Можеби ќе ви се најде (Windows финти)

  • Креатор на темата ZeroStyle
  • Време на започнување
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
ама ова е заклучено ако има пассворд на админот
Тогаш најди си ја програмата ophcrack-xp-livecd-2.0.1, стави ја на ЦД, рестартирај компјутер и намести да се подигне од ЦД-то, натаму е лесна работа
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10

6. Играјте си со компјутерите во мрежата. Значи ако сте поврзани меѓусебе.

Во "cmd" внесете "Net view"
Ова ги покажува сите компјутери во мрежата. Кога ќе ја најдете "жртвата" запишете го името на компјутерот. Би требало да изгледа нешто како:
//045kajgana-05

Потоа може да го исклучите,да го рестартирате или да поставите тајмер за исклучување и сето ова да биде проследено со одреден коментар.На пример:

shutdown -m //Името на комп. -Исклучување на компјутерот

shutdown -m -c "те заебав" //Името на комп. -Исклучување на компјутерот со коментар

shutdown -l //Името на комп. -Log out на јузерот.

shutdown -r //Името на комп. -рестарт на компјутерот

итн.
сеа го пробував ова и неа сака да работи кај мене. за net view не ми дава ништо. ми вика дека немам пристап до листата!? some HELP?
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Е ке го заеабам сеа овој шо се врзува со мојов ком...:vozbud:ке му го исклучам комот и ке му пишам Фак...:pos2:
бтњ : да не знаете како да видам дали некој ме избришал или блокирал на МСН..?
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Tools--->Options--->Privacy
Таму го бираш контактот, десен клик и ако можеш да ја кликнеш оцпијата Delete, тогаш контактот или те блокирал или избришал.
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Фала бро, ама сепак мислам дека не може со 100% сигурност да се види дали те блокирал. Сега пробав со еден другар...ме стави на блок и отидов во Options--->Privacy, го најдов него а опцијата Delete не беше достапна.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Фала бро, ама сепак мислам дека не може со 100% сигурност да се види дали те блокирал. Сега пробав со еден другар...ме стави на блок и отидов во Options--->Privacy, го најдов него а опцијата Delete не беше достапна.
Тоа важи само ако те има избришано, а за блокиран нема начин да видиш дали си или не.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Тоа важи само ако те има избришано, а за блокиран нема начин да видиш дали си или не.
Мене ми имаа кажано дека и за блокиран ако си важело истото.Така знаев:toe:
Моја грешка:wink:
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Имат страна кај шо го пишиш мсн-от и ти кажвит кој те блокирал или избришал.
whoblocksyou.com :wink:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Имат страна кај шо го пишиш мсн-от и ти кажвит кој те блокирал или избришал.
whoblocksyou.com :wink:

Ни случајно
да сте ги отварале овие страни,направени се само за да ти го украдат пасвордот...
имам еднаш пробано, и ми покажуваше дека ме блокирал контакт којшто кај мене беше online:uvo:
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
^ Стварно не одите на ХУблоксју...... зошто тоа е ШИТ, а за Опцијата со Делит(ако е достапна) тогаш те има избришано а не е за да видиш дали си ставен кај некој на болк. Сеа ке почнам да проверувам, кој ме има избришано му мавам одма БЛОК/ДЕЛИТ...:baeh:
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Idete na stranata hasdoneit.com za da vidite koj ve blokiral ili izbrisal, jas nekolku pati sum bila i nemam problem
 

Kajgana Shop

На врв Bottom