Кој би бил идниот претседател на Македонија?

Кој би бил идниот претседател на Р.Македонија? (според вас)


  • Вкупно гласачи
    132
Член од
14 јули 2005
Мислења
1.428
Поени од реакции
43
eeeee koga ti vikam jas .na drugo mesto da gi barate predavnicite a ne tuka.
Предавниците немаат рогови на главата ниту пак носат маици на кои со големи букви пишува: ЈАС СУМ ПРЕДАВНИК.

Ги препознаваме по тивката малодушност што ја сејат, по поразот што им е во секој збор:

- Грција е силна, ние сме слаби,
- никој не ни помага,
- нема правда во светот, само сила и интереси,
- зар сакате да не изолира светот,
- ќе јадеме корења,
- од патриотизам не се живее,

итн итн итн.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
eeeee koga ti vikam jas .na drugo mesto da gi barate predavnicite a ne tuka.
Имаш до некаде право,само предавниците никогаш не носат петокрака или некој друг знак на чело,кој ќе ги означи за предавници.:toe:

Предавниците немаат рогови на главата ниту пак носат маици на кои со големи букви пишува: ЈАС СУМ ПРЕДАВНИК.
Ги препознаваме по тивката малодушност што ја сејат, по поразот што им е во секој збор:
- Грција е силна, ние сме слаби,
- никој не ни помага,
- нема правда во светот, само сила и интереси,
- зар сакате да не изолира светот,
- ќе јадеме корења,
- од патриотизам не се живее,

итн итн итн.
Можеби и тие луѓе не се предавници во права смисла на зборот,туку се само плашливци за својата иднина,која на моменти не им изгледа баш така розова.:toe:
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
1.025
Поени од реакции
41
отсекогаш сме страдале од таквите
кој можи да го реши тој проблем?
никој
најголемите оптимисти се надеваат да се случи некое чудо
мистер бц до крајот на животот ќе го раниме ние
и секој прецедник,таков е законо :pos2:
од овие 4 наведени ни еден не е заслужен за претседател
секоја почит за љубета ама тешко да се кандидира
 
S

Sith_Lord

Гостин
Кој и да изберат, исто му се фаќа. Народот пак ќе биде глуп, пропагандата ќе фучи, а мене ќе ме боли глава.

Јас предлагам Гоце Арнаудов да го прогласиме за Махараџа.

Sith
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
192
Поени од реакции
10
Пред да почнам да коментирам да објаснам за темава дека станува збор за кандидатите кои се согласуваат со „виткање на кичма“.

a kakov vlog sakas?vidovme site oti se posilni od nas .so glava zid ne se turka....dali ste svesni oti sme zatvoreni od site strani?do koga nasiot narod ke raboti za bedni 100evra mesecno a nasite gazdi MAKEDONCI ke si gi polnat dzebovite se poveke i poveke..aj prasaj go zemjodelecot kako ke ja pomine zimata.a i edno prasanje do tebe ...dali bi sakal da zarabotuvas 1500evra mes. nekade vo evropa ili da si sedis doma kako pravMAKEDONEC
Прво да се разбереме, голем дел од граѓаните во Македонија не живееат во беда и покрај сите статистики. Значи тоа не е доволна причина да се откажеме од идентитетот. Види во Бугарија дали луѓето почнаја да земаат по 1500 евра месечно преку ноќ.

Друг момент, тоа дека сме затворени од секаде со визи до некаде е и точно, сум осетил на своја кожа како студент, кога ќе одам во амбасада или на граница ме гледаат како некој дојден од Африка или не знам каде. Но ако претежно ако имаш вистинска потреба за работа во странство, ако имаш пари на сметка те пуштаат секаде. И на крај за ова прашање „решавањето на проблемот со името“ мислам дека нема веднаш да ни го реши и проблемот со визите. А Грците нема да не сакаат па макар и Марсовци да се викаме.


imeto ne e stoka za pazaruvanje!

so e pametnoto vo toj kompromis, nasiot vlog e ime koe e odraz na nasiot identitet , istorija i idnina.....


pri cista sovest za makedonija bi sedel i vo zatvor ako treba.

sakam da ziveam pristojno i se trudam da e taka vo mojata zemja , kako makedonec. Se plukam na sekoe bogatstvo koe znaci kozlinkata da si ja prodadam.
Фала за постов, макар и тешко да се живее секој треба да го понесе товарот на своето време. Дали пред 100 години полесно се живеело кога не се откажале од името Македонци кое сеуште го носиме. Дали ние ќе сме таа генерација која ќе им го сториме тоа на идните поколенија? Нема ништо свето во тоа што е наша едноставна обврска, да сме тоа што сме.

Друго, ако последните обид на премиерот да ги стави на маса прашањата за Македонците во Грција се обид да се продаде името за повисока цена (опозицијата веќе го продава за ништо) повторно ништо не сме направиле. Работата се врти во круг. Тие луѓе ги изгубиле имотите само затоа што се Македонци, а сега да им ги вратиш под услов да се откажат од Македонштината, што ќе им се? Можеа уште пред 50 или 100 години да ја прифатат истата понуда, а не да талкаат по светот.


mozebi si vo pravo ama kako sto i sekogas velam ...sto i da bide nas nikoj nisto nema da ne prasa...
Ако не не праша никој треба ние сами да кажеме, тоа е вистинска одлика на интелектуалец, а не овие по весници што ги читам што повторуваат едно исто та исто.

Секако секој има право на свое мислење и никако не помага етикирањето дека некој бил предавник, а некој светец. Сигруен сум дека сите добро и мислиме на Македонија, па затоа дискутираме да додеме до оптимално решение. Мојот став е јасен:

ПРЕКИН НА ПРЕГОВОР ЗА ИМЕТО. Такво нешто не постои никаде во светот. После ова ЕУ ќе мора да се прилагоди на новонастанатата ситуација, па ќе бара друго решение.
 
Член од
9 март 2007
Мислења
323
Поени од реакции
21
Предавниците немаат рогови на главата ниту пак носат маици на кои со големи букви пишува: ЈАС СУМ ПРЕДАВНИК.

Ги препознаваме по тивката малодушност што ја сејат, по поразот што им е во секој збор:

- Грција е силна, ние сме слаби,
- никој не ни помага,
- нема правда во светот, само сила и интереси,
- зар сакате да не изолира светот,
- ќе јадеме корења,
- од патриотизам не се живее,

итн итн итн.
Уште од 1903 навака најголемите предавници секогаш биле оние кои се удирале во гради со својот патриотизам. Тие се скриени предавници бездушни луѓе кои имаат единствена цел да ја разнебитат Македонија. Деновиве сме сведоци на кавги помеѓу македонци и македонци, очигледно тоа им одговара на некој, а на Кој? јас гарантирам дека тоа е дело на некој кој не сака Македонија никогаш да ја види на нозе.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Всушност се што се случува со Македонија од осамостојувањето до денес е “прилагодување на новонастанатата состојба“.Прекинот не мора да биде така очигледен,доволно е да не ги финансираме патувањата на Македонските “преговарачи“ со образложение дека тие се привилегирани наспроти сите други Македонци со безвизен режим и затоа им е лесно да преговараат се и сешто па и непотребни нешта кој се спротивни на интересите од мнозинството со оглед на нивниот високо привилегиран статус.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Океј. Претседател?
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.232
Љубе Бошковски по се изгледа како се одвиваат работите, за Зоран Ставревски сум сигурен дека нема шанси, а за тито и хаџиски незнам. :toe:
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
A be ne gubete vreme...na Bojo mu e cvrsto veteno......kupil i nekoe autiste od 10 metra za taa prilika......se sprema covekot...., a Gwujo si stoi na zborot....i nemojte da mislite deka se zaebavam, pa da ne go zemate ova za ozbilna "prikazna".....si imate vie nov persedatel ,ama nekako toa uste ne vi pominuva niz usi...
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
Брат Љубе-дефинитивно го сака народот!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom