Зоран Заев приведен!

Статус
Затворена за нови мислења.

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.035
Поени од реакции
1.146
Гледам многу навреди кон СДСМ и нејзиното членство. Сите биле криминалци биле лошо плене и слично. Да имаше вакви навреди од симпатизер на СДСМ до сега очите ќе му ги извадевте а можеби ќе беше баниран од темава!

Иако не е прогласен од суд, вие веќе го прогласивте за криминалец, значи на Грујо му успеа целта, му го извалка името на човекот како и на многу досега.

Друго.. не знам како не му е срам на Иво Котески да испраќа такви пораки до новинарите, што е ова власт или распашана банда?
Ова е обид за враќање на Македонија наназад, ќе има нов мониторинг од страна на ЕУ, Фуере беше шокиран и тоа го искажа со своите изјави...
 
Член од
28 март 2008
Мислења
22
Поени од реакции
0
Зоранчо ке напраи 5 игралишта,5 сали,5 фонтани,5 улици и вие сте задоволни а дали напраи фабрики и дали во фабриките родителите на Струмичани зимаат 12.000 денари или за 6.000-7.000 денари.
Taka e...
Patem komunizmo pominat e alooo,zivejte malce vo realnosta, so k.. ce vi se ulici i fonatani ko nemate pari za ziveejne
 
Член од
2 април 2007
Мислења
394
Поени од реакции
13
Tebe ti teknuva 2002 so bese? i patem treba da bidite poarni pa da kazuvate posto vo 2002 vie naprajvte koalicija so niv za pojce mesta vo sobranie da imate znajs? A za ahmeti nema zboroj so moza da go opisa so kopile e i mislam deka cela makedonija go znaj to
:uvo: Кој НИЕ????
Токму за ова зборам, ако искажеш став спротивен од твојот веднаш си од нивните, јас не сум СДСМ ниту сум член на било која партија ниту симпатизер.
2002 беа избори на кој се гласаше, и се знаат резултатите на тие избори, како што партијата со најголем број на гласови во тоа време одлучи да коалицира со ДУИ , така и на изборите во 2008 друга партија одлуши да коалицира со ДУИ - чист прагматизам.
Значи партиите се борат за власт а не за некакви права на граѓаните - така било така и ќе биде не само во Македонија туку низ целава планета што ја викаме Земја.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Ке одат на фонтаните вода ке пијат,фала богу за сок и други работи пари ке немаат,оти многу фабрики има ..
 
Член од
28 март 2008
Мислења
22
Поени од реакции
0
Гледам многу навреди кон СДСМ и нејзиното членство. Сите биле криминалци биле лошо плене и слично. Да имаше вакви навреди од симпатизер на СДСМ до сега очите ќе му ги извадевте а можеби ќе беше баниран од темава!

Иако не е прогласен од суд, вие веќе го прогласивте за криминалец, значи на Грујо му успеа целта, му го извалка името на човекот како и на многу досега.

Друго.. не знам како не му е срам на Иво Котески да испраќа такви пораки до новинарите, што е ова власт или распашана банда?
Ова е обид за враќање на Македонија наназад, ќе има нов мониторинг од страна на ЕУ, Фуере беше шокиран и тоа го искажа со своите изјави...
Bratce vidi vaka...nikoj ne ti valka ime sam ako ne go naprajs to...a izgle toj zoran go napraj to pa taka prestani da se zalis i patem fuere e edna "teska specijalka" izgubena vo prostoro... (so bi rekle sk) koj go shisa nego- ko fefe mi deluva (fefe=glup)
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Гледам многу навреди кон СДСМ и нејзиното членство. Сите биле криминалци биле лошо плене и слично. Да имаше вакви навреди од симпатизер на СДСМ до сега очите ќе му ги извадевте а можеби ќе беше баниран од темава!

Иако не е прогласен од суд, вие веќе го прогласивте за криминалец, значи на Грујо му успеа целта, му го извалка името на човекот како и на многу досега.

Друго.. не знам како не му е срам на Иво Котески да испраќа такви пораки до новинарите, што е ова власт или распашана банда?
Ова е обид за враќање на Македонија наназад, ќе има нов мониторинг од страна на ЕУ, Фуере беше шокиран и тоа го искажа со своите изјави...
Ни гледаш , ни читаш.Би те посоветувал да разгледаш малку низ форумов пред да напишеш вакво нешто.Ке наидеш на многу случаи каде што членови кои си се декларираат дека се симпатизери на СДС ,се поддржани за критиката на поединци од спротивниот табор за неаргументирано и набредливо реплицирање, и тоа од страна на админ.И тоа е исправно спрема мене .Секој има право да се определи за некоја политичка опција и аргументирано да дискутира.
 

USB

Unforgiven
Член од
11 мај 2007
Мислења
241
Поени од реакции
0
haha .. Cooool !!!
Kriminalec tezok . :baeh:
 
Член од
28 март 2008
Мислења
22
Поени од реакции
0
Abe aman so ta EU,pa EU.... da se taka "demokratski" ko sho se kazuva dosega trebase da ja "stegna" gejlada a ne da i se liza...to e nedemokratska unija znajs zs? oti si stita interesite samo na clenkite taka da EU=kurva...i taka ti velam ... kaj gles politika vo EU be bratce .. gles so mu pra na makedoncine vo bugarija a pazi tie se vo EU .. Svesti se
a za zoran vaka: ti da mu zemis od doma 10 iljadi tatko ti da te vidi nadvor mozi nema i nadvor da te tepa a so velish?:tapp::tapp::tapp:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.035
Поени од реакции
1.146
Ни гледаш , ни читаш.Би те посоветувал да разгледаш малку низ форумов пред да напишеш вакво нешто.Ке наидеш на многу случаи каде што членови кои си се декларираат дека се симпатизери на СДС ,се поддржани за критиката на поединци од спротивниот табор за неаргументирано и набредливо реплицирање, и тоа од страна на админ.И тоа е исправно спрема мене .Секој има право да се определи за некоја политичка опција и аргументирано да дискутира.
Секој има право но никој нема право да не навредува! ЈАс во 2500 постови досега не сум навредил никого а сум навредувам милоин пати.
Па ние членовите на СДСМ сме биле предавници, со испрани мозоци, а еве слични навреди и на оваа тема.
Тоа не е начин на водење на дискусија, и еве пак излезе на моето, се замразуваме самите себеси!
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Секој има право но никој нема право да не навредува! ЈАс во 2500 постови досега не сум навредил никого а сум навредувам милоин пати.
Па ние членовите на СДСМ сме биле предавници, со испрани мозоци, а еве слични навреди и на оваа тема.
Тоа не е начин на водење на дискусија, и еве пак излезе на моето, се замразуваме самите себеси!
Кој има испран мозок нека си го нози на рамена.Забелешката беше на друго место ,а тоа е фактот што симпатизерите на ДПМНЕ како реалност (докажано на избори)се мнозиноство моментално во МК ,и ништо не е чудно да биде така и по форумите.Тоа не зависи од ни од мене ни од тебе како поединци и кој може да прифати нека прифати.Читај го тоа што ти го болдирав погоре , се знае кој може да банира , а до сега не верувам дека некој е баниран поради тоа што е член или симпатизер на некоја партија.Читај мои постови , ке видиш дека не сум за СДС а сум бил баниран.И сега? Кај ти е твојата логика????
 

Joakim

Skopjanecot
Член од
17 јули 2008
Мислења
534
Поени од реакции
71
Neverojatno licemerie od strana na sdsm e da se povikuvaat na 1949.Zamislete vo 1949 nivnite ideoloski roditeli pravea nacionalizacija i odzemaa imoti i zemjista (megju drugite i na mojata familija) a tie ja spomnuvaat vo nivna odbrana.Denes i po 60 godini nivniot odnosot kon privatnata sopstvenost ne se promenil, na Zaev voopsto ne mu bilo bitno sto del od predmetnoto zemjiste bilo i vo privatna sopstvenost .Ako se stremime kon zapadnite demokratski vrednosti treba da znaeme deka pravoto na privatna sopstvenost e neprikosnoveno.Verojatno ovoj slucaj ke im pomogne da svatat deka 49 odamna zavrsi.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.035
Поени од реакции
1.146
Кој има испран мозок нека си го нози на рамена.Забелешката беше на друго место ,а тоа е фактот што симпатизерите на ДПМНЕ како реалност (докажано на избори)се мнозиноство моментално во МК ,и ништо не е чудно да биде така и по форумите.Тоа не зависи од ни од мене ни од тебе како поединци и кој може да прифати нека прифати.Читај го тоа што ти го болдирав погоре , се знае кој може да банира , а до сега не верувам дека некој е баниран поради тоа што е член или симпатизер на некоја партија.Читај мои постови , ке видиш дека не сум за СДС а сум бил баниран.И сега? Кај ти е твојата логика????
Реакцијата беше за оние кои навредуваа, а не да бидат банирани членовите на ДПМНЕ. Тоа го напишав читко и јасно и мислам дека не треба да има тука никакви забуни.
Го прочитав и блондираното, види во мојот пост го кажав истото, секој има право на политичка определба но никој не да навредува некого.
И шо ако ДПМНЕ е мнозинство? Тие што не се членови на ДПМНЕ и не се сложуваат со мислењето на Грујо треба да се малтретираат и затвораат? Тоа има логика? Во која демократија се случува ова?
ДАли си бил баниран или не не ме интересира, ако си заслужил си добил.
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Реакцијата беше за оние кои навредуваа, а не да бидат банирани членовите на ДПМНЕ. Тоа го напишав читко и јасно и мислам дека не треба да има тука никакви забуни.
Го прочитав и блондираното, види во мојот пост го кажав истото, секој има право на политичка определба но никој не да навредува некого.
И шо ако ДПМНЕ е мнозинство? Тие што не се членови на ДПМНЕ и не се сложуваат со мислењето на Грујо треба да се малтретираат и затвораат? Тоа има логика? Во која демократија се случува ова?
ДАли си бил баниран или не не ме интересира, ако си заслужил си добил.
Многу убаво напиша . Не треба да има политика во тоа , ако заслужам нека ме банираат .Е сега истиот принцип треба да важи и за Заев и за секој македонец без разлика на партија.Ако е крив , ако се докаже тоа со аргументи , нека си лежи во затвор.Ако не е , нека добие соодветна оштета од државата , а за тоа политичката партија на власт ке добие негативни поени кај народот.А ова што го прави раководството на СДС не личи на ништо.Без разлика дали е Заев или не знам кој , не смеат да го бојкотираат собранието тоа им е работа.Ајде ти утре немој да отидеш на работа затоа што Заев е приведен , ке земеш плата???. И да се врши притисок на судот .Тоа е крајно мизерно. И што правиме ако стварно се има докази дека стекнал профит од таа зделка???? Кој може тоа да го знае со сигурност???
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Гледам многу навреди кон СДСМ и нејзиното членство. Сите биле криминалци биле лошо плене и слично. ...
А зошто би ги немало?
Стока е секој кој воопшто и ќе помисли да има членство во сдс.
Зошто не би можеле тоа да го кажеме?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom