Најтешко е најдобро

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Многумина стојат на теоријата за да ја искусиш вистински играта,треба да ја играш на најтешкото ниво.

Колку вие практикувате да играте на тоа т.н. "легендарно" ниво?

Сакате да вадите живци,или пак кулирате на најлесно ниво ? :)
Секако,набројте и што сте играле на легендарно ниво :vozbud:

Лично,преферирам некое ниво кое е средно,но игрите кои ќе ми остават впечаток,сакам да се натпреварувам со нивниот AI.

PES серијалот,Resident Evil 2,Return to Castle Wolfenstein,CoD4(прилично неуспешно :)) итн...

Има навистина многу.

Но живци ми извади f1 99-02,на hard.
Пробајте :)
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Се согласувам со тебе. Ин факт, ги играм скоро сите игри на најтешко, освен оние за кои нема смисла. Пробај Civilization 4, Galactic Civilizations 2 или F.E.A.R. на најтешко, тоа вреди да се игра.

Пробај TESIV Oblivion на најтешко без модови. Да видаш оти нема да излезаш од туторијалот. Не да не излезаш, туку првиот глушец што ке го видеш ке те изеде жив. За TESIV Oblivion со FCOM модот па да не правам мабет на средно, а не па на најтешко.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
FEAR на најтешко, Макс Пејн, Генералс, Ејџ оф Емпајрс 2, на најтешко иначе другите ги играм на нормал чисто ради тепање време.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Мац се сложувам дека најдобро е на најтешко.Не сум некој гејмер што игра толку многу, ама ПЕС редовно играм на најтешко ниво.Најинтересно е и има најмногу напредок во играта на играчот.На регулар е досадно, на топ плеер е вистинското:wink:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Мац се сложувам дека најдобро е на најтешко.Не сум некој гејмер што игра толку многу, ама ПЕС редовно играм на најтешко ниво.Најинтересно е и има најмногу напредок во играта на играчот.На регулар е досадно, на топ плеер е вистинското:wink:
На Top Player,во Мастер Лига со играчите како Guttierez,Hamsun,Minanda итн...
Тоа е веќе предизвик. :)

А да,и хорор игрите се мерак на најтешко,чисто ради подобра атмосфера :vozbud:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
98% од игрите ги пукам на најтешко. Не сакам да ја "свртам" играта за 3 саати играње. Да се мачиш бре! Само што има некои игри што кога ќе ја туриш на најтешко, ни тој што ја правел нема да ја помине, такво нереално е тоа ниво на игривост.

Сепак, се што е FPS се игра на најтешко. Другиве типови на игри варираат, али ниедна не подоле од NORMAL!
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Normal е доволно за да ја видиш играта онака како што била замислена. Сепак постојат одредени исклучоци. Да ве видам да ја свртите Devil May Cry кецот во Dante Must Die мод(нешто како ултрахард). Е тоа е доживљај, па и корисно е! Затоа денес имам нерви од челик и не се нервирам толку коа некоја игра не ми иде од рака.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Normal е доволно за да ја видиш играта онака како што била замислена. Сепак постојат одредени исклучоци. Да ве видам да ја свртите Devil May Cry кецот во Dante Must Die мод(нешто како ултрахард). Е тоа е доживљај, па и корисно е! Затоа денес имам нерви од челик и не се нервирам толку коа некоја игра не ми иде од рака.
За колку време ке умраш од првиот енеми?

Oblivion: (Gametime = 2 min) Прават си мабет The Blades и кралот и ти викат "Don't try to follow us prisoner"... После ти излева туторијал да ти каже дека на маусот се претиска за attack и ти си умрен. :helou:
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.258
Поени од реакции
2.253
Return to Castle Wolfenstein на најлесно па ми извади живци а камо ли на најтешко. НБА 2007 на најтешко без проблем!!!!!!!!!!!
 
Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
обично на медиум ги играм...али незнам зашо дум ја бев почнал на тешко ниво....ауууу шо кцање глава од монитор и тастатура од земја има ама важно преврто ја и после чуството мислам :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Па зависи колку нивоа има и колку е тешко најсилното:) На пример во игрите со фудбал, кошарка, тркање секогаш играм на најтешко, бидејќи послабите нивоа брзо ги совладувам.
Ама Quake 3 на најтешко немаше шанси:vozbud:
 
H

HCL

Гостин
Игри кои што ги имам одиграно на најтешко се Heroes of Might & Magic III, на која почнав и со хендикеп да ја играм и Thief (кецот). Сите останати ги играм на normal, мада има некои игри кои ги играм ради реда (да пополнам време), па нив ги играм на easy.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Return to Castle Wolfenstein на најлесно па ми извади живци а камо ли на најтешко. НБА 2007 на најтешко без проблем!!!!!!!!!!!

Wolfenstein лесна е играта бе,како можеш на таа да се нервираш
 

Шмики

Byakugan
Член од
12 март 2008
Мислења
743
Поени од реакции
16
Јас ја имам свртена Wolfensiten на хард. Малце е страшна во гробницата, али бидна :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom