30 дена притвор за Заев

Статус
Затворена за нови мислења.

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Добро е што нешто почна да се остварува со апсење на градоначалнициве,ајде сега да видиме што ќе се случи со поголемиве криминалци-градоначалници кој освен по некоја промашена фонтана-жабуњак и “спругнати полицијаци“,ништо друго не изградија во своите општини.Или изградбата и разубавувањето на нивните општини не им е работа,тие се задолжени да обезбедат пари за кампањи од 400% зголемените такси за предизборните кампањи на своите матични партии и слепци кој ќе ги заокружуваат само имињата на “нивните“ во ливчињата за гласање,без при тоа да гледаат дали општината имала вода,дали имало кратери по улиците или плоштадите биле претворени во депонии наместо во Глобали.:toe:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
-Струмица за прв пат има човек кому му е важна Струмица - taka za prv pat ima pravna drzava sekoj sto ukral ili "mozebi" ukral a se sudril so organite na progonot - treba da se sooci so istite !
-политичари кои исполнуваат - tocno , znaci opstina strumica so teritorijalnata podelba ga zade opstina murtino (zaev e rodum od tamu) so toa i gabrovo i ima fond od koj crpi pari fond od toa sto izleguva na grcka granica ( ne sum dovolno upaten) ama so toa ima milioni i milioni denari poveke budzet od mn mn dr opstini sto se pogolemi .
-ПАРИ СЕ НЕМА УКРАДЕНО ЗОШТО ЗБОРИТЕ ПАУШАЛНО ОБВИНЕНИЕТО Е ЗА ЗЛОУПОТРЕБА НА СЛУЖБЕНА ДОЛЖНОСТ : znaci znaes so sto se tovari , ako go napravil toa ostavi neka se sooci so "realnosta" .
-ЗАЕВ ОДБИ ПРАТЕНИЧКИ ИМУНИТЕТ ,ЗАРЕМ ТОА НЕ ЗБОРИ ЗА НЕГОВАТА ДОБЛЕСТ,И СИНОКА ГО МОЛЕЃЕ НАРОДОТ СО ЗБОРОВИТЕ(АКО МЕ САКАТА ПУШТЕТЕ МЕ ДА ОДАМ ,БИДЕЈКИ СУМ НЕВИН) - zaev bese pratenik , pa se otkaza od pratenik da stane gradonacalnik !a ova pustete me nevin sum :pos2::pos2::pos2: coveku idol mi stanuvas - :pos2:
-ДИКТАТОРСКИТЕ АМБИЦИИ НА ВЛАСТА и кажи ми ПОТЕНЦИЈАЛЕН ЗАРЕМ СОВЕТОТ НА ЕВРОПА КЕ НА:smir:ГРАДУВА КРИМИНАЛЕЦ - cekj bre neli ima delo , neka pomine ... kiro gligorov dobi 100 nagradi za mir - ako ti go kazam moeto mislenje za nego ke padnes na gaz , pa o berluskoni ima nagradi i pocesti i ljupco isto imase !

smeski i samo cirkuzi - realno ke mi kazes : rod da ne ti e , premnogu go branes il si "mn realen" covek koj ja saka vistinata i samo toa !

pozZ
ПА И САМИОТ ГЛЕДАШ ДЕКА НЕКОЈ НЕСАКА ДА ЧИТА СЕ СПОМНУВААТ 8 МИЛИОНИ ЕВРА ПРОНЕВЕРА (ЛАГА) МЕНЕ МЕ ИНТЕРЕСИРА ВИСТИНАТА СИНОКА БЕВ КОГА ОДЕШЕ ЗАЕВ МНОГУМИНА СЕ СМЕАТ БИДЕЈКИ ЛУГЕТО ПЛАЧЕА ,ДА ПЛАЧЕА ЗА ВИСТИНАТА ,ПЛАЧЕА ПРЕД СЕ ЗА ЧОВЕК КОЈ СЕКОГО КОЈ ШТО КЕ ПОБАРАШЕ ГО ПРИМАШЕ И ПОМАГАШЕ НЕКОИ И ОД НЕГОВ ЏЕБ (НЕ Е ГРЕВ ДА СИ БОГАТ) ГО СПОНЗОРИРАШЕ КК СТРУМИЦА СТАНАА ПРВАЦИ сега се откажа (го натераа злобниците) кога ШТИТЕНИЦИТЕ ЗА ЗАВОДОТ ЗА РЕХАБИЛИТАЦИЈА ОБАЈАВИЈА НА ЛОКАЛНИТЕ МЕДИУМИ ДЕКА КЕ ШТРАЈКУВААТ СО ГЛАД НИКОЈ ОД НАЦИОНАЛНИТЕ ТВ НЕ ГО ОБЈАВИЈА ТОА ,ЗНАЕШ ШТО НАПИШАААА СО ИМЕ И ПРЕЗИМЕ (НИЕ ЛУГЕТО СО ХЕНДИКЕП НАЈДОБРО ЗНАЕМЕ ДА ПРОЦЕНИМЕ ЧОВЕК БАРАМЕ ЈАВНО СО ИМЕ И ПРЕЗИМЕ ДА ОБЈАВИТЕ ДЕКА ПОЧНУВАМЕ ШТРАЈК СО ГЛАД.... Е ПА НЕ СУМ САМО ЈАС ПРИЈАТЕЛЕ ГИ ИМА МНОГУ КОИ ПРЕД СЕ ГО ПОЧИТУВААТ КАКО ЧОВЕК А ТОА ЗА МЕНЕ Е НАЈГОЛЕМ КОМПЛИМНЕТ ,ПРЕДСТАВАТА КЕ ЗАВРШИ САМО ЗА ЖАЛ ПОСЛЕДИЦИТЕ КЕ БИДАТ ГОЛЕМИ
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
32
Поени од реакции
1
Gospoda, taa patka za 8 milioni sto ja plasira{e Vladata na Republika Makedonija ne drzI voda ama ic. Klasicen primer za unistuvanje na osnovnite prava I slobodi na sekoj covek koi se zagarantirani so Ustavot. Prvo, so taa investicija Gradot ne vlozI ni dinar a dobi CEL sprat na prizemje so Tezgi za zemjodelcite, I PRVA KATNA Garaza vo Makedonija na 5 sprata koi opstinata ke gi menadzira I sobira sredstva za sopstveniot budzet. (da ne zboruvam za grandiozen lokal na CENTAROT, kade prethodno imase samo traktori I kojnski koli, koe bese sramota za sekoj graganin na Strumica) Toa ako nee e dobra zdelka neznam sto e. Vtoro, site sto imaa dukani vo stariot Pazar dobija bespari pogolemi dukani so 500% zgolemena vrednost na imotot. Mozam da kazam samo edno ( citiram od ovdesen prethoden post):nenene:- TESKO NA RASPLAKANATA MAKEDONSKA MAJKA, A USTE POTESKO KOGA MAKEDONEC JA RASPLAKUVA.
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Значи стварно треба да оставиме судот да реши а не овде некој да суди.

Но треба да се знаат некој работе а не овде шпекулирате со невистини

-8 милиони евра од досегашната продажба на трговскиот не се легнати на сметката на општината туку на сметка на изведувачот кој треба да се знае има вложено 14 мил евра во објектот општината има земено 1.5 мил евра од комуналии а државата(која не е дала денар за Струмица)има земено 3 милиони евра од данок на промет.

-200 квадрати кои се бараат за денационализација се 4 пати одбиени од Струмичкиот суд со образложение дека веке добиле надоместок но тоа никој не го кажува

-Истиот тој изведувач кој го граеше објектот во Ср има склучено ист договор со општина Прилеп за изградба на катна гража со деловен простор на државно земјиште во која ке инвестира 4 мил евра заедно со Јанакиевски го поставија камен темелникот.

-Изградбата на пазарот во Струмица е со години стара идеа и е обекана од сите претходни градоначалници дека ке се среди пазарот бидејки беше ругло во центарот

Треба законите да важат за сите а не како ни одговара во даден момент зошто на министерот од ДУИ или на Бранко кои земјиште во центарот на Скопје продаваат за 20 евра нема ништо

Значи ако се почитуваат законите во оваа држава нема да ни стигне затвор од 100 000 да ги собере затворениците.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
---СЕ РАБОТИ ЗА МОНТИРАН ПРОЦЕС---
е ако де нека е монтиран процес, сдс е, тоа се бандити по автоматизам.

---СПЕЦИЈАЛЦИ ЧОВЕЧЕ ВООРУЖЕНИ ДО ЗАБИ---

Треба како не треба. Да си знаат и останатите криминалци што ги чека.
Јас се чудам по пат ќотек што не му удриле, клоца барем.
Треба да се промени начинот на размислување меѓу народот.
сдс не се луѓе, стока се. А стока со стап се тера.

---И ПРОЧИТАЈ ПОГОРЕ СООПШТЕНИТЕ НА ЗАЕВ---

леле леле соопштението на заев кој фактор е во целава ситуација, баш вреден за спомнување.
Испрдел некој од сдс нешто и ај, ќе го укоричиме. Како хипократова заклетва, па во канцaларии ќе седи. И на заев портретот исто, сигурно во училниците ќе виси.
Абе одете бегајте таму.
Исто ко..ни направи трговски, ни направи улици.
Се потресов од нежност од емоциите кои ги имате кон вашиот градоначалник.

Сте си се запрашале ли вие од сдс, од каде толку имот и пари има чоекот?
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
ПА И САМИОТ ГЛЕДАШ ДЕКА НЕКОЈ НЕСАКА ДА ЧИТА СЕ СПОМНУВААТ 8 МИЛИОНИ ЕВРА ПРОНЕВЕРА (ЛАГА) МЕНЕ МЕ ИНТЕРЕСИРА ВИСТИНАТА СИНОКА БЕВ КОГА ОДЕШЕ ЗАЕВ МНОГУМИНА СЕ СМЕАТ БИДЕЈКИ ЛУГЕТО ПЛАЧЕА ,ДА ПЛАЧЕА ЗА ВИСТИНАТА ,ПЛАЧЕА ПРЕД СЕ ЗА ЧОВЕК КОЈ СЕКОГО КОЈ ШТО КЕ ПОБАРАШЕ ГО ПРИМАШЕ И ПОМАГАШЕ НЕКОИ И ОД НЕГОВ ЏЕБ (НЕ Е ГРЕВ ДА СИ БОГАТ) ГО СПОНЗОРИРАШЕ КК СТРУМИЦА СТАНАА ПРВАЦИ сега се откажа (го натераа злобниците) кога ШТИТЕНИЦИТЕ ЗА ЗАВОДОТ ЗА РЕХАБИЛИТАЦИЈА ОБАЈАВИЈА НА ЛОКАЛНИТЕ МЕДИУМИ ДЕКА КЕ ШТРАЈКУВААТ СО ГЛАД НИКОЈ ОД НАЦИОНАЛНИТЕ ТВ НЕ ГО ОБЈАВИЈА ТОА ,ЗНАЕШ ШТО НАПИШАААА СО ИМЕ И ПРЕЗИМЕ (НИЕ ЛУГЕТО СО ХЕНДИКЕП НАЈДОБРО ЗНАЕМЕ ДА ПРОЦЕНИМЕ ЧОВЕК БАРАМЕ ЈАВНО СО ИМЕ И ПРЕЗИМЕ ДА ОБЈАВИТЕ ДЕКА ПОЧНУВАМЕ ШТРАЈК СО ГЛАД.... Е ПА НЕ СУМ САМО ЈАС ПРИЈАТЕЛЕ ГИ ИМА МНОГУ КОИ ПРЕД СЕ ГО ПОЧИТУВААТ КАКО ЧОВЕК А ТОА ЗА МЕНЕ Е НАЈГОЛЕМ КОМПЛИМНЕТ ,ПРЕДСТАВАТА КЕ ЗАВРШИ САМО ЗА ЖАЛ ПОСЛЕДИЦИТЕ КЕ БИДАТ ГОЛЕМИ
i?

se amnstira od kriminal ako se dokaze zivotot i deloto na strumickiot `` dobrotvor``

bracko pablo eskobar vodac na najgolemiot nakro kartel vo kolumbija im pomagal na mnogu nacini na najsiromasnite tamo , go smetale za bog, za nego zivi vo ogan ke skoknele ako treba, so pomos na siromasnite gringosi dolgo vreme i opstojuval , duri i politicki edno vreme ja kontroliral kolumbija...arno ama seto toa ne go amnestira kako najgolem kriminalec vo nivnata istorija i eden od najgolemite narko dileri vo svetot. po zatvori okapuval ama zatvorite za nego bile celi rezidencii so najgolem komfor. skinat e od sluzbite za borba protiv narko mafijata kako vrapce na pokriv od edna kukja.

ova e samo primer deka sekoj odgovara za svoite postapki, bez razlika dali na nekoj nacin pomagal na nekoj ili ne , ako se ogresil kon zakon treba i mora da odgovara.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
32
Поени од реакции
1
---СЕ РАБОТИ ЗА МОНТИРАН ПРОЦЕС---
е ако де нека е монтиран процес, сдс е, тоа се бандити по автоматизам.

---СПЕЦИЈАЛЦИ ЧОВЕЧЕ ВООРУЖЕНИ ДО ЗАБИ---

Треба како не треба. Да си знаат и останатите криминалци што ги чека.
Јас се чудам по пат ќотек што не му удриле, клоца барем.
Треба да се промени начинот на размислување меѓу народот.
сдс не се луѓе, стока се. А стока со стап се тера.

---И ПРОЧИТАЈ ПОГОРЕ СООПШТЕНИТЕ НА ЗАЕВ---

леле леле соопштението на заев кој фактор е во целава ситуација, баш вреден за спомнување.
Испрдел некој од сдс нешто и ај, ќе го укоричиме. Како хипократова заклетва, па во канцaларии ќе седи. И на заев портретот исто, сигурно во училниците ќе виси.
Абе одете бегајте таму.
Исто ко..ни направи трговски, ни направи улици.
Се потресов од нежност од емоциите кон вашиот градоначалник.


Сте си се запрашале ли вие од сдс, од каде толку имот и пари има вашиот градоначалник?
Vakvi postovi mislam deka treba da se Cistat. Od vakvi prezumpcii Makedonija ne ja Biduva. Taa familija Bese mnogu pobogata pred toj da stane Gradonacalnik.
Edno prasanje do tebe , posto se gleda deka si VMRO vo koski...KAKO VO PRILEP se gradi na istiot nacin ISTI Trgovski i nikomu nisto?? prashanje od 1 milion,?? (gradonacalnikot e od VMRO)
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Vakvi postovi mislam deka treba da se Cistat. Od vakvi prezumpcii Makedonija ne ja Biduva. Taa familija Bese mnogu pobogata pred toj da stane Gradonacalnik.
Edno prasanje do tebe , posto se gleda deka si VMRO vo koski...KAKO VO PRILEP se gradi na istiot nacin ISTI Trgovski i nikomu nisto?? prashanje od 1 milion,?? (gradonacalnikot e od VMRO)
Ме изнасмеа да не пукниш.
Јас пак мислам дека ти набргу ќе бидеш исчистен.
А дека сум ВМРО, ВМРО сум. Сега не до толку дпмне, иако ми се бендисуваат некои работи од нив, ама за Македонија, за ВМРО, секогаш ќе бидам.
Ама што ти реплицирам воопшто.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Vakvi postovi mislam deka treba da se Cistat. Od vakvi prezumpcii Makedonija ne ja Biduva. Taa familija Bese mnogu pobogata pred toj da stane Gradonacalnik.
Edno prasanje do tebe , posto se gleda deka si VMRO vo koski...KAKO VO PRILEP se gradi na istiot nacin ISTI Trgovski i nikomu nisto?? prashanje od 1 milion,?? (gradonacalnikot e od VMRO)
ako imas naod i indicii ili pa daj boze dokaziza kriminal vo prilep slobodno te uveruvam da se obratis do nadleznite.
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Значи стварно треба да оставиме судот да реши а не овде некој да суди.

-8 милиони евра од досегашната продажба на трговскиот не се легнати на сметката на општината туку на сметка на изведувачот кој треба да се знае има вложено 14 мил евра во објектот општината има земено 1.5 мил евра од комуналии а државата(која не е дала денар за Струмица)има земено 3 милиони евра од данок на промет.

-200 квадрати кои се бараат за денационализација се 4 пати одбиени од Струмичкиот суд со образложение дека веке добиле надоместок но тоа никој не го кажува
znaci boldiranovo :
- tenderot za izveduvac bil namesten , nitu edna firma ne bila ostavena da se prijve !
- 200 kvadrati : ograbeni od lugeto
- vo faza koga na lugeto im go vrakale imotot - so imotno pravni ne rascisteni smetki - dobro !

pozZ
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
32
Поени од реакции
1
"Ме изнасмеа да не пукниш.
Јас пак мислам дека ти набргу ќе бидеш исчистен.
А дека сум ВМРО, ВМРО сум. Сега не до толку дпмне, иако ми се бендисуваат некои работи од нив, ама за Македонија, за ВМРО, секогаш ќе бидам.
Ама што ти реплицирам ќе те бришат и така и така."


Hehe, znaci i ovde nemoze covek da kaze slobodno sto misli. JAs resiv da repliciram za prvpat, iako cela godina go citam Forumot, posto sum od Strumica, i gi znam malku podobro rabotite na ovaa tema.
 

ben

Член од
22 јули 2008
Мислења
70
Поени од реакции
0
---СЕ РАБОТИ ЗА МОНТИРАН ПРОЦЕС---
е ако де нека е монтиран процес, сдс е, тоа се бандити по автоматизам.

---СПЕЦИЈАЛЦИ ЧОВЕЧЕ ВООРУЖЕНИ ДО ЗАБИ---

Треба како не треба. Да си знаат и останатите криминалци што ги чека.
Јас се чудам по пат ќотек што не му удриле, клоца барем.
Треба да се промени начинот на размислување меѓу народот.
сдс не се луѓе, стока се. А стока со стап се тера.

---И ПРОЧИТАЈ ПОГОРЕ СООПШТЕНИТЕ НА ЗАЕВ---

леле леле соопштението на заев кој фактор е во целава ситуација, баш вреден за спомнување.
Испрдел некој од сдс нешто и ај, ќе го укоричиме. Како хипократова заклетва, па во канцaларии ќе седи. И на заев портретот исто, сигурно во училниците ќе виси.
Абе одете бегајте таму.
Исто ко..ни направи трговски, ни направи улици.
Се потресов од нежност од емоциите кои ги имате кон вашиот градоначалник.

Сте си се запрашале ли вие од сдс, од каде толку имот и пари има чоекот?
Aman bre covek ne mi se veruva kolko si pros. Ali lesno tebe nemash so shto da mislish.
Okolu predlogot za shkolite, ke razmislime. Samo da znaesh ke morame da te vratime tebe u osnovno oti so takva prosta raja u evropa ne se odi.
Okolu parite. Glup si be bate, glup. Zatoa nemash pari.
I ne zamaraj poveke. Jasno!!!
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Aman bre covek ne mi se veruva kolko si pros. Ali lesno tebe nemash so shto da mislish.
Okolu predlogot za shkolite, ke razmislime. Samo da znaesh ke morame da te vratime tebe u osnovno oti so takva prosta raja u evropa ne se odi.
Okolu parite. Glup si be bate, glup. Zatoa nemash pari.
I ne zamaraj poveke. Jasno!!!
koga so 1 den staz na forumov pocnaa da te zamaraat )))))))))))
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Hehe, znaci i ovde nemoze covek da kaze slobodno sto misli. JAs resiv da repliciram za prvpat, iako cela godina go citam Forumot, posto sum od Strumica, i gi znam malku podobro rabotite na ovaa tema.
ama sefa se "zapali" i nemozes da nereagiras - gi znam takvite / ako si od sr drugite znaci nemaaat pravo da diskutiraat - ko taka zosto pisuvate (site vie) protiv grcija nemate pravo vaka da znaete !

Aman bre covek ne mi se veruva kolko si pros. Ali lesno tebe nemash so shto da mislish.
Okolu predlogot za shkolite, ke razmislime. Samo da znaesh ke morame da te vratime tebe u osnovno oti so takva prosta raja u evropa ne se odi.
Okolu parite. Glup si be bate, glup. Zatoa nemash pari.
I ne zamaraj poveke. Jasno!!!
leci se - ovoj za vo zevzekmanija !! a predlagam i ban da krka !

pozZ
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Aman bre covek ne mi se veruva kolko si pros. Ali lesno tebe nemash so shto da mislish.
Okolu predlogot za shkolite, ke razmislime. Samo da znaesh ke morame da te vratime tebe u osnovno oti so takva prosta raja u evropa ne se odi.
Okolu parite. Glup si be bate, glup. Zatoa nemash pari.
I ne zamaraj poveke. Jasno!!!
Цепки си и ти ко претходниот твој сопартиец.
Пази напишал, не замарај јасно и тоа со извичници:))))).
Како демек ме предупредува, човек со 4 мислења, сега регистриран.
Многу сте слатки вие од сдс.
Ај да не бегаме оф топик, не ме напаѓајте мене,не е темата за мене, ако си имате аргументи за заев и слично напишете ги.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom