Машински Факултет

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
жив е, кај мене во комшии живее, му има предавано на татко ми (домазет е татко ми, па не е мислењето по комшиска линија :) ), татко ми не бил некој бубатор, па има добри спомени за стамболиев и стално се поздравуваат и прават муабет кога ќе се видат. али добро, секој си има индивидуална перцепција на работите.
и, ЖЕНСКО СУМ! :smir:
иначе мицковски сега е далеку од бубаче. Бог да чува и да брани е поточно кажано :)
а стамболиев дава бесплатни книги машински елементи за студентите што положиле статика со добра оцена (9 и 10) и мислам дава некои стипендии за студентите што положиле ваљда машински елементи 1 и 2 со добра оцена.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
жив е, кај мене во комшии живее, му има предавано на татко ми (домазет е татко ми, па не е мислењето по комшиска линија :) ), татко ми не бил некој бубатор, па има добри спомени за стамболиев и стално се поздравуваат и прават муабет кога ќе се видат. али добро, секој си има индивидуална перцепција на работите.
и, ЖЕНСКО СУМ! :smir:
иначе мицковски сега е далеку од бубаче. Бог да чува и да брани е поточно кажано :)
а стамболиев дава бесплатни книги машински елементи за студентите што положиле статика со добра оцена (9 и 10) и мислам дава некои стипендии за студентите што положиле ваљда машински елементи 1 и 2 со добра оцена.
Ај ко ја зетеравме темата на таа страна......
..кога пишав „не си го сретнал’’,,мислев на како професор и испитувач.....

...второ......кај неговите предмети.....бубалиците најтешко проаѓаа, зашто после формалните прашања почнуваше „слободен разговор’’....во кој се бараше размислување и решение за практични проблеми кои често беа и надвор од предметите....и во најголем број случаи ако не и во сите тој разговор одлучуваше дали си положил или не ..т.е. како да писмениот и усмениот испит беа само квалификација за тој разговор.....(камо денес да има повеќе такви професори кои проверуваат зошто у ствари си учел некој предмет).....
.... вакво и слично испитување спороведуваше и Славе Арменски....
...само јбг.....отиде таа гарда на професори.....
....чим Л.Димов догурал до професор се е јасно....:vozbud:
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Ај ко ја зетеравме темата на таа страна......
..кога пишав „не си го сретнал’’,,мислев на како професор и испитувач.....

...второ......кај неговите предмети.....бубалиците најтешко проаѓаа, зашто после формалните прашања почнуваше „слободен разговор’’....во кој се бараше размислување и решение за практични проблеми кои често беа и надвор од предметите....и во најголем број случаи ако не и во сите тој разговор одлучуваше дали си положил или не ..т.е. како да писмениот и усмениот испит беа само квалификација за тој разговор.....(камо денес да има повеќе такви професори кои проверуваат зошто у ствари си учел некој предмет).....
.... вакво и слично испитување спороведуваше и Славе Арменски....
...само јбг.....отиде таа гарда на професори.....
....чим Л.Димов догурал до професор се е јасно....:vozbud:
тогаш немој да викаш дека е самоумислена величина, од ова што го кажа може слободно да се заклучи дека е вистинска величина :smir: а со бубатор мислев дека не се претргнувал многу од учење :)
лазо димов не знам како воопшто стигнал до професор, најтупавиот човек на машински е (не е глуп, само е туп, различни категории се) :) башка што на прво доаѓање на машински ни кажаа дека не смее професорот лично да продава книги, а димов ни кажа да се запишеме на список сите што сакаме поефтино од кај него да земеме, а другите "нека си ја купат за ПОСКАПО од книжарата". и најдебилното полагање испит беше кај него, бараше да му ја пишуваме и теоријата за лекциите, и тоа не како што логично би следувала (пример ако знаеш да решиш функција, ќе знаеш и со текст да објасниш како тоа се прави), него бараше како он што си напишал во книгата (ме бутна првиот пат кога полагав само заради дебилната теорија). тој мислам дека редно време му е да си оди во пензија или во некоја комунистичка школа во северо-источна русија (такозвани сибир).
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
eee ne samo teorijata od zbor do zbor drugar mu ja resi zadacata i so ist rezultat ama nemozelo na toj nacin spored lazo moralo po negoviot i aj sea :S
 

JocikA

The red one
Член од
24 јуни 2008
Мислења
109
Поени од реакции
28
Методија Мирчевски..... име кое ќе го памтим дур сум жив
 

Ivan Makedonski

Самопрогласен патриот
Член од
19 август 2009
Мислења
290
Поени од реакции
19
Методија Мирчевски..... име кое ќе го памтим дур сум жив
море омекна последниве неколку години Мирчевски! моја генерација од сите предмети кај него имаше едвај 15-тина што положија од прва!
а годинава случајно се најдов пред канцеларија кога чекаа за оценки и искача овој и вика ауу па ја 150 души сум пуштил нешто не е у ред хахахах

а кој бизнис го направи со книгите кој ги шиткаше праку Алма тоа да не збориме! и симптоматично беше дека од тие 15 души што положија од прва сите имаа земено книги од кај него! па сеа ти види! и идеа на дополнителни „вежби“ кај Алма која уствари им ги кажуваше задачите!

легален рекет јбг хахахах
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
море омекна последниве неколку години Мирчевски! моја генерација од сите предмети кај него имаше едвај 15-тина што положија од прва!
а годинава случајно се најдов пред канцеларија кога чекаа за оценки и искача овој и вика ауу па ја 150 души сум пуштил нешто не е у ред хахахах

а кој бизнис го направи со книгите кој ги шиткаше праку Алма тоа да не збориме! и симптоматично беше дека од тие 15 души што положија од прва сите имаа земено книги од кај него! па сеа ти види! и идеа на дополнителни „вежби“ кај Алма која уствари им ги кажуваше задачите!

легален рекет јбг хахахах
од 10 предмети што ги предава и од над 1000 студенти што слушаат кај него па и не е баш дека омекнал :jaj: ама нека му биде , ај наредна сесија нека пушти поише ( и ја да бидам меѓу тие) :)


Е да имам едно сериозно прашање, слушнав нешто од оваа година ќе ни вовеле колоквиумска недела :toe: па ме интересира колку ми е точна информацијата.
 

JocikA

The red one
Член од
24 јуни 2008
Мислења
109
Поени од реакции
28
Омекнал ама за една отцена чекав 2 саата пред кабинет. Тамам си ја најдов пријавата и влезе еден професор и ме избрка надвор да сум почекал да попраеле муабет. Прво даваше отцени и потписи на регуларно положените, па утредента само потписи и на крај после поправниот отценка зедов и јас со другите шестмина кои положивме на поправен. Едвај дочекав. На вториот колоквиум му рече на асистентот: Како се распишале мислат дека ќе положат хахаха. Ако Виктор Илиев го наследи добро ќе биде, ама изгледа син му Иле ќе го замени.
 

Ivan Makedonski

Самопрогласен патриот
Член од
19 август 2009
Мислења
290
Поени од реакции
19
Омекнал ама за една отцена чекав 2 саата пред кабинет. Тамам си ја најдов пријавата и влезе еден професор и ме избрка надвор да сум почекал да попраеле муабет. Прво даваше отцени и потписи на регуларно положените, па утредента само потписи и на крај после поправниот отценка зедов и јас со другите шестмина кои положивме на поправен. Едвај дочекав. На вториот колоквиум му рече на асистентот: Како се распишале мислат дека ќе положат хахаха. Ако Виктор Илиев го наследи добро ќе биде, ама изгледа син му Иле ќе го замени.
Кој син Иле?!?!?!

Ако мислиш на Иле Мирчески помлад асистент што е не се во никаква роднинска врска! Има двајца синови од кој едниот е на правен а другиот е дипломиран на АФИ првата генерација по ЕКТС! Е сега ако продолжи можно е!

А за Виктор па и не би рекол дека е добро да го наследи пошто многу се курчи уште сеа којзнае каков ќе биде ко професор!
 
T

Tetro

Гостин
Асистент по Машински Елементи 2 ми беше лани и супер си поминавме кај Петар Симоновски..

Има двајца синови од кој едниот е на правен а другиот е дипломиран на АФИ првата генерација по ЕКТС! Е сега ако продолжи можно е!
Мислам дека има дипломирано на ЕЕ, синот на Мирчевски Методија

А за Виктор Илиев па и не би рекол дека е добро да го наследи пошто многу се курчи уште сеа којзнае каков ќе биде ко професор!
Тој беше причина што по трет пат ќе го слушам Механика на Флуиди оваа година...
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Има ли некој што ќе полага Термотехнички машини и уреди кај Славе Арменски на 1ви сеп.

како иде кај него на испит.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom