Има ли пилоти на форумот?

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
На Пилотската Академија во Скопје се учи на Цесна 172 можеш да ја видиш на мојот аватар. А да стигнеш до Б737 имаш многу за учење ....
Колку месеци/години е тоа учењето за летање на Цесна 172.
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
од мал сум сонувал да летам авион
и ке летам макар последно нешто да ми е
 

GRUNGE

Cobain со цигарче!
Член од
25 февруари 2008
Мислења
677
Поени од реакции
28
А која е цената за учење за летање со Цесната?
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
"Ocigledno".....sepak nekako lici deka e montaza osven poslednata scena na otvaranje na kabina....ostatokot na letot epten e kako na gooolem model na spectra 500, vibraciite, dinamikata na otkinuvanje na kriloto, koe ocigledno ima mala masa... :) :), ..... no zatoa ima nekoi drugi slucai .......kako ovaa prikazna za izraelski F15
http://www.metacafe.com/watch/333048/one_wing_landing/
koj "navodno" sletal isto taka bez edno krilo...
od druga ...odnosot snaga na motor-tezina na avionot kaj modernive uslovno akrobatski avioni e neverojaten...vsusnost mozat neograniceno da "visat" na elisa.... sto na nekoj nacin bi mozelo da ovozmozi vakvo nesto.... :)..., ako se najde "pilot"...:)
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
5
ова на клипов е модел кој ја има таа снага не верувам дека постои толку способен пилот и толку снажен мотор за да слета така!!

иначе од овие пилотиве може ли да се престават кој се и од кај си на што летаат ?
Јас сум едриличар веќе три години и имам 100 саати налетано !!! Се викам иле како и во усерот !!! ПОЗЗ

А која е цената за учење за летање со Цесната?
Ќе отидеш на аеродром стенковец во скопје!! се наоѓа на патот накај скопска црна гора и визбегово!!! После визбегово 5 км се врти лево еден тесен пат !!! КЕ ГО ВИДИШ хангарот таму ќе прашаш све сто те интересира
 

ssseee

sangreBLANCAenMISvenas
Член од
25 јули 2008
Мислења
228
Поени од реакции
5
Еднаш прочитав на форумов дека се “организираат“ панорамски летови над Скопје, не можам да најдам каде
Важи ли сеуште тоа?
 

Duffy Duck

Pilot Lovac
Член од
12 мај 2006
Мислења
196
Поени од реакции
10
Еднаш прочитав на форумов дека се “организираат“ панорамски летови над Скопје, не можам да најдам каде
Важи ли сеуште тоа?
Не се организираат веќе, за жал :nesum:
 

Duffy Duck

Pilot Lovac
Член од
12 мај 2006
Мислења
196
Поени од реакции
10
Duffy ....ми даде поттик да прашам...што се случува со тоа Вашето школо???
Немаше ли и еден Piper Comanche????

Skoloto e stand by zaradi momentalnata sostojba vo drzavava i posiroko! Vo momentov se raboti na drug proekt vo avijacijata osven obuka za koj ke bidete izvesteni!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom