СП Хрватска 2009 - Ракомет (мажи) - генерална дискусија

Статус
Затворена за нови мислења.

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Смејсе :)Ја овде проблеми со татстатурата имам не ми фаќаат некои дугмиња од време навреме ти зсе газиш од смеење ццц.:vozbud:
хаха, не знаев дека имаш проблем со тастатурата :) патем иди тркни нова земи, не се скапи :)
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
И од мене честитки,ама можевме и повеќе.И сега да прашам кога е пак светско и европско првенство,Го засакав ракометот:vozbud:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Честитки само до Лазаров, знаев дека ќе постигне далеку повеќе од потребните 10 голови, мислев дека ќе постигне 13 :)
За репрезентацијата, можевме да бидеме најмалце петтопласирани.
Не велам дека не е убаво тоа што сме и на 11 место, ама ич не сум задоволен.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.326
Поени од реакции
16.438
Извинете ваке ама некој да ми ја каже официјалната страна на светсково ќе може?
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Мило ми е што победија на денешниот натпревар и што сме 11 место, а уште помило ми е што Кире постави рекорд на светските првенства. Без него ништо од ова немаше да биде постигнато. Секоја му чест!
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Извинете ваке ама некој да ми ја каже официјалната страна на светсково ќе може?
Повели една
Код:
http://www.croatia2009.com/eng_index.php
Повели уште една
Код:
http://www.ihf.info/front_content.php?idcatart=2040
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Честитки само до Лазаров, знаев дека ќе постигне далеку повеќе од потребните 10 голови, мислев дека ќе постигне 13 :)
За репрезентацијата, можевме да бидеме најмалце петтопласирани.
Не велам дека не е убаво тоа што сме и на 11 место, ама ич не сум задоволен.

Многу нереална изјава, ако правиме квалитативна споредба во однос на нашата и останатите репрезентации таман си е пласманот на 11-то место. :smir:

Јас сум задоволен од настапот на нашите.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Честитки до Кире,честитки за освоеното 11 место на првото светско првенство на кое настапува машката ракометна репрезентација.Ај наредните години,подобро:back:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Честитки за победата над каратистите.


А сега:
Волим Хрватску, срце моје, куца за њу и ја то волим!:vozbud:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Честито 11-то место, имавме добри и лоши моменти... ама сигурен сум дека можевме повеќе, ма да од ова место сум и повеќе од задоволен. Само ми е криво заради шансата што ја пропуштивме, битно ми е што имаме потенцијал да тепаме многу ,,појаки’’ селекции.. ма да и не ја пропуштивме шансата, ја поминавме групата, што пред почетокот се чинеше нереално и многу тешко..
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Се надевам рекордот на Кире никогаш нема да биде срушен...НИКОГАШ.Браво мајсторе.
напротив нека биде срушен уште на наредното сп, но од самиот себе и тогаш да не не фаќаат детските болести и да бидеме малку погоре на пласман табелата,и вака не е лошо ако земеме предвид се што се случуваше и ако повлечеме една паралела со европско првенство е рамно на 5-6 место али пак ќе кажам
we are the champions on the world :oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Се организира пречек за ракометарите

Агенцијата за млади и спорт вечерва на аеродромот „Александар Велики“ во Скопје организира пречек на македонската ракометна репрезентација, која треба да допатува од Хрватска.

За сите заинтересирани ќе има бесплатен автобуски превоз. Автобусите ќе тргнат во 20 часот и 30 минути од кај црквата „Св. Богородица“, наспроти МАНУ. Агенцијата ги повикува љубителите на спортот со себе да земат спортски реквизити за достоинствен пречек.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
За мене нашите ракометари освоија трофеј:pipi:

Они се нашите херои без разлика на се
На цел тим а особено на Кире им симнувам капа
Браво Македонци

 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
во глобала нашите ракометари добро се покажаа на ова светско
најважно е што успеаја да ни ја прошират ракометната треска насекаде низ Македонија, сите живеевме за ракометот овие 2 недели
Бевме рамо до рамо до најголемите светски ракоменти имиња и ракоментана јавност слушна сега што е Македонскиот ракомет
се надеваме на следни успеси на нашата репрезентација, пласман на европското првентво до година

Браво Кире за постигнатите 92 голови, тешко кој ќе те достигне во доследно време
Браво за сите останати за пожтрвуваноста да се даде се од себе
Браво за публиката за подршката
Браво Македонија :oeoeoe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom