Зоран Заев приведен!

Статус
Затворена за нови мислења.

KvAzI

Дипломиран Ѓубрар
Член од
3 септември 2007
Мислења
172
Поени од реакции
49
Lord Dracula 1 еве за тоа ти зборував кога ја направи споредбата, прати ја само заслепеноста од локал патриотизам.
Тоа е тоа, којзнае колку пари нивните татковци добиваат од комуњари за перење мозок на сопствените чеда:tapp:
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Истиот газда на Де лукс инженеринг гради катна гаража со деловен простор во Прилеп и постави камен темелник со министерот Јанакиевски и градоначалникот Ристески пред 3 месеци значи таму работата била ОК

Ако се апси зошто не се почне од Бранко кој на Турски газда скоро без пари му го даде земјиштето за Рамстор во центарот на Скопје.

Во новиот трговски општината има пазар и дел од катна гаража.
Новиот газда од продажба на продавници заработил 7 а не 70 мил евра а убаво е да се каже дека државата зема 4 мил евра даноци од кои денар не инвестира во Струмица.

Но што да ви правам овде скоро сите од своја партиска гледна точка судите за работите.

Едно ме интересира зошто истото обвинение пред 4-5 месеци МВР го стави на својот веб сајт а потоа го повлече значи МВР чува пријави во фиока и ги активира кога сака.

Кога ќе сватите дека и едната и другата партија се користат со исти методи.Треба да гледаме личности а Заев е успешен човек кој добро си ја врши својата работа.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Абе ај јадејте ми ......Јас имам јузер на форумот,ќе пишувам што сака ќе пишувам каде сакам...А вие можете да ми ги читате постовите и да ми реплицирате...А за другото има модератори и администратори....А идол ми е ....Ај ќе ти кажам друг пат...се**
Mali, ocigledno ne si izlegol nadvor od Strumica. Strumica ne moze da se meri so edna Bitola ili Ohrid, da ne zborime za SK.
Bez navredna, no mene Strumica mi izgleda za nesredeno selo so edna sredena centralna ulica, a polovinata od gradot nema trotoari, nema nitu edna veliosipedska pateka, nema nitu edna asalna sredena ulica (site ulici vi se polni krateri),q higienata e na nula (kako i vo ostanatite makedonski gradovi). Iskreno da ti kazam, moeto Bituse e posredeno i pourbanizirano od tvoja SR.
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
Кој сака не ка биде и колку сака нека сторил за градот , ако грешел,крадел , МОРА ДА ОДГОВАРА ЗА ТОА !
Тоа што го сторил за градот , да не го сторил со пари од свој џеб ?Тоа му е работа бе луѓе , да прави тротоари и улици , да сади палми итн,градоначалникот е за тоа поставен! Или пак заради тие "негови заслуги" треба да биде амнестиран од кривичното дело за кое се товари?
Потполно се сложувам со тебе, истото важеше и за градоначалникот на Општина Аеродом, тогаш никој не штрајкуваше, никој не се бунеше, сега оп... сите против. Еднашка сум рекол сто пати ќе речам, КОЈ САКА НЕКА Е, КРИМИНАЛЕЦ СИ Е КРИМИНАЛЕЦ!
 
K

KomitaMKD

Гостин
Македонецот треба да престане да го мрази својот род поради тоа кој на која политичка партија и припаѓа . Треба да ги оставиме овие пресметки зад нас и да нема поделби кај нас зошто само така ќе успееме . А од овие пресметки корист имаат само раководствата на партиите , нивните моќници и душманите на Македонија . Маекдонецот мора да се обедини за доброто на Македонија .
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Направи доста работи у градо.. ама и јас имаах слушано оти перал пари одамна.. колку е точно тоа не се знае :)
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
24
Поени од реакции
1
Браво мајсторе, само да те надополнам, да ставиме уште 5 палми, 4 фонтани и еден кружен тек, и како капак на се, поплочениот 1 км тротоар е долж трговскиот центар Глобал :helou:
Јас сум од Струмица, можеби ке очекувате да го бранам но ГРЕШИТЕ, вистина е тоа дека е "најдобриот" градоначалник кој го имал градот воопшто, НО ако направил проневера и криминал ТРЕБА да си одговара пред судот - фала Богу нели?:smir:
Abe ti garan si od nekoe selo okolu strumica :uvo:
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Истиот газда на Де лукс инженеринг гради катна гаража со деловен простор во Прилеп и постави камен темелник со министерот Јанакиевски и градоначалникот Ристески пред 3 месеци значи таму работата била ОК

Ако се апси зошто не се почне од Бранко кој на Турски газда скоро без пари му го даде земјиштето за Рамстор во центарот на Скопје.

Во новиот трговски општината има пазар и дел од катна гаража.
Новиот газда од продажба на продавници заработил 7 а не 70 мил евра а убаво е да се каже дека државата зема 4 мил евра даноци од кои денар не инвестира во Струмица.

Но што да ви правам овде скоро сите од своја партиска гледна точка судите за работите.

Едно ме интересира зошто истото обвинение пред 4-5 месеци МВР го стави на својот веб сајт а потоа го повлече значи МВР чува пријави во фиока и ги активира кога сака.

Кога ќе сватите дека и едната и другата партија се користат со исти методи.Треба да гледаме личности а Заев е успешен човек кој добро си ја врши својата работа.
Zajcev e obvinet deka na nezakonski tender go dal gradenjeto na trgovskoto centarce vo SR, a zemjisteto bilo drzavno i delumno na privatni gazdi, koe nezakonski bilo odzemeno od Zajcev- obvinuva MVR. Ako coekot ne e vinoven, nema da se osudi, no za istite dela osudeni se na zatvor Lambe so uste dvajca, Vojo, itn. Sega zakonot ne li treba da vazi za komunjarite?
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
24
Поени од реакции
1
Mali, ocigledno ne si izlegol nadvor od Strumica. Strumica ne moze da se meri so edna Bitola ili Ohrid, da ne zborime za SK.
Bez navredna, no mene Strumica mi izgleda za nesredeno selo so edna sredena centralna ulica, a polovinata od gradot nema trotoari, nema nitu edna veliosipedska pateka, nema nitu edna asalna sredena ulica (site ulici vi se polni krateri),q higienata e na nula (kako i vo ostanatite makedonski gradovi). Iskreno da ti kazam, moeto Bituse e posredeno i pourbanizirano od tvoja SR.
Tvoeto bituse e edno selo ama malo selo izgleda ti osven tvoto selci i kopjuterot nisto drugo ne si videl pa zatoa samo tuka pisuvas nevistini i lagi
ja sum od skopje ama ziveev sest mesici u sr i boubav grad za zivot u makedonija nema (bitola i ohrid )se sela ama pogolemi :bip:
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Mali, ocigledno ne si izlegol nadvor od Strumica. Strumica ne moze da se meri so edna Bitola ili Ohrid, da ne zborime za SK.
Bez navredna, no mene Strumica mi izgleda za nesredeno selo so edna sredena centralna ulica, a polovinata od gradot nema trotoari, nema nitu edna veliosipedska pateka, nema nitu edna asalna sredena ulica (site ulici vi se polni krateri),q higienata e na nula (kako i vo ostanatite makedonski gradovi). Iskreno da ti kazam, moeto Bituse e posredeno i pourbanizirano od tvoja SR.
А ти што се расправаш со малиот со пагас на неговите години.

Велиш Струмица не мозе да се мери со Битола и Охрид а зосто има дупло поголем буџет од нив нема средени тротоари немало тротоари ти изгледа не си бил во Струмица.
Немало средено улица па само оваа година се градат 3-4 километри нови Булевари.
Струмица моментално е град со најголем развој во Мк насекаде се гради.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
bitushanec ако си Вмро или некоја друга партија радувај се на притворувањето на Заев ама не јади говна за Струмица ти од кај си од Битола? Битола си мислеш кој знае што е ти дали си и бил во Струмица мочко.
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Темава ќе почне со она " на комшијата да му умре козата ". Бог да чува, Фанки, боље кути од колку да почињаш расправии во врска кој град е поголемо село, кога сме проклет народ, и лупаме овде се што од надвор некој ке ни вметне у нашата паметна, но наивна тимба. Така да, доста млатите муабети за есдеесовци, вмровци.. кој има факти и докази, во врска со темава нека постира, кој не, најубаво нека гледа и нека се информира, за наше добро.
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
Редно беше да го уапсат тој криминалец.

Докажаа СДСМ денес дека ги бранат криминалците.

Пред мене лично се има јавувано во сред кафич да ослобдува пријател од зтавор во Штип.

Е сега речунајте редко сум во Струмица ,а сум присутвувал на ваков настан уште колку ги има.

Со земјиштето направи лом.
На Грците заедно со БЦ им го поколни градскиот пазар.
А криминалот со денацинализацијата тоа е знак извичник (!) не прашалник

Се надевам ќе го осудат барем за нешто

п.с

За едни фонтани (расчитување на сметиките преку тендер) улицата 3 години ми беше ископана.

Се прашувам што направи се додека беше СДСМ на власт фраер изиграваше па и алчен беше се кандитира за пратеник премиер сакаше да станува првото кафе во денот му е со Грци.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom