Официјална посета на Македонците, во Македонија!

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Па нели се организираме на аеродром да ги дочекаме? Ако си за, ја земаме и реметлијката со нас таман ќе се врати до тогаш..
цццц мене не ме дружите? ќе видите вие...
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
аве, јас уште не дознав кога ќе дојдат.... после 12ти јули ќе биде??
трн, каде е распоредот... ? :)
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
Е браво бе Трнче...Некад вака со некој теми, како знаеш да ме наполниш, то е чудо некое...100 пати браво за иницијативата!
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
аве, јас уште не дознав кога ќе дојдат.... после 12ти јули ќе биде??
трн, каде е распоредот... ? :)
На 11ти пристигаат во 17:30 на аеродромот Александар Велики. Распоредот сеуште го финиширам затоа што сме во преговори, дали ќе си одат на 19ти Јули, или ќе останат до 22ри за да бидат во Македонија за роденденот на Александар Македонски. :smir: Секако дека целиот ќе го постирам, чим се договорам целосно со нив.

Покрај ова, сакам да ве информирам дека невладината организација „Македонски институт 16.9“(на која сум потпретседател :)) ќе има и акција, по повод отворање на Македонско културно катче во музејот на Хунза, за сите што сакаат да донираат книги, материјали, и секаков вид на помош(и финансиска се разбира), со што би успеал проектот за активна културна соработка со Хунза народот.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Секоја чест, само напред.:toe::pos2::vozbud:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.196
Поени од реакции
34.431
Васил е отстранет од дискусијата заради тролување на бугарски јазик.
Прекршување на правилото за пропаганда и официјален јазик на форумот = бан 7 дена од форумов.

Продолжете со дискусијата и игнорирајте ја оваа порака.
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
На 11ти пристигаат во 17:30 на аеродромот Александар Велики. Распоредот сеуште го финиширам затоа што сме во преговори, дали ќе си одат на 19ти Јули, или ќе останат до 22ри за да бидат во Македонија за роденденот на Александар Македонски. :smir: Секако дека целиот ќе го постирам, чим се договорам целосно со нив.

Покрај ова, сакам да ве информирам дека невладината организација „Македонски институт 16.9“(на која сум потпретседател :)) ќе има и акција, по повод отворање на Македонско културно катче во музејот на Хунза, за сите што сакаат да донираат книги, материјали, и секаков вид на помош(и финансиска се разбира), со што би успеал проектот за активна културна соработка со Хунза народот.
Трн.Мора да ја поканите Ангелина Маркус.Ваљда ја знаеш.Пријателка е со таткоми и таја ке ви донира во тоа катчето мног матријали шо има таја пишано и друго.Ако немаш контакт кажи ке ти дам ама мора да ја викните.Сигурно ја знаеш ако си по Антикава

За тој што не ја знај еве има и страница за себе
http://www.angelinamarkus.com/
Видете во дела само колку има објавено.Појкето ги имам дома и се многу јаки
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Трн.Мора да ја поканите Ангелина Маркус.Ваљда ја знаеш.Пријателка е со таткоми и таја ке ви донира во тоа катчето мног матријали шо има таја пишано и друго.Ако немаш контакт кажи ке ти дам ама мора да ја викните.Сигурно ја знаеш ако си по Антикава
Џо, треба јас и ти малку подобро да се запознаеме :)

Ја знам Ангелина, и таа е веќе запознаена со деталите околу Македонското катче во музејот како и повеќето Македонисти од нејзин ранг.:smir:

Патем, симболот, односно, логото на „Македонски институт 16.9“ е токму македонскиот симбол на вечноста:
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
Многу ми е мерак на душа што наши браќа, Македонци, од далеку ќе дојдат, ако ништо друго во 17.30 ќе бидам на аеродромот Александар Велики со едно големо знаме Македонско да ги пречекам.
Впатем ја имаат мојата мојата гостропримливост во мојот скромен дом на Скопското кале, тврдина на Јустинијан први, ако е во план.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
На 12 Јули, на плоштадот Македонија, ќе има концерт и народен собир во чест на нашите гости од Хунза!

Штотуку е договорено ова, наскоро ќе провртат и флаери и плакати низ градов.
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
трн, да го ем... на 12ти тргам за Мк, а многу би сакал да дојдам, ама тек на 13ти ќе стигнам во Мк......
каде ќе може на друго место да ги видам... кога?
распоредот што го спомна, кога ќе го пуштиш да го видиме... ?
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
На 12 Јули, на плоштадот Македонија, ќе има концерт и народен собир во чест на нашите гости од Хунза!

Штотуку е договорено ова, наскоро ќе провртат и флаери и плакати низ градов.

Kakov koncert ke bide?
Koi ke bidat ucesnicite na koncertot?
Dali Grujo ke gi primi gostite i Parlamentot?
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Kakov koncert ke bide?
Koi ke bidat ucesnicite na koncertot?
Dali Grujo ke gi primi gostite i Parlamentot?
Концертот ќе биде на 18.07.2008 во соработка со агенција за млади и спорт. Планирано е да настапат културно уметнички друштва, оркестри и пејачи, и нормално да се обратат ценетите гости.


Груевски ќе ги прими гостите веднаш по нивното пристигање на 11ти.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Трн, кај нас нема традиција на славење на роденденот на Александар Македонски.
Или има ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom