Братот Љубе Патриотски пречекан

J

Johnny Stulic

Гостин
Алооо...ти точен си?
Сељандуро една.
Кој ти дал на тебе тастатура бе еееј.
Ако имаш некој проблем, напиј се од тоа апчињата шо ти ги препишал докторот...немој да ги рипаш.
Гледаш каков си коа не ги пиеш редовно.
Ја незнам зашо уште те толерираат толку на овој форум без никаква опомена. Труеш бе ееј.
Никој не е должен тука твоите бедни глупости да ги чита.
Па ќе бапнел он.
Те бабнал тебе некој...убаво те бапнал...ама по тоа тимбата.
Де бре реален не рече да скрши нога сега малку беше навредлив што дискриминира убо моме зошто добар бербер се бричи и ко што рече конкрит демократска дискусија пишувај што сакаш
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
Соњичка, ако си убо моме, да ми ти го бапнам шо велиш?
Инаку за друго, каков лав спомнуваш и омаловажуваш.
Се знае дека е тој е македонскиот национален симбол, баш е убаво некоја партија да го популаризира.
И така македонскиот грб ни е курташак, дај ова бар некој да го има лавот.
И зошто вмро не би го, не можам да разберам. Најсаглам е таа партија за истото.
Никола, Никола нешто чудно ти се случува.... А администраторите никаде ги нема....:toe:.
Ова е под секакво достоинство на комуникација и за секаква осуда.
Грозна работа.:tapp:
 
Член од
22 јули 2007
Мислења
438
Поени од реакции
1
Само едно уфрлање во муабетов. Не му се судеше на Љубе туку и се судеше на Македонија.
Благодарам.
А на кого во случајот Јохан , повторно на Македонија ?


Меѓународната потерница за Даравелски и на веб сајтот на МВР


Во септември беше обелоденето дека Михајловски има психички проблеми. Наводно одбил да се лекува клинички, бидејќи немал пари. По ова беше вработен во ВМРО-Народна.






.........
....
..
..


Патриотски дочек за првиот полицаец ?:nesvest:
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Не е точно.Му се судеше на Љубе за командна одговорност во Љуботен
командна одговорност врз ЕДИНИЦА НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА...
 
J

Johnny Stulic

Гостин
командна одговорност врз ЕДИНИЦА НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА...

Пере искрено сакам да го прескокнам одговоров ама да те прашам нешто пушките на МВР имаат цензура ?
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Пере искрено сакам да го прескокнам одговоров ама да те прашам нешто пушките на МВР имаат цензура ?
Брате пушките што сакаат нека имаат, кога му се суди на политичар, член на влада за одговорност е исто како да се суди на владата а владата е тело кое е избрано од Граѓаните за да ја води државата... па ти види сега... де факто му се судеше на Љубе, де јуре и се судеше на државната власт т.е на Република Македонија
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Брате пушките што сакаат нека имаат, кога му се суди на политичар, член на влада за одговорност е исто како да се суди на владата а владата е тело кое е избрано од Граѓаните за да ја води државата... па ти види сега... де факто му се судеше на Љубе, де јуре и се судеше на државната власт т.е на Република Македонија
Не можеш така прагматично да гледаш по ова прашање ,значи кога му се судеше на Милошевиќ му се судеше на цел српски народ .

Хашки трибунал го товареше Љубе за злосторства против човештвото кои не застаруваат значи обвинението беше дека Љубе им наредил на припадниците на МВР да пукаат во се живо и диво .
Со самиот факт дека Љубе е ослободен се констатира дека не биле во право.

Во случај да се докажеше дека Љубе дал таква наредба и беше осуден немаше да се осуди Република Македонија зошто Република Македонија(со устав) и јас лично(како човек) не поддржувам убивање на недолжни луѓе и деца од било која националност и од која било причина.

Значи Пере не сум јас таму ни судија ни обвинител немам ни докази не сум ни правник за да кажам дали е во право Љубе или Јохан ама во секој случај не и се суди на Македонија
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Само едно уфрлање во муабетов. Не му се судеше на Љубе туку и се судеше на Македонија.
Благодарам.
Му се судеше на Министерот за Внатрешни Работи (кој и да бил), одговорен за полициските дејствувања во одбрана на земјата.

Со самото тоа на Македонските полициски сили, односно земјата. Бидејќи не е можно тужење на Македонија како земја во случајов туку се бара лоцирање на одговорноста во водечките луѓе и затоа им се суди и на Љубе и на Јохан.
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
170
Поени од реакции
3
Znaci brat Ljube se simnuva od avion. Sestra Violeta go turka od pozadi da klekne da ja ljubi zemjata (nebare e Karel Vojtila u Warsava). Ovoj mesto da klekne na kolena pravi sklek(se gleda deka rabotel u Haag).
Od nekade se sozdava Gruevski (na opsto razocaruvanje bez koalic. partner A.A) go guska Ljube, sakajki da ja napravi Borkica ljubomorna (nea nikad taka ne ja guskal).
Aj toa pomina, nego znaes li koj bese prv vo redot na crveniot tepih koj go preceka brat Ljube?
Brat Amdi Bajram. Brothers in arms...pardon jails.
jbg.
Posle 185 guskanja na Ljube mu zdosadi pa se odvoi od redicata vo obid da gi zaobikoli onie 543 koi uste stoea vo redot.
Posle vise ne gledav. :salut:
hahaha ami i toa krvni brakja :D peace
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
830
Поени од реакции
27
Ајде бе вие последните мохиканци кага ќе сватите дека ова ќе биде 1000 годишен ВМРОвски рајх.Ружи нема да бидат толерирани:pos2::pos2::pos2::vozbud::vozbud::vozbud::helou::helou::smir:
Makedonija e zemja koja so vekovi se bori za pravdina.Narodot Makedonski sekogas na kraj go odbira najdobroto.Sekogas doaga vreme koga ke cekorime po tepih poslan so ruzi.
 
Член од
12 јуни 2006
Мислења
232
Поени од реакции
31
командна одговорност врз ЕДИНИЦА НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА...
Ne znam za sto tocno mu se sudese, ama edno cetiri-pet meseci pred da gi
priberat Boskovski i Trculovski, izleze napis vo "Fokus" - napisan pod psevdonim, vo koj avtorot tocno kaza kogo ke sudat, a koi predmeti ke gi vratat od Hag. Inaku bliskosta na "Bratot" i Bacinela e preku biznisot, ovoj Baci nabavi masini za pecatenje od Hrvatska, trebase pasosite da gi pecati, ama go turija u tamu kaj sto mu e mesto, Ljube u Hag, tenderot propadna, pa posle toa sinovite na Baci gi prodavaa masinite uglavnom za dzabe....
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
Makedonija e zemja koja so vekovi se bori za pravdina.Narodot Makedonski sekogas na kraj go odbira najdobroto.Sekogas doaga vreme koga ke cekorime po tepih poslan so ruzi.
И секогаш се боцкаме од нивните боцки
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Никола, Никола нешто чудно ти се случува....
http://youtube.com/watch?v=dlij9vQkScI&feature=related

Хехе, сдс членовите се уплашија дека ќе им ја ќарам другарката скоевка.
Без лични навреди реален.
Јас и дадов комплимент, не ја навредував.
Внимавај на јазикот. И што ти е тебе гајле кого јас шмекам и како?
Бреј каков свет изнервиран. Малку им треба да пламнат.
Отидов оф топик заради вас, но морав да реплицирам околу вашата несоодветна реторика.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom