Врска со "лесна" девојка?

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
А што викаш 11 вкупно од тие 4 дечковци и 7 мувачи малце се или многу
:nesvest::nesvest::nesvest:
Колку години имаш дечко?
Ако таа имала 11 дечковци, таа е курва?.. Или „лесна“ девојка?..

Ти дали воопшто знаеш што значи терминот „лесна“ девојка?
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
sto e terminot za lesna devojka??? oti za nekoi sekoja so gol stomak i minic e lesna zenska.
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
А што викаш 11 вкупно од тие 4 дечковци и 7 мувачи малце се или многу
Au nemoj nemoj so nea ..celo malo ke te zbori komsiite so tebe kafe ke si pijat ne si praj majtap..kako taka,bar iskrena bila ,ne ti se folira kako postenava sto da 2 satt sedi so tebe posle 2 napraila dogovor so drug,i op vednas glava ja boli mora da si ide doma,ili bas togas i dojde.Sto e toa bitno sakas da ebes epa sega nekoja mora da bide e..n toa e vo prirodata na zenata,i zosto lesna...oti ti dala 1 vecer a ne ti glumela nevina da ti dade po 3 meseci i toa bas koga ke ima menstruacija za da ti nabija pogolemi rogovi.
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Па што подразбираш под лесна девојка? Некоја што се мувала, сексала, или одела со многу дечки пред тебе? Инаку мене ми е гајле таа ако одела со уште 5000 други дур е со мене.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Па што подразбираш под лесна девојка? Некоја што се мувала, сексала, или одела со многу дечки пред тебе? Инаку мене ми е гајле таа ако одела со уште 5000 други дур е со мене.
Е уште ова го немам прочитано.И да не ти е гајле ако оди со други додека е со тебе,важно тебе ќе те сака:wink:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
До кај 65 кила може...:icon_lol:Не, сериозно... Од тие епитети што ние жените милуваме да си ги лепиме, мене ми се крева косата. И од истите тие епитети некоја не може да си фати дечко. Лесните цури по дефиниција никој не ги сака за поише од една вечер. Ама јас не знам... Ми пречи машко-женската дискриминација на ова поле. Ако машкото е со 100 цури,он е фраер, а ако оваа е со 100 мужи, онда е по автоматизам бештија, лесна и така натака.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
До кај 65 кила може...:icon_lol:Не, сериозно... Од тие епитети што ние жените милуваме да си ги лепиме, мене ми се крева косата. И од истите тие епитети некоја не може да си фати дечко. Лесните цури по дефиниција никој не ги сака за поише од една вечер. Ама јас не знам... Ми пречи машко-женската дискриминација на ова поле. Ако машкото е со 100 цури,он е фраер, а ако оваа е со 100 мужи, онда е по автоматизам бештија, лесна и така натака.
А свесни сте барем дека сами си ги лепите тие етикети? :) мислам меѓусебно.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
А свесни сте барем дека сами си ги лепите тие етикети? :) мислам меѓусебно.
Како да не бидеме свесни, кога седам пред некоја сабота на рекорд, чекам такси, и поминува една пицната цура и една друга(не се знаат овие двеве, бај д веј). Непицнатата, ја застанува од чиста мира пицнатата, и ја фаќа за мињичот(со намера да и го спушти надоле:vozbud:) ПОШТО БИЛА КУРВА И ГАЗОТ И СЕ ГЛЕДАЛ. :uvo:Зборов курва, лесна девојка... Многу мутации доби. И се употребува за се, во секоја ситуација и тоа најчесто од девојка на девојка.:smir:
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Како да не бидеме свесни, кога седам пред некоја сабота на рекорд, чекам такси, и поминува една пицната цура и една друга(не се знаат овие двеве, бај д веј). Непицнатата, ја застанува од чиста мира пицнатата, и ја фаќа за мињичот(со намера да и го спушти надоле:vozbud:) ПОШТО БИЛА КУРВА И ГАЗОТ И СЕ ГЛЕДАЛ. :uvo:Зборов курва, лесна девојка... Многу мутации доби. И се употребува за се, во секоја ситуација и тоа најчесто од девојка на девојка.:smir:
Знам де, него да си прашам ја :) Да не кажете после машките вакви машките онакви.

За мене и машко со 100 цури е фраер, и цура со 100 поминати е добра у кревет :)
Курва е само ако ми наплаќа :back:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Знам де, него да си прашам ја :) Да не кажете после машките вакви машките онакви.

За мене и машко со 100 цури е фраер, и цура со 100 поминати е добра у кревет :)
Курва е само ако ми наплаќа :back:
За мене па и двајцата ми се неприбирливи односно лесни :)
Без разлика на полот , што е претерано - претерано е !
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Дали би започнале (озбилна) врска до девојка што сте ја легнале истата вечер коа сте се запознале??
Да зошто да не,тоа не значи дека е лесна туку дека јас сум добар.
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Хех... абе види сеа... зашо не би идел? Ако ја легнам од прва а ете невина е? Па ете ондак значи дека ја сум ептен добар х)
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
20
Поени од реакции
1
koj kur be ako e lesna, vrskata nemora uvek da se zasnova na ljubov, moze i da se zasnova na potrebi a so lesna cura toa najbolje. Sovet: NEMOJTE DA SE ZALJUBITE U LESNA DEVOJKA.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom