Елена Ристевска

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Има цела тема за Елена и таму веќе се обработува приказнава.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Леле вчера толку многу се изнасмеав на глупостите што во очај ги кажува арогантниот Иво Јанковски во однос на божемната соработка помеѓу неговата пуленка и најпознатиот педер од Елада,првин ми беше многу смешно фактот што тој истакна дека имале некаков состанок со менаџерите на дотичниот а за да имаш состанок треба тој да го договориш претходно а не случајно да се среќаваш со некој во бекстејџ и од сето тоа да правиш холивудски филм само не ми е јасно до кога ќе го злоупотребува името,угледот и честа на својата пуленка оти повеќе од јасно е дека до некаква соработка сигурно нема да дојде и не знам зошто ја лаже само публиката со тоа само губи ништо не добива никој а најмалку пак Елена.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Ова со дуетов ми се допаѓа многу. Не гледам зашто сега на некои луѓе (читајте во темава) сега прават како тоа да е најголема грешка што ја прави Елена. Сакис бил грк бла бла. Па не мора сега и во музиката да мешаме политика. Се знае, музиката си е вредност сама по себе, и не смееме да дозволиме други работи да ја попречуваат.
Мислам дека тој дует би бил доста интересен.
Инаку Елена си има добри и лоши моменти. Но, според мене, најубава песна е “Има ли крај“
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Да, и јас воопшто не ја кривам Елена за тоа, тоа го кажуваат менаџерите нејзини кои не знам што постигнуваат. Елена во дует со Сакис? Никогаш нема да се случи тоа, а плус на тој "состанок" не паднало муабет за тоа, не ни било нешто конкретно договорено, така да џабе се лаже народ
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Ова со дуетов ми се допаѓа многу. Не гледам зашто сега на некои луѓе (читајте во темава) сега прават како тоа да е најголема грешка што ја прави Елена. Сакис бил грк бла бла. Па не мора сега и во музиката да мешаме политика. Се знае, музиката си е вредност сама по себе, и не смееме да дозволиме други работи да ја попречуваат.
Мислам дека тој дует би бил доста интересен.
Инаку Елена си има добри и лоши моменти. Но, според мене, најубава песна е “Има ли крај“
Па никој не меша политика или нешто друго проблемот е што немало никаков муабет за дует или такво нешто а и ако некој се сликал со некого не значи дека ќе има тука некаква соработка проблемот е што ја лажат јавноста со овие наводни преговори и договори,па нели истите потпишуваа договор и со холандска издавачка куќа па ништо од тоа не испадна и само не ми е јасно зошто ја злоупотребуваат со тоа Елена оти порано или подоцна лагите се одбиваат од нечија глава,а и мислам дека Елена нема потреба со лаги да гради кариера.
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Ова со дуетов ми се допаѓа многу. Не гледам зашто сега на некои луѓе (читајте во темава) сега прават како тоа да е најголема грешка што ја прави Елена. Сакис бил грк бла бла. Па не мора сега и во музиката да мешаме политика. Се знае, музиката си е вредност сама по себе, и не смееме да дозволиме други работи да ја попречуваат.
Мислам дека тој дует би бил доста интересен.
Инаку Елена си има добри и лоши моменти. Но, според мене, најубава песна е “Има ли крај“
Многу убава мисла дека музиката си е вредност сама по семе , и не смееме да дозволиме други работи да ја попречуваат.Но вистинската реалност е дека и те како се мешаат други работи.Искрено мене ми се допага идејата за дует.И се сними дует.Иде Елена во Грција во некоја емисија и гарантирам ке се случи следново:Нашиот Сакис и Елена од ФИРОМ( со особен нагласок) снимија дует.А познавајки ги грчките водители особено тие од Националната им телевизија ке ја утепаат со провокации.Дај Боже да грешам, ама политиката си го прави своето.

Па никој не меша политика или нешто друго проблемот е што немало никаков муабет за дует или такво нешто а и ако некој се сликал со некого не значи дека ќе има тука некаква соработка проблемот е што ја лажат јавноста со овие наводни преговори и договори,па нели истите потпишуваа договор и со холандска издавачка куќа па ништо од тоа не испадна и само не ми е јасно зошто ја злоупотребуваат со тоа Елена оти порано или подоцна лагите се одбиваат од нечија глава,а и мислам дека Елена нема потреба со лаги да гради кариера.
Зарем мора секогаш да мрчиш без потреба?!Експерту мој ценет ти одма процени дали од М2 лажат или не?!:tapp:Иди бегај бе.Никој не рече дека со сигурност ке има дует или не.Во везник убаво пишува:имало преговори.А ти да кажуваш дали имало или немало ке можеш само ако си бил со Елена во Босна и си присуствувал на разговорот.
Еее преку глава ми е од песимисти ко тебе.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
А што вреди ако имаме оптимисти како тебе кога ништо од тоа не се случува што е најавено? Затоа подорбо да не си негуваме лажни надежи - јас лично верувам онаму каде стои потврдено
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
А што вреди ако имаме оптимисти како тебе кога ништо од тоа не се случува што е најавено? Затоа подорбо да не си негуваме лажни надежи - јас лично верувам онаму каде стои потврдено
Хах!Дијаманте љубави не сум ја оптимист.Само се вадам од такт кога некои експерти ко твоето другачре караманот зборува и поприкажува на сите страни како е тоа лага дека до тоа воопшто не дошло и слично.Нек си каже мислење што мисли, зашто мисли , а на крај времето ке покаже дали ке се оствари тоа или не.Повеке би верувал на Вест отколку на некои гомнојадци од форум кој претпладне се мразат самите себе си а после пладне цел свет.:smir:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Зарем мора секогаш да мрчиш без потреба?!Експерту мој ценет ти одма процени дали од М2 лажат или не?!:tapp:Иди бегај бе.Никој не рече дека со сигурност ке има дует или не.Во везник убаво пишува:имало преговори.А ти да кажуваш дали имало или немало ке можеш само ако си бил со Елена во Босна и си присуствувал на разговорот.
Еее преку глава ми е од песимисти ко тебе.
Од авион се гледа дека лажат М2 и нема потреба и да присуствувам па да знам али очигледно дека глупи тинејџери многу лесно се лажат и мислат дека се што лета се јаде.А и ова не им е првпат да лажат само да те потсетам како на големо раскажуваа за нејзиниот англиски албум од кој ништо не излезеп поточно излезе само спот кој патем никој и нигде не го пушта оти песната на англиски звучи многу многу слабо во однос на македонски,а и истиот спот М2 го плати да се снима во Холандија на тамошна продуцентска куќа а овде со тој договор ја лажеа јавност за некаква нејзина тамошна кариера.Секој може да снима песна или спот некаде на Запад нормално за свои пари па овде да се фали дека гради некаква си кариера таму некаде далеку.
Секоја деловна соработка додека не дојде до финална фаза не се објавува тоа го прават сите професионалци,а оние аматери само се фалат со некои преговори и договири а од нив нема ништо.
Искрено жалам што не верувам во бајки бидејќи одамна пораснав,а вие маливе деца што сеуште верувате се надевам дека еден ден ќе пораснете па ќе сфатите.

Хах!Дијаманте љубави не сум ја оптимист.Само се вадам од такт кога некои експерти ко твоето другачре караманот зборува и поприкажува на сите страни како е тоа лага дека до тоа воопшто не дошло и слично.Нек си каже мислење што мисли, зашто мисли , а на крај времето ке покаже дали ке се оствари тоа или не.Повеке би верувал на Вест отколку на некои гомнојадци од форум кој претпладне се мразат самите себе си а после пладне цел свет.:smir:
Првин прочитај што кажав и како кажав а и не сум јас крив што не си ти дораснат може кога ќе пораснеш па ќе сфатиш што сакав да кажам.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Сега ја слушав Елена на радио Ексклузив беше гостинка.
И можам да кажам дека освен пуста желба на Елена и М2 за ова нема ништо друго. Луѓето се сретнале со Сакис и менаџерот и во неврзан муабет си збореле демек ете може во иднина да се направи дует меѓу нив. Елена е толку среќна, ко којзнае што и се десило, али за жал, Сакис од тогаш не и се јавил, си призна, а песната ќе ја правел Димитров евентуално ако не понуделе боље песна Грците
Сакис да пее песна од Димитров ?????????????????????????????
И што е најлошо, никој не ја праша, она си се пофали (како што се пофали дека последна зборела со Тоше пред смртта) и овојпат дека прва му кажала на Сакис дека Тоше не бил веќе меѓу нас.
Може ми се Ок сите нејзини песни и она како појава ми е сосем во ред, али на овие нејзини изјави никогаш им нема крај, тоа ми пречи.
 
Ј

јовица11

Гостин
Сега ја слушав Елена на радио Ексклузив беше гостинка.
И можам да кажам дека освен пуста желба на Елена и М2 за ова нема ништо друго. Луѓето се сретнале со Сакис и менаџерот и во неврзан муабет си збореле демек ете може во иднина да се направи дует меѓу нив. Елена е толку среќна, ко којзнае што и се десило, али за жал, Сакис од тогаш не и се јавил, си призна, а песната ќе ја правел Димитров евентуално ако не понуделе боље песна Грците
Сакис да пее песна од Димитров ?????????????????????????????
И што е најлошо, никој не ја праша, она си се пофали (како што се пофали дека последна зборела со Тоше пред смртта) и овојпат дека прва му кажала на Сакис дека Тоше не бил веќе меѓу нас.
Може ми се Ок сите нејзини песни и она како појава ми е сосем во ред, али на овие нејзини изјави никогаш им нема крај, тоа ми пречи.
Клеопатра ти ли си?!

Или можеби си помалку љубоморна што Каролина не направи дует со Сакис?Признај!
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Бла, бла бла!Сери сери мој голубе бели!Дедо Караман!
Очигледно дека само малите деца се најлесно лажат и веруваат во бајки,а и не ми е ниво да паѓам толку ниско посебно не за толку беззначајни фрикови од естрадата.

Клеопатра ти ли си?!

Или можеби си помалку љубоморна што Каролина не направи дует со Сакис?Признај!
Далеку од тоа дека ќе снимаат нешто додуше може некој филм за возрасни ха ха ха......
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Очигледно дека само малите деца се најлесно лажат и веруваат во бајки,а и не ми е ниво да паѓам толку ниско посебно не за толку беззначајни фрикови од естрадата.


Далеку од тоа дека ќе снимаат нешто додуше може некој филм за возрасни ха ха ха......
Абе дедо, јас стварно незнам што се возбуди толку со темава!Дали ке има спот или не времето ке покаже.Ако има супер, ако нема тоа е лоша репутација за Елена и М2.И покрај тоа што не сакаше очигледно премногу се возбуди па на крај Елена и фрик ја направи?!
За едно потсетување Елена(ваква или онаква) направи нешто горе -доле за Македонија и остави добар впечаток во очите на Европејците.А ти бе дедо?Што направи за земјава, освен што оцрнуваш се живо и диво на форумов?!

П.С Мислам дека фрикот во муабетот си ти, а за тоа говори и твојата лоша репутација!Поздрав
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Абе дедо, јас стварно незнам што се возбуди толку со темава!Дали ке има спот или не времето ке покаже.Ако има супер, ако нема тоа е лоша репутација за Елена и М2.И покрај тоа што не сакаше очигледно премногу се возбуди па на крај Елена и фрик ја направи?!
За едно потсетување Елена(ваква или онаква) направи нешто горе -доле за Македонија и остави добар впечаток во очите на Европејците.А ти бе дедо?Што направи за земјава, освен што оцрнуваш се живо и диво на форумов?!

П.С Мислам дека фрикот во муабетот си ти, а за тоа говори и твојата лоша репутација!Поздрав
Немам намера повеќе да се расправам со мали деца како тебе а и прочитај малку повеќе дека пред се имам пишувано за М2 а не за Елена.А и што тоа сум оцрнил тие сами се оцрнуваат.
А и немам повеќе намера да се бавам со тебе и твоите фрикови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom