Најстраствени и најгласни навивачи

Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Па не знам што подразбирате под добри навивачи дали; постојаност континуитет, бројка, кореографии, бакљади, песни, инциденти, ве палат или не знам шо али не верувам дека постои некоја група што ги има сите овие елементи
За кореографии и такви ствари поврзани со иновативност само Италија конкретно Милан Интер и Џенова(тие кореографии и пароли на Милан Интер што се вадат се нешто незамисливо за било каде на светов) бакљади исто Италија+Сплит(пристаниште)
Како песни тука ке му дојдат Делије текстови на ниво + Грчките мелодии стандардно најдобри (за мене)
Бројност-Аргентина убедливо многу народ се мкне таму
Тепање наислство и такви ствари више не се у Англија(или се ретки ептен) таму се лежи за тоа, денешно време Полска, Русија,и Турска
Како најзаникаде Бугарите зашто стврано ако некој им ги слушнал песните знае за што зборам тие луѓе не се за стадион и за меѓу народ sd
Pa bi se slozil so tvoeto mislenje vo celost, normalno sekoja navivacka grupa ima svoja jaka strana dali toa ke bide;brojnosta,koreografija,incidenti,pesni,pirotehnika.Jas licno eve bi gi izdvojil NAVIVACITE NA
CRVENA ZVEZDA--------DELIJE
RIVER-------Los Borrachos del Tablon
MILAN
A bugarite ednostavno se krs osobeno pesnite haos, komedija, cirkuziiii.
 
S

SSS-Stolica

Гостин
brat ti izglea se palis pred utakmica koga site ja peat Never Walk Alone i Bubbles ama za vreme na utakmica.. na na liverpool pak vikaat ama na west ham....nemaat drugo so da peat pa celo vreme peat bubbles izglea ti si go gleaal GreenStreetHoolgans pa si se zapalil
 

Пики

amazing happens
Член од
10 март 2007
Мислења
1.923
Поени од реакции
37
Абе гледам нигде не сте ги спомнале Bad Blue Boys од Dinamo Zagreb,кога бев во Загреб забележав дека се големи лудаци :)
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Па не знам што подразбирате под добри навивачи дали; постојаност континуитет, бројка, кореографии, бакљади, песни, инциденти, ве палат или не знам шо али не верувам дека постои некоја група што ги има сите овие елементи
За кореографии и такви ствари поврзани со иновативност само Италија конкретно Милан Интер и Џенова(тие кореографии и пароли на Милан Интер што се вадат се нешто незамисливо за било каде на светов) бакљади исто Италија+Сплит(пристаниште)
Како песни тука ке му дојдат Делије текстови на ниво + Грчките мелодии стандардно најдобри (за мене)
Бројност-Аргентина убедливо многу народ се мкне таму
Тепање наислство и такви ствари више не се у Англија(или се ретки ептен) таму се лежи за тоа, денешно време Полска, Русија,и Турска
Како најзаникаде Бугарите зашто стврано ако некој им ги слушнал песните знае за што зборам тие луѓе не се за стадион и за меѓу народ sd
Види сега, постирав и јас нешто слично погоре ама нема врска! Не се гледа кои навивачи се подобри само по тоа што ќе дивеат на трибини и ќе се многу гласни! Ги пратам сите првенства, љубител сум на фудбалот и можам да кажам дека во моментов само Англија и Германија до некаде имаат добри навивачи! Во Италија и Шпанија не се секогаш полни стадионите, а кореографијата која ја спомнуваш се случува само кога се игра дерби натпревар, инаку е полу празно! Делије и Гробари имаат исти навивачки песни само со различни текстови нормално така да не е нешто посебно, сум ги слушал и едните и другите!
За Аргентина се согласувам, има голема бројност но повторно на некој значаен натпревар или слично!
Значи темава не е потполно на здрави нозе зошто сите се раководат од различни фактори, а ги има многу и не можеме да дојдеме до правилен и конечен заклучок!:salut:
 

PxFxCx

Јужни Фронт
Член од
15 септември 2007
Мислења
452
Поени од реакции
4
Види сега, постирав и јас нешто слично погоре ама нема врска! Не се гледа кои навивачи се подобри само по тоа што ќе дивеат на трибини и ќе се многу гласни! Ги пратам сите првенства, љубител сум на фудбалот и можам да кажам дека во моментов само Англија и Германија до некаде имаат добри навивачи! Во Италија и Шпанија не се секогаш полни стадионите, а кореографијата која ја спомнуваш се случува само кога се игра дерби натпревар, инаку е полу празно! Делије и Гробари имаат исти навивачки песни само со различни текстови нормално така да не е нешто посебно, сум ги слушал и едните и другите!
За Аргентина се согласувам, има голема бројност но повторно на некој значаен натпревар или слично!
Значи темава не е потполно на здрави нозе зошто сите се раководат од различни фактори, а ги има многу и не можеме да дојдеме до правилен и конечен заклучок!:salut:
А по твој критериум како се гледа кои навивачи се подобри ?! Оние што знаат подобро да играт фудбал или мочат на поголема далечина ?! Најпотребни алати се дланките , грлото и тапаните... ! кореографијата како со имам векје кажано е глупост и ако немаш што да правиш на стадион прави кореографија...
 

PxFxCx

Јужни Фронт
Член од
15 септември 2007
Мислења
452
Поени од реакции
4
brat ti izglea se palis pred utakmica koga site ja peat Newr Walk Alone i Bubbles ama za vreme na utakmica.. na na liverpool pak vikaat ama na west ham....nemaat drugo so da peat pa celo vreme peat bubbles izglea ti si go gleaal GreenStreetHoolgans pa si se zapalil
На мене ми зборуваш... ја тој филм воопто не сум го ни гледал , а не ни планирам да го гледам... Интер Сити Фирм и ХедХантерс биле и остануваат најјаки Англиски групи...
 
F

fantomX

Гостин
Види сега, постирав и јас нешто слично погоре ама нема врска! Не се гледа кои навивачи се подобри само по тоа што ќе дивеат на трибини и ќе се многу гласни! Ги пратам сите првенства, љубител сум на фудбалот и можам да кажам дека во моментов само Англија и Германија до некаде имаат добри навивачи! Во Италија и Шпанија не се секогаш полни стадионите, а кореографијата која ја спомнуваш се случува само кога се игра дерби натпревар, инаку е полу празно! Делије и Гробари имаат исти навивачки песни само со различни текстови нормално така да не е нешто посебно, сум ги слушал и едните и другите!
За Аргентина се согласувам, има голема бројност но повторно на некој значаен натпревар или слично!
Значи темава не е потполно на здрави нозе зошто сите се раководат од различни фактори, а ги има многу и не можеме да дојдеме до правилен и конечен заклучок!:salut:
За ова не си во право! На сателитска следам Аргентинско првенство, и големата посетеност не е само на големи дерби натпревари. Еднаш играа екипи од долнио дел на тебалата, на едно коло до крајот, и немаа шанси ни за погоре ни за подолу, ама стадионо „крцкаше“ од навивачите.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Инспириран од победата на Турција вчера, и со оглед на тоа што не најдов ваква тема, освен некои слични ( нека одлучат модераторите дали треба да се спои со другите ), ја отварам оваа тема да видиме кои тоа навивачи се најватрени и најгласни. Пожелно би било да се постираат и некои клипчиња.
Мои фаворити се навивачите на Бешикташ. Колку што и знам тие го држат светскиот рекорд -132 decibeli. Еве нешто од нив


http://youtube.com/watch?v=Dyrug3zTxro&feature=related

http://youtube.com/watch?v=dOwYqfHCy6Q&feature=related

http://youtube.com/watch?v=04dmcdOHsJA&feature=related

http://youtube.com/watch?v=2N1PjSF-0qk

http://youtube.com/watch?v=rUkFsKH0t64
 

BJK

\m/ Master of Puppets \m/
Член од
21 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
23
Pa kako eden strasten navivac na Beşiktaş milo mi e sto nasata verna publika e poznata niz celiot svet. Najpoznata navivacka grupa na Beşiktaş e poznatata grupa çArşı. çArşı e poznata i po toa sto sekogas davaat interesni opstestveni poraki. Tie sekogas se protiv vojnata, rasizmot, fasizmot. Poveketo od niv se levo orientirani. çArşı e tolku poznata sto Real Madrid gi pusti svoite agenti vo Istanbul za da pobarat sorabotka od çArşı. Isto taka navivacite na Beşiktaş pred dve godini bea proglaseni za naj fair navivaci i dobia oficijalno priznanie od strana na UEFA.Rekordot za najglasni navivaci bese postaven pred dve godini vo utakmica protiv rivalot Fenerbahçe. Ne veruvam deka nekoja ekipa ima navivaci koi se po jaki od nasive.






http://youtube.com/watch?v=8nDtSDMdfU0&feature=related

http://youtube.com/watch?v=-LKzd7IvGjY&feature=related

http://youtube.com/watch?v=kKSHZ9Ng_Hs
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Пратам турско првенство и можам со сигурност да кажам дека најватрени се навивачите на бешикташ но само кога се игра дерби(со Фенер, Галата или трабзон).
Штета што оваа екипа нема освоено трофеј во поново време!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom