Кратка или долга коса?

Morbid

грофица
Член од
6 јануари 2009
Мислења
109
Поени од реакции
12
Долга коса, и кај маж(ако добро му стои) и кај жена :)
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Кратка коса повеќе сакам со долга многу се потам а иначе поубава ми стое долга мислм:toe:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Долга коса..и кај машките и кај женските.
Според мене, при дискусии со другаркиве за нашите симпатии и дечковци, заклучив дека треба да се постави закон машките да не се шишаат кратко или на кец :):) бидејќи навистина 80% изгледаат смешно после тоа,а ние кутрите одвај чекаме пак да им порасне косата :)
А кај женските, тргнувајќи од себе повеќе сакам нормално долга коса..иако и кратката им стои добро на одредени луѓе :helou:
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Долга коса,но само ако убаво се негува.
Не изгледа убаво долга коса ако е неисчешлана или сл.
И кај двата пола преферирам долга коса и мислам дека на поголемиот дел повеќе им стои подолга него ли пократка коса.:)
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Преферирам долга коса...мислам дека сепак поубаво стои(не на секого)
еве на пример сестра ми...имаше дооолга преубава коса и додека јас бев на одмор она се ишишала кратко само затоа шо така и светнало на мајка ми:tapp:
мене ич ама ич не ми се свиѓаше така и еве сеа ме слуша мене си ја пушта косата али кои маќи ги има само она си знае :nesvest:
И кај машките преферирам долга косичка некако послатки ми се ... али да внимаваат на неа...не да им се мрси и нив уво да не ги боли така да шетаат..тоа не ми е вкусно ама воопшто:smir:
 
Член од
8 мај 2009
Мислења
284
Поени од реакции
102
Имам кратка асиметрична фризура, не можам да трпам предолга коса на мене :)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Имам кратка коса од повеќе причини...
1.Многу спортувам и ми пречи долгата...
2.Ми е мака да ја сушам и носам...
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Имам кратка коса од повеќе причини...
1.Многу спортувам и ми пречи долгата...
2.Ми е мака да ја сушам и носам...
Стегач за коса,Обрач за коса и крај за спортот.
А тоа што те мрзи да ја одржуваш друга работа
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
едно прашање само...таква коса сакаш...а дали би можело да те привлече машко со друга фризура, различна од оваа??
 
М

Мрак

Гостин
едно прашање само...таква коса сакаш...а дали би можело да те привлече машко со друга фризура, различна од оваа??

:)Нормално..Изгледот не ми е толку важен,но кога би бирала фризура ваква би сакала,ме привлекуваат такви машки:helou:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Pa zavisi od izgledot i oblikot na facata...no sepak sum poveke za dolga kosa:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom