Библија v.s. Куран

O

Omer el Faruk

Гостин
Секако дека Куранот си има своја вредност...Го користам секогаш кога сакам да видам што значи АПСУРД.
Неговата вредност е голема за мене бидејќи читајќи го, уште повеќе станувам свесна за ВИСТИНАТА на Христовата вера...
А која е Христовата вера?
Оваа што ти ни ја представуваш на форумот?:nesum:

:uvo: Е алал да ти е, доследна следбеничка си на Христа!

Ај јас постам па ете ми паднал шеќерот( а после ќе ми скокне),па незнам што пишувам,ама тебе што тие бе дејче,некако не си ми арно?:back: Белким сега ќе ти биде подобро.:smir:
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
69
Поени од реакции
1
Ooooo Braco Muslimani!!!.......Neznam sto i Obrnuvate vnimanie na taa Klosarka!??

Nekoi Ludze Ednostavno ne zasluzuvaat Vnimanie.i Odgovor!!.!!

Taka da Bataleteja!!
 
O

Omer el Faruk

Гостин
Не бе,не е проблемот во тоа, туку ја откачил дечко и,па сега дај да изнајдеме чаре ...................... Оваа запнала по муслиман.:toe::jaj:
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
69
Поени од реакции
1
Секако дека Куранот си има своја вредност...Го користам секогаш кога сакам да видам што значи АПСУРД.
Vaka ti Nikogash NEIZMIENA Risjanke...Quranot mozat samo Obdarenite so Razum da go svatat..

Nego za sto ja Sluzis Biblijata kazani....Ja sluzis za Seksologija..od tamu ucish seks??

Ja Sluzis za INCEST???

Kazimi kakov vpecatok ce dobiet ona dete koe po prv pat ke zeme da ja procita Biblijata???

Stoooo???

ke si kaze...LELEL..SI NAJDOV SEKSOLOGIJA!!

P.s.Tamu vo Tajvan..toa tvojata Biblija koga ja prodavaat po Knizarite..pisuva na Nea..SE PRODAVA NA LICA KOI SE NAD 18 GOD!!:pos2::pos2:
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
69
Поени од реакции
1
Не бе,не е проблемот во тоа, туку ја откачил дечко и,па сега дај да изнајдеме чаре ...................... Оваа запнала по муслиман.:toe::jaj:
Ne bre Omere...Ne zasluzuva taa da Bide so Musliman!

Sedi tamu sto mu treba na Muslimanot Bunishte koga si Imat Gradina!?

p.s.sedi sega,da ne pocne sega ovaa Risjanka da ni se fale....i da ni kaze...Jas 20 godini ne sum go Izmila Teloto.t.e.ne sum se Banjala...Cunki...Omere..taka bilo vo RISJANSTVOTO...ZA DA SE BIDELO BLISKU DO BOGA TREBALO DA SE BIDE NECHIST!!:toe::nesvest:
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Vaka ti Nikogash NEIZMIENA Risjanke...Quranot mozat samo Obdarenite so Razum da go svatat..

Nego za sto ja Sluzis Biblijata kazani....Ja sluzis za Seksologija..od tamu ucish seks??

Ja Sluzis za INCEST???

Kazimi kakov vpecatok ce dobiet ona dete koe po prv pat ke zeme da ja procita Biblijata???

Stoooo???

ke si kaze...LELEL..SI NAJDOV SEKSOLOGIJA!!

P.s.Tamu vo Tajvan..toa tvojata Biblija koga ja prodavaat po Knizarite..pisuva na Nea..SE PRODAVA NA LICA KOI SE NAD 18 GOD!!:pos2::pos2:
kako e mozno muhamed dase zeni za nepolnoletna licnost AJSHA .nee li toa cista pedofilija? dali vo islamot sexualnoto zadovolstvo se meri so poligamija incest rodninski brakovi.kako e mozno dokolku zanata na bratot i pocine mazot moze da stapi vo brak so nekoj od familija pa duri i so svekorot.:toe:nikako nemozam da go razberam sto e tuka moralnoto i etika.KOLKU ISLAMOT DRZI DO MORALNITE VREDNOSTI.
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
KAKO E MOZNO VO MESEC NA POST RAMZAN DASE ISKAZUVAA TAKVI NAVREDI :(.OD SAMITE VERNICI MUSLIMANI.STO VREDI POSTOT AKO DUSHATA TIE GNASNA I SO OMRAZA:(.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Затоа не треба да се верува во ништо. Атеизам е вистинската работа (=
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Извини ама во атеизмот (мада не е религија) нема ни ѓавол ни господ. Си се збунил нешто (=

ПС. може во другата тема да продолжиме зашто веќе забегавме оф топик
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Извини ама во атеизмот (мада не е религија) нема ни ѓавол ни господ. Си се збунил нешто (=

ПС. може во другата тема да продолжиме зашто веќе забегавме оф топик
KAKO NE KOMUNIZMOT CIST ATEIZAM I SEKAKVO RELIGIOZNOST ILI VERUVANJE VO BOGA E ZABRANETO.VERNIK ILI NEVERNIK =CRNO ILI BELO.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom