30 дена притвор за Заев

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
ајде ајде и на вмро ќе му дојди крајот... ќе видиме тогаш КАКО ќе биде уапсен Никола Груевски - тогаш со релевантни докази... не само за сегашното владеење, него го чека и судење за многу негови потписи кои ги ставил ќе ја напоменам и криминалната купо продажба на ОКТА и МАкедонски Телекомуникации од времето на Љубчо, како и давањето лиценци за фискални апарати на само 3 компании - сите блиски до НИКОЛА ГРУЕВСКИ.

Но и многу случки кои денес изгледаат вака розово - но тогаш многу темно. Некој ќе одговара за 50 милиони евра потрошени на рекламни спотови, патриотски фискални сметки (неколку милиони евра), земјиштето продадено кај хотелот ХЛХ зад Рамстор, чудниве апсења, милионите кои ги добиле од Џонсон Контролс, милионите кои ги потрошиле за Џонсон Мети и тн тн
Ако е вистина нека изгние во затвор , не само он , него секој кој брцнал во џебот на изнапатениот македонски народ.Само може да биде проблем ако сите тие кои му спремаат тужба имаат можност тоа да го направат од идризово:toe:
 
P

Princ

Гостин
Не работи Радмила деновиве, па АБЦ користи старо писмо.
 
Член од
9 март 2007
Мислења
323
Поени од реакции
21
Користете куртон ,да не ни се роди форумско мариовче.Дали е истоумие, или едноумие .?????Или исти работни налози од базата :icon_bigg
vauuuuuuuuuu
pa covece ami vie deset dusi so lomotite edno ta edno so zborovite vie vaka pravevte, polosobilo ova bilo ona bilo. izgleda ko eden da gi pisuva site postovi

Ke te prasam neso ako si ili ne si eden covek koj koristi povekje iminja, kazi mi ti nekoj fakt sto napravi DPMNE arno za ovaa zemja- i te molam uopste ne mi go spominaj sdsm tuku KAZI STO NAPRAVI DPMNE TOLKU UBAVO ZA DA NI BIDE
 
H

HITCH

Гостин
не сакав ама морав да искоментирам еј ама рикаа жените околу ко да умрел......... туку...... еј пазете у затвор има кофи..... да не случајно се лизне Зоки па со главата у кофа ... а затвор е... не е добро осветлен па на прагот може да се лизне, се е можно...... пу пу скраја да е кој ќе ја теши целата она луда тајфа што не го дава Зоки да оди у затвор, а треба да се мисли и на другарката Рада сега кога се откажа од преседничка фотеља и кога го чека Б.Ц. што ќе каже... уште Зоки да го тажи.... многу ќе биде...
ЕЈ ЛУД НАРОДЕ ШТО ПРАВИТЕ БРЕ ЕЈЈЈ..... СЕ ИЗГУБИВТЕ ..... НАМЕСТО ДА МИСЛИТЕ КАКО ДА СЕ СРЕДИ ДРЖАВАВА ПОБРЗО ВИЕ ПЛАЧЕТЕ ПО ПОЛИТИЧАРИ ПА ШТО МИСЛИТЕ ЗАШТО ГО СРЕДУВААТ ЗАТВОРОТ ЗА ОБИЧНИ СМРТНИЦИ?! ЕХ... БУДАЛА НАРОД ГЛЕДАЈТЕ ДРЖАВАТА БАТАЛЕТЕ ЛОПОВИ ИМА КОЈ ДА СЕ ГРИЖИ ЗА НИВ
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
vauuuuuuuuuu
pa covece ami vie deset dusi so lomotite edno ta edno so zborovite vie vaka pravevte, polosobilo ova bilo ona bilo. izgleda ko eden da gi pisuva site postovi

Ke te prasam neso ako si eden covek koj koristi povekje iminja, kazi mi ti nekoj fakt sto napravi DPMNE arno za ovaa zemja- i te molam uopste ne mi go spominaj sdsm tuku KAZI STO NAPRAVI DPMNE TOLKU UBAVO ZA DA NI BIDE
А зар ви е толку убаво?:smir:
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
vauuuuuuuuuu
pa covece ami vie deset dusi so lomotite edno ta edno so zborovite vie vaka pravevte, polosobilo ova bilo ona bilo. izgleda ko eden da gi pisuva site postovi

Ke te prasam neso ako si eden covek koj koristi povekje iminja, kazi mi ti nekoj fakt sto napravi DPMNE arno za ovaa zemja- i te molam uopste ne mi go spominaj sdsm tuku KAZI STO NAPRAVI DPMNE TOLKU UBAVO ZA DA NI BIDE
Се ебеме ние на ангро и правиме деца , никој не спори , зарем си слеп па не виде дека здрави и прави 600 000 гласови на македонци во најубавите години во најубавите години , за разлика од 200 000 кои не знаат дали потпишале гробно место или гласале за коалицијата сонце .Аххх Радке мори убава на баба, дај да те штипнам по обравчињата:helou:
кога ке сватите дека ДПМНЕ доби затоа што СДСМ не направи ништо до сега , тогаш можеби ке се дигнете од гроб , како зомби , разбира се.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Се ебеме ние на ангро и правиме деца , никој не спори , зарем си слеп па не виде дека здрави и прави 600 000 гласови на македонци во најубавите години во најубавите години , за разлика од 200 000 кои не знаат дали потпишале гробно место или гласале за коалицијата сонце .Аххх Радке мори убава на баба, дај да те штипнам по обравчињата:helou:
Почна да ти се бендисува одкако ги симна “брдајците“ од фацата,а?:pos2:
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Почна да ти се бендисува одкако ги симна “брдајците“ од фацата,а?:pos2:
Не бил џабе пасошот , во бугарски стил и постовите , сакам кажам , не знам речам , а кој ке разбере нешто и не е важно :toe:
Да ми видиш фаца има еден пат само , а тоа е да го подигнеш тој помалиот шешир на автарот , па ако не се сопнеш до другиот........
 
Член од
9 март 2007
Мислења
323
Поени од реакции
21
Се ебеме ние на ангро и правиме деца , никој не спори , зарем си слеп па не виде дека здрави и прави 600 000 гласови на македонци во најубавите години во најубавите години , за разлика од 200 000 кои не знаат дали потпишале гробно место или гласале за коалицијата сонце .Аххх Радке мори убава на баба, дај да те штипнам по обравчињата:helou:
кога ке сватите дека ДПМНЕ доби затоа што СДСМ не направи ништо до сега , тогаш можеби ке се дигнете од гроб , како зомби , разбира се.
брату јас не прашав колку биле "излажани" туку прашав ДЕЛА набројми неколку дела, факти што е подобро (мада што мислам дека далеку полошо од пред две години), кажи ми некоја милионска инвестиција освен Џонсон Контролс која е направена по ангажирање на некој висок функционер на ПДМНЕ?
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
vauuuuuuuuuu
pa covece ami vie deset dusi so lomotite edno ta edno so zborovite vie vaka pravevte, polosobilo ova bilo ona bilo. izgleda ko eden da gi pisuva site postovi

Ke te prasam neso ako si ili ne si eden covek koj koristi povekje iminja, kazi mi ti nekoj fakt sto napravi DPMNE arno za ovaa zemja- i te molam uopste ne mi go spominaj sdsm tuku KAZI STO NAPRAVI DPMNE TOLKU UBAVO ZA DA NI BIDE
Почна работите да ги мрда на поарно.Кај народот се роди надеж дека еве можело да се работи без да се краде..може и ќе не биде.
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
107
Чудно е, и ипресивно морам да кажам како одеднаш се полнат теми за политика и се надувуваат како мочен меур после пиво. Ама внатре nothing but hot air, и смрдлив ем тоа.
Дискусија се води со спротиставени ставови нели, ама поврзани на тема. Дискусија не се води со мерење на ташаци на два спротиставени табори кои наликуваат на некое си предвечерје на федерализирана република на база на предавници и непредавници. Барем така гледам дека ги делеа.
Наместо (за поголемиот дел од овие што ги гледам овде) да тролувате и да филозофирате за политика која што не смрди толку многу како вас, поработете малце на менталитет и скратете се од „ситски“ постови кои немаат никаква цел освен провокација и издигнување на сопствената глупост.
Факти:
1. Целава работа смрди. Ем од власт ем од опозиција. Лошо од власт што покажува сила на места каде што не треба. Лошо од опозиција што применува гејски финти и го користи народот.
2. Струмичани го сакаат Заев. Не, струмичани не го сакаат СДСМ, и секако не, струмичани поради тоа не се предавници како што од пиштол имате навика да зборувате. После повеќе години видоа „аир“ од работата на некој градоначалник и имаат целосно право да одлучуваат дали работел добро или лошо и дали вреди да се брани или не. Постовите како „струмичани што ќе правите сега“ или „струмичани пак на протести ајде“ ми наликуваат на муабети „да му умре козата на комшијата“. Ќар? Македонштина? Срамота ебаго.
3. Пред фактите и боговите молчат. Ако издржи обвинението и ако се докаже виновноста, правдата треба да биде слепа и да наплати. Ама дотогаш драги мои форумџии, обвинетиот е невин. Затоа ќе ве замолам без глупости како „ајде еден комуњарски гад зад решетки“, „предавнички копилиња“, „смрт за комунисти“ и слични ствари. Бидете реален оценувач на ситуацијата а не само ехо на глупоста.

Данкешн.
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
брату јас не прашав колку биле "излажани" туку прашав ДЕЛА набројми неколку дела, факти што е подобро (мада што мислам дека далеку полошо од пред две години), кажи ми некоја милионска инвестиција освен Џонсон Контролс која е направена по ангажирање на некој висок функционер на ПДМНЕ?
Прво ,Тито е под земја , само он можеше да носи торба со пари на грб и да не смее никој да го праша од каде и од кого и за кого.Друго , инвестиции се носат со законски решенија кои ке ги привлечат инвеститорите да вложат во Македонија , како намалени даноци , решавање на имотно правните односи , заштита од корупција и мито и сл.И трето , една голема инвестиција која ја донесе СДС ,а ја продолжува ДПМНЕ ,тоа е инвестирање во трансформација на терористи во политичари.Производот е видлив , еден бранител заглавен во Хаг и еден куп исти такви избркани од работа и на работ на егзистенција.Една курва се ебела на голо и донела на свет 150 000 бебиња , друга курва се ебе се куртон , ама се грижи и ги расте тие 150 000 .Која е поголема курва?????:)
 
H

HITCH

Гостин
Инаку Горде е забележана на Пластичарската улица како разгледува кофи за вода,а доброупатени извори велат дека се интересирала за цела “серија“ кофи по набавна цена,инсистирала бојата да им биде плава а се интересирала и дали може за иста цена да добие наштампана цветна апликација на кофите.:vozbud:
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::vozbud::vozbud::vozbud::pos2::pos2::pos2:
УФФФФФФ ВЕЧЕРВА ЌЕ СПИЈАМ КО БЕБЕ
Абе што толку се замарате со глупости има поважни работи отколку оваа а инаку Зајко кукурајко 100% тргнал да се жени :pos2::pos2::pos2:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Не бил џабе пасошот , во бугарски стил и постовите , сакам кажам , не знам речам , а кој ке разбере нешто и не е важно :toe:
Да ми видиш фаца има еден пат само , а тоа е да го подигнеш тој помалиот шешир на автарот , па ако не се сопнеш до другиот........
Така ги спругнуваат Мексиканците кога ќе ги отсрелаат на граница при влез во САД.:vozbud:

брату јас не прашав колку биле "излажани" туку прашав ДЕЛА набројми неколку дела, факти што е подобро (мада што мислам дека далеку полошо од пред две години), кажи ми некоја милионска инвестиција освен Џонсон Контролс која е направена по ангажирање на некој висок функционер на ПДМНЕ?
Џонсон беше од Бучко бе,овие имаат млекара а ние поскапо сирење и млеко најскапо во Европа(со исклучок на Грција).

Почна работите да ги мрда на поарно.Кај народот се роди надеж дека еве можело да се работи без да се краде..може и ќе не биде.
Кражба(недокажана) за 200 квадрати земјиште е ептен “голема надеж“ кај народот дека работите мрдаат на поарно.Би било интересно да се урне ГЛОБАЛ,Миле да му го акне динамитот,а?Ме чуди само од каде ги украде парите овој “зајаков“ да направи онака убав трговски центар а не црква среде Струмица,ебаго?
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Кражба(недокажана) за 200 квадрати земјиште е ептен “голема надеж“ кај народот дека работите мрдаат на поарно.Би било интересно да се урне ГЛОБАЛ,Миле да му го акне динамитот,а?Ме чуди само од каде ги украде парите овој “зајаков“ да направи онака убав трговски центар а не црква среде Струмица,ебаго?[/quote]

еее добро де сеа 200квадрати..мора нешто и да се џапне:toe:..али дека не секој потег на владата е ајдутство тоа е факт..мора да признаеш.А за Заев ја не знам како уопште го пуштија без притвор првиот пат..па тој ако не може да влијае на сведоците не знам кој може.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom