Најстраствени и најгласни навивачи

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Inaku Tocno e toa sto go vika Fantom no toa bese taka zosto do ovaa godina Grobari bea vo Bojkot protiv upravata i ne odea na utakmici , inaku za ovaa polusezona ( provereno ) Partizan - 5 iljadi Grobari ( prosecno ) , Zvezda - 2 iljadi delii ( prosecno ). Pa sea ti vidi...
А од каде е проверено ова? Од форумот на гробари?:)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Кога бев на Звезда - Баерн, делеа флаери на кои ги критукуваа своите сограѓани (Белграѓани) за тоа што доаѓаат да го бодрат клубот само кога игра со големи клубови. И во право се, јас од Охрид се закревам 2-3 пати годишно да ја гледам Звезда, макар и со Обилиќ или Железник играла, а тие пред нос им е и одат само кога игра со Милан или Баерн.
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Според мене дефинитивно најболје се навивачите на турските тимови... Бешикташ и Фенербахче.. сум имал чест на присуствувам и тоа што тие го прават е едноставно зачудувачко...

После нив идат THE SCOUSERS !!! Се знае... Навивачите на Ливерпул!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Грција и Турција има најмногу атмосфера но кога се игра некој дерби натпревар зошто со послабите екипи не е така жестоко. Инаку најдобри навивачи се англичаните бидејќи има публика и навивање макар да играле и со екипа од 9-та девизија! По тоа се гледа кој се најдобри навивачи! Нормално на Манчестер, Ливерпул и Арсенал отскокнуваат!
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Нека знаат добро сите најјаки се Комитите:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.778
Поени од реакции
5.517
Грција и Турција има најмногу атмосфера но кога се игра некој дерби натпревар зошто со послабите екипи не е така жестоко. Инаку најдобри навивачи се англичаните бидејќи има публика и навивање макар да играле и со екипа од 9-та девизија! По тоа се гледа кој се најдобри навивачи! Нормално на Манчестер, Ливерпул и Арсенал отскокнуваат!
се согласувам во целост посебно за Турциве и овие јужно од нас што се
 

PxFxCx

Јужни Фронт
Член од
15 септември 2007
Мислења
452
Поени од реакции
4
Кога бев на Звезда - Баерн, делеа флаери на кои ги критукуваа своите сограѓани (Белграѓани) за тоа што доаѓаат да го бодрат клубот само кога игра со големи клубови. И во право се, јас од Охрид се закревам 2-3 пати годишно да ја гледам Звезда, макар и со Обилиќ или Железник играла, а тие пред нос им е и одат само кога игра со Милан или Баерн.
Da tocno e... Se povekje i povekje se namaluva posetenosta ne samo na Partizan ili Zvezda tuka voopsto na Balnot ( Bez Grcija ).
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Им симињам капа на навивачите на Ливерпул. :)
 

PxFxCx

Јужни Фронт
Член од
15 септември 2007
Мислења
452
Поени од реакции
4
Грција и Турција има најмногу атмосфера но кога се игра некој дерби натпревар зошто со послабите екипи не е така жестоко. Инаку најдобри навивачи се англичаните бидејќи има публика и навивање макар да играле и со екипа од 9-та девизија! По тоа се гледа кој се најдобри навивачи! Нормално на Манчестер, Ливерпул и Арсенал отскокнуваат!
Za prvita dva kluba bese vo pravo.. ama za Arsenal... Na prvo mesto vo Aglija bes konkurencija se GSH. Najmnogubrojni se na Mancester - Red Army.. A za turcive so da ti kazam... Kampuvaat nedela dena do stadion pred utakmica... Vo tepacki odat so pistoli, satari, nozevi, sekiri, hebli, motorcangli, No najmnogubrojni se navivacite vo juzna amerika osobeno na Boka i River Plata... Ovie umiraat z klubot... Imaat svoe grobje kade gi zakopuvaat zaginatite navivaci... Spomnavte nesto za Grcive... Dosta lojalni fanovi i ultrasi... od strana gledav tepacka pomegju Gate 4 (Paok) i Gate 7(mislam deka bea gate 7 na Olimpijakosovite ultrasi )... Imase okolu 60 Paokovi i 100 Olimpijakosovi ultrasi... Pretepaa eden Paokov navivac i posle mocaa vrz zego...Grozno bese za gledanje... Hrvative punat sali ili stadini samo koga igrat so Srpski klubovi... Posebno ja cenam Torcida i ja stavam pred BBB... Slovencive od Balkanot nemaat nesto posebno. Mislam deka se vikaa Green Dragons na Olimpija navivackata grupa ama ne sum siguren... Rusite imaat jaki ultrasi... Yaroslavenka - CSK Moskva , Zenit I Spartak. A pak bugarive mi se smesni... idat na toa deka za navivanje se potrebni Skinheads ( Levski i CSKA Sofija - najdobri navivaci )
 

klime7

vending
Член од
6 ноември 2007
Мислења
1.241
Поени од реакции
52
Јас мислам дека најдобри т.е. најверни навивачи има Ливерпул
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.539
Поени од реакции
47.988
Па не знам што подразбирате под добри навивачи дали; постојаност континуитет, бројка, кореографии, бакљади, песни, инциденти, ве палат или не знам шо али не верувам дека постои некоја група што ги има сите овие елементи
За кореографии и такви ствари поврзани со иновативност само Италија конкретно Милан Интер и Џенова(тие кореографии и пароли на Милан Интер што се вадат се нешто незамисливо за било каде на светов) бакљади исто Италија+Сплит(пристаниште)
Како песни тука ке му дојдат Делије текстови на ниво + Грчките мелодии стандардно најдобри (за мене)
Бројност-Аргентина убедливо многу народ се мкне таму
Тепање наислство и такви ствари више не се у Англија(или се ретки ептен) таму се лежи за тоа, денешно време Полска, Русија,и Турска
Како најзаникаде Бугарите зашто стврано ако некој им ги слушнал песните знае за што зборам тие луѓе не се за стадион и за меѓу народ sd
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
Јас мислам за еден тим на теренот најважна е звучната поддршка што им ја даваат навиавчите и дека бројноста на групата е главен фактор.Ако нема луѓе нема ни корео ни инциденти ни ништо...
 

PxFxCx

Јужни Фронт
Член од
15 септември 2007
Мислења
452
Поени од реакции
4
Па не знам што подразбирате под добри навивачи дали; постојаност континуитет, бројка, кореографии, бакљади, песни, инциденти, ве палат или не знам шо али не верувам дека постои некоја група што ги има сите овие елементи
За кореографии и такви ствари поврзани со иновативност само Италија конкретно Милан Интер и Џенова(тие кореографии и пароли на Милан Интер што се вадат се нешто незамисливо за било каде на светов) бакљади исто Италија+Сплит(пристаниште)
Како песни тука ке му дојдат Делије текстови на ниво + Грчките мелодии стандардно најдобри (за мене)
Бројност-Аргентина убедливо многу народ се мкне таму
Тепање наислство и такви ствари више не се у Англија(или се ретки ептен) таму се лежи за тоа, денешно време Полска, Русија,и Турска
Како најзаникаде Бугарите зашто стврано ако некој им ги слушнал песните знае за што зборам тие луѓе не се за стадион и за меѓу народ sd
Ajde Levski Le ole , napred Lesvski Le ole :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom