Зоран Заев приведен!

Статус
Затворена за нови мислења.
F

fantomX

Гостин
Битушанец...а Рубинчо Заревски? Иста приказна! Најбитна е рекламата, а не релевантноста на доказите. СРАМОТА! САМОКРИТИКА?
http://www.netpress.com.mk/vest.asp?id=34763&kategorija=1

А Смилеенски? Одлука донесена само ден после одлуката во Хаг. И уште верувате и се палите на политичари...
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
А што толку чини Заев ?

Еве јас сум струмичанец и ќе го критикувам.
Убаво си кажа некој погоре, со 10 палми, 1 км поплочен тротоар, 5 семафори и фонтана и ние снесовме јајца ?

Факт е дека Заев градел трговски на приватни имоти, без да исплати оштета, и тука автоматски е крив, а ние струмичаните малце ако не го ставаме локал патриотизмот на прво место ќе увидеме многу работи, ама такви сме, не сите ама повеќето се такви.
За да зборуваш за факти треба да имаш докази..А ти Димитар како 16 годишен имаш само збир на информации и тоа чаршиски...
Почекајте не му ставајте на човекот бесилка додека не се докаже дека е крив...
 
F

fantomX

Гостин
Смиленски е личност достојна за почит? Ако кажуваме вицеви, да се префрлиме во друга тема!
Почит?! Никако. Друг е зборо... Како само беше спектакуларно приведуван, и сеа... ослободување.
Нема верба во политичари!!!
 
V

Viktoranius

Гостин
За да зборуваш за факти треба да имаш докази..А ти Димитар како 16 годишен имаш само збир на информации и тоа чаршиски...
Почекајте не му ставајте на човекот бесилка додека не се докаже дека е крив...
Имам докази, ама не се за на форум.

П.С 17 годишен.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Мало потсетување за децата на СДСМ.
Немојте да се жестите толку.
Сетете се на Хари и неговата хајка на ВМРО
Колку луѓе настрадаа и на кој начин. Јохан беше од дома уапсен и предаден на Хаг без да му се остави можност сам да се предаде. Па сега имаме ваква пресуда. Брат Љубе мораше да бега во Хрватска , па и таму го гонеа.
Ако сакате може уште да броиме, па да видиме кој како апсел во државава.
Па бил успешен Зајко или не, ќе си оди на суд па нека се бори таму. Како разбрав имал доволно пари за адвокат а и СДСМ ќе му помогне со протести :)
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
А што толку чини Заев ?

Еве јас сум струмичанец и ќе го критикувам.
Убаво си кажа некој погоре, со 10 палми, 1 км поплочен тротоар, 5 семафори и фонтана и ние снесовме јајца ?

Факт е дека Заев градел трговски на приватни имоти, без да исплати оштета, и тука автоматски е крив, а ние струмичаните малце ако не го ставаме локал патриотизмот на прво место ќе увидеме многу работи, ама такви сме, не сите ама повеќето се такви.
Ова болдираното на мене ми изгледа како - Ние Вмровците ја гледаме реалноста, а вие Сдсмовците НЕ!
 
Член од
18 април 2008
Мислења
593
Поени од реакции
10
Abe Marcus tebe za se te biva be pa toa e samo forum i ostaj neka si kazuvat decata so i kak imat so si pa ti tuka na tatko ti da ne e pa site znaame deka niz forumite 90% se carsiiski maabete ama ti si najpametnio tuka izgleda
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Abe Marcus tebe za se te biva be pa toa e samo forum i ostaj neka si kazuvat decata so i kak imat so si pa ti tuka na tatko ti da ne e pa site znaame deka niz forumite 90% se carsiiski maabete ama ti si najpametnio tuka izgleda
Ти па како авет си..после секој мој пост се појавуваш...
Еве интересен цитат од Остен за денешнтата ситуација..
Демократијата кај нас уште не е закопана. Сеуште и ја вадиме душата
 
V

Viktoranius

Гостин
Ова болдираното на мене ми изгледа како - Ние Вмровците ја гледаме реалноста, а вие Сдсмовците НЕ!
Нема врска, јас зборував за менталитетот на струмичани, никаде не спомнав партии.

Да не те викаат за сведок...:pos2:
Не.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
Мало потсетување за децата на СДСМ.
Немојте да се жестите толку.
Сетете се на Хари и неговата хајка на ВМРО
Колку луѓе настрадаа и на кој начин. Јохан беше од дома уапсен и предаден на Хаг без да му се остави можност сам да се предаде. Па сега имаме ваква пресуда. Брат Љубе мораше да бега во Хрватска , па и таму го гонеа.
Ако сакате може уште да броиме, па да видиме кој како апсел во државава.
Па бил успешен Зајко или не, ќе си оди на суд па нека се бори таму. Како разбрав имал доволно пари за адвокат а и СДСМ ќе му помогне со протести :)
Ако е се чисто, зошто брат љубе бегал во Хрватска?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom