Los Serrano

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Шпански серии уффф :jaj:

П.С. и јас го гледав летото некој месец но добро е се откажав, претерано е долг:nesum:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Кога ќе се спомне тоа шпански серии одма се асоцира на нешто грдо, ова е драмска серија која имаше неверојатен успех во Шпанија, и за кај нас некои може викаат балкански срања па што :toe: .

Под поимот шпански серии вие одма размислувате една обична приказна богато момче и сиромашна девојка, но не треба така да размислувате пример ќе дадам серии од бразилската Глобо, одлично напишано сценарио, со одлична актерска екипа која просто воодушевува... сепак :pipi:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
утре завршува , нели?
знам дека и во среда ќе има епизода сабајле
а од идниот понеделник на А1 во тој термин ќе почне аргентинската драма МАШКА ЧЕСТ; чие дејство се одвива по Втората светска војна , а во центарот на настаните се две мафијашки семејства
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Да, леле ептен тажна епизода ќе биде утре :nesum::nesum: Гиље и Тете си заминуваат, кој знае дали е трудна Тете, едвај чекам да видам :vozbud:а Диего во затвор :nenene:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
значи во среда е реприза од последната епизода
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
значи во среда е реприза од последната епизода
Па да, најверојатно, а четврток нема да има никакви серии поради денот после Нова Година, во петок пак ќе има, и исто пак изгледа ќе има пауза другата недела за Божиќ.

Баш ме интересира дали Машка чест ќе има реприза на А2 :pipi:
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Леле заврши Серанови. Сега ми е жал што нема да ги гледаме. Ама крајот беше "Happy" демек Диего сонува све и кога рипна од мостот се разбуди. Заврши една од нај интересните серии според мене. Не верувам дека во скоро време ке се прикажува некоја слична.:helou:
 
Ј

јовица11

Гостин
Леле заврши Серанови. Сега ми е жал што нема да ги гледаме. Ама крајот беше "Happy" демек Диего сонува све и кога рипна од мостот се разбуди. Заврши една од нај интересните серии според мене. Не верувам дека во скоро време ке се прикажува некоја слична.:helou:
Jaс сега ќе ја гледам репризно на А2.И мене ќе ми фалат:smir:
 

VaZzilL

Сантино Џеновезе
Член од
23 април 2007
Мислења
921
Поени од реакции
39
Еее заврши. Сепак добра серија беше, ќе ми фали и мене. :)
 
Член од
21 октомври 2008
Мислења
67
Поени од реакции
2
Леле заврши Серанови. Сега ми е жал што нема да ги гледаме. Ама крајот беше "Happy" демек Диего сонува све и кога рипна од мостот се разбуди. Заврши една од нај интересните серии според мене. Не верувам дека во скоро време ке се прикажува некоја слична.:helou:
Се согласуваам ова е најдобра серија која ја имам гледано и ќе ми недостига.
http://kamaco.blog.co.yu/blog/kamaco
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.126
Поени од реакции
5.902
so napraj krajo demek polojna zivot go preziveja vo sonot:pos2:
И пази, не само неговиот живот, туку и животите на половина од жителите на Санта Хуста. :pos2: Некако невозможно малце ми се чини за три и пол саати да сонуваш 8 години.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom