Матура...

  • Креатор на темата Ханзо
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Па според мене, матурата ќе ти биде потребна за упис на факултет, а дипломата за урамување дома и фалење пред роднини кои ќе оставаат парички на нејзе :D

Грешка, и матурата и дипломата се потребни за упис на факултет, зашто оценките влегуваат со 60 а матурата со 40 посто. Но зошто да не се вклопени во едно, тоа се прашувам?
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
еј Луѓе, вистина ли е тоа дека ако паднеш на само еден од четирите предмети во јуни, повторно ќе ги полагаш сите четри во август?
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
еј Луѓе, вистина ли е тоа дека ако паднеш на само еден од четирите предмети во јуни, повторно ќе ги полагаш сите четри во август?

jas pa imam slusnato deka ako padnes samo na eden od cetirite i toj ti go prifakjale i ne moras da prepolagas....sea ne znam kolku e tacno ama vo vakva drzava sVe e mozno.............
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
абе аманте... ако падниш на македонски само македонски ќе преполагаш...
и не ти давет диплома или шознам јас шо ќе е за завршена матура дур не го положиш македонски...:toe:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Грешка, и матурата и дипломата се потребни за упис на факултет, зашто оценките влегуваат со 60 а матурата со 40 посто. Но зошто да не се вклопени во едно, тоа се прашувам?
Најебачу со успехов од четириве години јаоо:kesa::nesum:многу добра бев, и една година добра...еее да си учев
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
е сеа може да се каже оти завршив со матурата...интерните си ги поминав со 5, и сеа здравје екстерните шо ќе дадат тоа...битно помина...:tv:
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
е сеа може да се каже оти завршив со матурата...интерните си ги поминав со 5, и сеа здравје екстерните шо ќе дадат тоа...битно помина...:tv:
Same here.
Проектната ја положив со 5-ка (12 бода), за другите незнам уште ама сум сигурен дека интерните ми се положени со над 95%, а од ектерните очекувам околу 70% - македонски и околу 30% математика - наредно ниво. :D
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Jessss, deneska go polagav posledniot interen, angliski jazik, i gotovo veke... Za ocenkite optimist sum, 4-5... :D
Makedonski mi bese lesno, matematika osnovno i toa bese lesno. Interno polagav informatika i angliski, dovolno e samo toa da se kaze :D
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.400
Поени од реакции
5.953
Историја положив со 5, проектната исто така. Се ослободив барем од нив.

Уште утре полагам прехранбена технологија и готово со матурава. :coffee:
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
јас сум задоволна од матурава,дефинитивно положив,сеа за оценките незнам ама не ми е ни гајле,според моите очекувања не верувам дека ќе поминам лошо,,,,,не би требало:vozbud::pos2:
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
611
Поени од реакции
9
Епа кога се фалите сите и јас да се пофалам дека денес завршив со матурата, отиде последниот испит и сега само резултати со нетрпение ќе чекам. :vozbud:
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Ајде и јас утре завршувам.:vozbud:
 

korun

lame
Член од
21 октомври 2007
Мислења
389
Поени од реакции
28
Најебачу со успехов од четириве години јаоо:kesa::nesum:многу добра бев, и една година добра...еее да си учев
Секоја година ке се зголемвит број на екстерни предмети, а со то и удел на марура во упис, не знам колку е точно ама мислам дека е планирано за некоја година да е минимум обратно (60%матура 40%оцени)
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
слусшнав дека јас коа ке бидам матурант односно 2010 ке треба да се полагаат 3 задолжителни предмети..Мајчин јазик странски јазик и математика епа јас ке паднам на математика а и многу други..:kesa:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.400
Поени од реакции
5.953
Стефан, не се замарај уште од сега, до 2010 има многу време, никој не знае колку работи ќе се сменат.

И за нас многу работи не беа познати до последен момент.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom