Најборбен играч

Кој според вас е(беше) најборбен играч???

  • Roy Keane

    Гласови: 24 7,6%
  • Rino Gatusso(Milan)

    Гласови: 102 32,4%
  • Vieira(Inter)

    Гласови: 6 1,9%
  • Poulsen(Juventus)

    Гласови: 15 4,8%
  • Anderson(Manchester United)

    Гласови: 13 4,1%
  • Gerard(Liverpool)

    Гласови: 20 6,3%
  • Totti(Roma)

    Гласови: 4 1,3%
  • Materazzi(Inter)

    Гласови: 8 2,5%
  • Ballack(Chelsea)

    Гласови: 12 3,8%
  • Lampard (Chelsea)

    Гласови: 7 2,2%
  • Fabregas(Arsenal)

    Гласови: 13 4,1%
  • Puyol(Barcelona)

    Гласови: 24 7,6%
  • Cantona

    Гласови: 6 1,9%
  • некој друг...(наведи кој)

    Гласови: 61 19,4%

  • Вкупно гласачи
    315
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.685
Поени од реакции
9.324
Читајќи дискусија во фан клубот на Милан добив идеа да ја отворам оваа тема,не знам дали има слична на оваа а ако има модераторите нека ја затворат слободно.

Гледајќи фудбал можеме да забележиме како одделни играчи се жртвуваат за својот тим,играат со целото срце за него и гледаат да постигнат нешто повеќе.Некогаш знаат да бидат доволно груби и преку својата борбеност може тоа да се забележи.Значи под поимот борбеност спаѓа и грубоста која ја покажуваат на теренот
Па затоа ајде кажете ги вашите мислења.

јас би издвоил неколку

1.Roy Keane

Рој Кин го сметам како еден од играчите кој според мене го даваа срцето на теренот,се борше за секоја топка,беше доволно груб па може некој да се сети на дуелите со Виера кога играше за Арсенал.
2.Rino Gatusso

Гатузо исто така според мене е еден од достате играчи кој го даваат срцето и душата за својот тим.Нема изгубна топка за него и на секој меч трча повеќе од другите,добар е во дефанзивата,кради топки од средните играчи од спротивниот тим и помага во градење на секој напад.
3.Vieira

Исто така овде на оваа листа ќе го ставам Виера.еден од поборбените играчи во денешниов фудбал.Рој Кин го викаше "црното куче" на теренот.имаше од секогаш огромна омраза на теренот меѓу нив 2-ца.
4.Poulsen

Новиот член на Јуве некако успеа да ги врати старите спомени меѓу него и Рино и ако се сеќавате на нивниот дуел на Еуро 2004 тогаш ќе знаете какви дуели ќе очекувате меѓу нив оваа сезона.
5.Anderson

И мојот фаворит меѓу сите,Андерсон.гледајќи го како игра оваа сезона во дресот на Мен Ју забележав огромна борбеност во него.Не гледа против кого игра туку за кого игра.Само какви дуели имаше меѓу него и Џерард,Балак,Фабрегас,Фламини...

има и други а тоа ви го оставам на вас:)
 
T

the Carpenter

Гостин
A кај ти е Маскерано..па еден Роби Севиџ, па Дирк Кујт?
Андерсон мислам дека не спаѓат тука!
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.685
Поени од реакции
9.324
A кај ти е Маскерано..па еден Роби Севиџ, па Дирк Кујт?
Андерсон мислам дека не спаѓат тука!
Ок де затоа пишав некој друг ... не ми текна на нив од прва затоа ги заборајв.сори мај бед.:smir:
а Андерсон ќе биде еден од најборбените во наредниве сезони,ќе се увериш сам.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Рој Кин и Гатузо на сите времиња најборбени!
 

Vlatko_100

DUKE
Член од
21 јануари 2008
Мислења
648
Поени од реакции
20
Го нема на листава
Пол Сколс
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.685
Поени од реакции
9.324
Го нема на листава
Пол Сколс
Се соглесувам!
Реков ќе ме обвинат за непотизам на темава поради редење премногу играчи на Мен Ју:).Кин,Андерсон,Кантона...затоа стадов некој друг.


АЈДЕ ЕДЕН АПЕЛ ОД МЕНЕ ДО МОДЕРАТОРИТЕ!!
НА МЕСТАТА КАДЕ ШТО НИКОЈ НЕМА ГЛАСАНО ВО АНКЕТАТА ДА СЕ ДОДАДАТ СКОЛС,ТУРЕ И МАСКЕРАНО
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
essien - eden od majborbenite igraci sto gi imam gledano , brz tehnicki stabilen silen borben ....

kolo - onie sto sledat premi8er liga znaaat za sto zboruvam :)

park - isto taka "pit bull" brka duri ne "izleze po negovo" .

ludiov mach : uuuuuuuuuuuu ne bi sakal da odigram protuv ovoj :) :pos2:

- respekt imam kon covekov mn oddamna - primer za disciplina i profesionalnost .

ovoj e covekot koj go nemam zabelezano da podzastane - brka do portite na pekolot .

ne mi teknuva na dr :) :pos2::pos2: premnogu se :)

pozZ
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Есиен многу борбен играч.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Гласав за Кин.А каде се Руни, Давидс...?Едни од најборбените двајца во историјата на фудбалот.Руни секогаш дава максимум од себе, макар и воделе 10-0.Ептен е упорен.А за Давидс, еден мој тренер велеше за Давидс треба да се продолжи теренот за да може да се изнатрча како што му одговара.Мислам дека Фабрегас не заслужува да биде тука.Би требало и Тери на местото од Балак да го пишиш.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Рафаел Надал!

А од фудбалерите Гатусо. Нема изгубена топка за него, тепа праи хаха :)
 

drag43_sexy

вауууУ!
Член од
3 октомври 2007
Мислења
1.349
Поени од реакции
2
Гатузо ми е најопасен , па за него гласав :nesum:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.662
Поени од реакции
5.347
Едгар Давидс си го заборавил..:)..Легенда..А од овде гласав за Поулсен..Мора да се почитува новата свежа крв во Јуве..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom