.

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Борис Трајковски е во Маџари. Ова е игралиште во Автокоманда, исото кај што игра Металург :)
Навивачи Пирати, кои сигурно ќе присуствуваат на утакмицава. Ќе биде интересно со оглед на тоа што и Шверцери сигурно ќе дојдат со Балисти.
Ако сакаат џандарите Балисти да не влезат ондак нема да влезат, пошто главните на Скопје се десна рака на Урко, главно обезбедување на Грујо...
Ако сакаат да падне транс Балисти, истотака ќе падне, па макар и глави летале :)
Си знаат Балисити како поминаа дел од нивните членови лани таму. Да не извадеше пиштол едниот од нивните, ни мајка Јана не ги спасуваше :wink:
Иначе Шкендија е класи подобра од Скопје, максимум ако на среќа извади Скопје нерешено. Зависи кој ќе биде судија, пошто често знаат да си наместат некого. Плус Минчо сигурнмо ќе сака Шкендија да киксне тука, така да можно е да заврши нерешено...
Па имаме забрана така да на гостински терен оваа сезона нема да има транспаренти.

Лани фрката беше со роднините на Ерсен Сали,па еден од нив извади пиштол.

Да тешко ќе биде на ова гостување,но што се однесува до нашите играчи не верувам дека ќе подлегнат на притисокот што ќе им се направи.Единствено 1-2 може да ги исплашат другите ќе се борат до крај.
А ако прават нешто со судијата тогаш не знам што да кажам...само дека се надевам дека ќе имаме повеќе среќа!
 
Член од
1 март 2011
Мислења
180
Поени од реакции
8
Skopje e mnogu nezgodna ekipa na domasen teren ..

Od 9 mecevi imaat 6 pobedi 2 nereseni i poraz ( od Renova 0-1 so Penal ) .

Ednostavno i so X sum zadovolen jas :) .
 
Член од
4 август 2010
Мислења
36
Поени од реакции
1
hahahahah e Shkendija Shkendija site zboruvate za golemata ekipa vie od gjorce petrov ne znam sto kur llaete idite kaj ristevski da vi pomaga nesto u 4 liga bare bare da igrate sega za sega 1 SHKENDIJA1111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111:pos2:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
hahahahah e Shkendija Shkendija site zboruvate za golemata ekipa vie od gjorce petrov ne znam sto kur llaete idite kaj ristevski da vi pomaga nesto u 4 liga bare bare da igrate sega za sega 1 SHKENDIJA1111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111:pos2:
Научи правопис прво и основно,па дојди пиши нешто тука..
4 лига,4,барем нема да му лижеме гз на Хари како повеќето екипи што прават моментално...за информација трета лига сме,се гледаме за некоја година во прва лига ;)

Ееееј до кај стигна фудбалов,мене најде да ми кажува планинец глеј си го клубот во 4 лига,како Шкендија цело време да е во прва лига,ама тоа е,не си ја знаете историјата на клубот,а овде се правите кој од кој поголеми “ултраси“:kesa:
 
Член од
4 август 2010
Мислења
36
Поени од реакции
1
hahahahha ti od gjorce idi namesti nekoja utakimca kuznae 10 godini ke vi odi da se vratite u 1 liga mie smo planinci ama po 12 iljadi ima u stadion i 1 mesto imamo ne znam sto llaes koga nesi nigde u futball ajde setaj idi so kisela voda i fanta shokata 4 liga :tapp::tapp: SHKENDIJA 1
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.167
Поени од реакции
2.083
Полека дечко, добредојде на форумов прво, потоа дискутирај за дијагнози.
Nema potreba da diskutiram za dijagnozi, ako nema postovi kako toj pogore, koi ama bash nisto ne pridonesuvaat za temata - Makedonsko fudbalsko prvenstvo
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Борис Трајковски е во Маџари. Ова е игралиште во Автокоманда, исото кај што игра Металург :)
Навивачи Пирати, кои сигурно ќе присуствуваат на утакмицава. Ќе биде интересно со оглед на тоа што и Шверцери сигурно ќе дојдат со Балисти.
Ако сакаат џандарите Балисти да не влезат ондак нема да влезат, пошто главните на Скопје се десна рака на Урко, главно обезбедување на Грујо...
Ако сакаат да падне транс Балисти, истотака ќе падне, па макар и глави летале :)
Си знаат Балисити како поминаа дел од нивните членови лани таму. Да не извадеше пиштол едниот од нивните, ни мајка Јана не ги спасуваше :wink:
Иначе Шкендија е класи подобра од Скопје, максимум ако на среќа извади Скопје нерешено. Зависи кој ќе биде судија, пошто често знаат да си наместат некого. Плус Минчо сигурнмо ќе сака Шкендија да киксне тука, така да можно е да заврши нерешено...
Ballisti ke ima sigurno .... Isto taka i Shverceri.... !!


kako be lazes kakov pistol be ??? Utakmicata koga igrase skopje so Shkendija imase okolu 100 navivaci od tetovo i vo momentot koga postigna E.Sali gol eden navivac na Skopje sakase da go napadne pa posle...GO JADEL GADNO I TOA SRED SKOPJE:toe::pos2: od familijata na Ersen i drugi sto bea od Tetovo:toe:


za transparent siguren sum deka ke nema od nasha strana ne deka se plasime da go izgubime ama igrata moze da go odlozat ako staeme transparent :toe:


se ceka masovno da se ide u Skopje ja personalno cekam da ima poveke od 1.000 !!!
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
^ 200 so Вардар бевте до 300 со се Шверцери,каде бе 100 се слушаш шо збориш?
Инаку лошо е тргнат фудбалов,не поради лошата управа на ФФМ туку и газдите на клубовите не го носат клубот кон успеси макар и земал пари од него,него целта им е преку спортот да играт чистот,додека зад него водат уште 300 други валкани бизниси.Уште долго ќе биде така но еден ден ќе си го вратиме спортот назад.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom