Препарати за нега на интимни делови од телото

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Неодамна зборував со гинеколог во врска со оние специјални креми за туширање, креми за после туширање и спрејови за нега на интимните делови од телото. Коментарот беше дека нема потреба од користење на некои специјализирани препарати, затоа што доволно е хигиената да се состои од миње со млака вода или евентуално користење подобар сапун.
Бидејќи бев љубопитна, си ја порачав колекцијата од Авон за нега на интимни делови, незнам како се вика, се состои од течност за туширање и спреј. Почнав да ги користам и се беше ок, имаат пријатен мирис. Но пред извесно време, забележав дека доколку престанам да ги користам, за ден или два, се создава непријатен мирис, кој никогаш досега го немав пучувствувано. И се разбира, ги баталив. Сега се се врати во нормала.

Користите ли вие средства за нега на интимните делови од телото. Кои колекции ги практикувате. Има ли ефекти?
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.552
Поени од реакции
1.812
мавни ги авон, не се толку квалитетни колку што се мисли.
нарачај си призводи од RSI ( ROYAL SALES INTERNATIONAL )
и не ставај препарати на интимните делови, не е потребно, само бањај се редовно
 

Elena F.Sinatra

Temper Tantrum
Член од
5 август 2008
Мислења
227
Поени од реакции
14
Ако веќе сакаш да користиш, користи ги оние со благо кисела Ph :)
 
Член од
1 мај 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
јас ја користам интимата од нивеа и многу е добра
 

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
Јас се капам со гел за туширање и млака вода, не обрнувам многу внимание дали е за интимните делови или не:toe:.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Неодамна зборував со гинеколог во врска со оние специјални креми за туширање, креми за после туширање и спрејови за нега на интимните делови од телото. Коментарот беше дека нема потреба од користење на некои специјализирани препарати, затоа што доволно е хигиената да се состои од миње со млака вода или евентуално користење подобар сапун.
Бидејќи бев љубопитна, си ја порачав колекцијата од Авон за нега на интимни делови, незнам како се вика, се состои од течност за туширање и спреј. Почнав да ги користам и се беше ок, имаат пријатен мирис. Но пред извесно време, забележав дека доколку престанам да ги користам, за ден или два, се создава непријатен мирис, кој никогаш досега го немав пучувствувано. И се разбира, ги баталив. Сега се се врати во нормала.

Користите ли вие средства за нега на интимните делови од телото. Кои колекции ги практикувате. Има ли ефекти?
Нормален ефект. Секоја акција си има своја реакција и жртви. Едноставно е како лабело:) Колку повеќе ставаш толку побрзо ќе ти испукува устата доколку не ставиш
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Јас се туширам со гел за туширање, а дополнително користам само интимни влажни марамици.
 
Член од
1 септември 2008
Мислења
768
Поени од реакции
18
Lele Avon nikako...so intimni vlazni maramcinja posle tusiranje i pavloviceva mast.
 
Член од
2 април 2007
Мислења
96
Поени од реакции
12
Иначе гинеколозите викаат дека нашите интимни делови всушност не се прљави, доволно е да се измиваат со млака вода која се уште се смета за најдобар дезифициенс на интимните делови. Јас користам од Авон гел за измивање, и за разлика од вас мене ми одговара и до сега од сите глупости што ги имам пробано е најдобар. НИвеа никогаш повеќе! бљакккккккккк:vozbud:
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
263
Иначе гинеколозите викаат дека нашите интимни делови всушност не се прљави, доволно е да се измиваат со млака вода која се уште се смета за најдобар дезифициенс на интимните делови. Јас користам од Авон гел за измивање, и за разлика од вас мене ми одговара и до сега од сите глупости што ги имам пробано е најдобар. НИвеа никогаш повеќе! бљакккккккккк:vozbud:
Зошто Нивеа никогаш повеќе? Некое непријатно искуство или онака? Сподели, баш ме интересира. :)
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
63
Поени од реакции
0
мавни ги авон, не се толку квалитетни колку што се мисли.

ovde gresis jas gi koristam intimite na avon veke podolgo vreme i mi se super pogodeni , nemozes samo so voda da se neguvas kako sto koristis gel za tusiranje za da ti mirisa kozata ubavo taka mora i nekoja intima da se koristi . i na nivea se dobri , a momentalno koristam od zjaja intima od neven i kamilica . znaci sakam da kazam deka od avon se dobri...
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
241
Поени од реакции
5
за интимните делови не се препорачливи стретства што содржат парфем, и сите гелови за интимна нега требе да се pH 5,5 и да се бисти и потечни.
добро е понекогас да се миеме со чај од камилица.
Ако одберете несоодветни, многу парфимирани , алкални сретства може да си предизвикате појава на кандида
П.С. интимата од нивеа е заникаде (од лично искуство)
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Моментално ги користам тие од Авон, што знам добри се, ама не можат да се споредат со тие од Нивеа, позадоволна сум од нив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom