Резултати од Избори 2008

Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Најпрво, сакам да им ја честитам победата на Груевски и ВМРО, секако дека е Грујо подобар избор од нашата Рада која секогаш има улога на свекрва, коментира настани од страна наместо да се потруди да ја подобри ситуацијата.
П.С. Можете да ја тешите на нејзиниот хи5 профил, имаше коментари од симпатизери на ВМРО, ама ги делитнале:)
 
Член од
9 март 2007
Мислења
323
Поени од реакции
21
Овие стари закани не палат поќе.
Не палата кајтебе, тие не се стари, туку се многу нови. Ова е почеток на крајот на Македонија, верувај ми. За 3-4 месеци, земјата ќе е падната, но тогаш никој нема да ни помогне.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Народот си го кажа своето."Сонцињата" се покриени од тмурни облаци...
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Јас само да му се заблагодарам на Господа и на Македонскиот народ, оти сдс не победија... а сега за вмро почнува многу потешката борба... за ИМЕТО... ЗА МАКЕДОНИЈА...
Исто и јас си велам, бог да чува можеше се да се случи, од каде да знае човек. А името. Е тоа нека си го мислат тие кои се на власт.
Нив ако нешто им текне да променат, а се надевам и не верувам. Нема лесно ко Кирче да минат. А Денко бе што не го подбра некој?
Ај бар ова успеа, да не ја шириме темава и одиме офтопик.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.396
Поени од реакции
21.959
Не палата кајтебе, тие не се стари, туку се многу нови. Ова е почеток на крајот на Македонија, верувај ми. За 3-4 месеци, земјата ќе е падната, но тогаш никој нема да ни помогне.
Не палат кај никого поќе. Тоа е причината што изгуби СДСМ. Ништо не се промени, стари фрази, стари финти. Се надевам сега ќе има преродба кај СДСМ.
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
sore losers.....intel i compaany

не бидете мали деца, честитајте....
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Заврши и ова поглавје од македонската историја...Првите вонредни парламентарни избори...Од она што го слушам по медиумите, ова е најубедлива победа која некоја партија ја освоила воопшто во Македонија.
Нека им е честито победата на ВМРО-ДПМНЕ и со ум!
Не палата кајтебе, тие не се стари, туку се многу нови. Ова е почеток на крајот на Македонија, верувај ми. За 3-4 месеци, земјата ќе е падната, но тогаш никој нема да ни помогне.
После ваков дебакл, најпаметно ќе е да си се расчистите сами со себе, и конечно да го смените филмот дека токму СДСМ се државотворци и дека без СДСМ државата ќе пропадне...народот изгласа како изгласа...тоа значи дека не ви верува.
Ви посакувам што побрза консолидација и да дејствувате како силна конструктивна опозиција, како коректив на власта, но и нејзина совест.
Потребна е силна опозиција, за да функционира како што треба државата.

ај појасни како тоа 64 мандати?
Веројатно мислел на 64 пратенички мандати.
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
Пиво за ПОБЕДАТА!!!!!! Честито Македонијо!!!!!!!

 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
haha faca si nema sto.3 pati si go napisal.neam nekoj politicki recnik,ama sum mislel na pratenicki mandati.

p.s.drug pat napisi mi so pogolemi bukvi :pos::pos:

па пиши шо мислиш а и ќе пишам али и ме зеза компјутеров мн така да тоа е тоа :)
 
F

FilipMacedon

Гостин
Ај нека е честито од мене и како што кажа еден форумџија,сега ги чека тешка работа.Ај поздрав
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Не палата кајтебе, тие не се стари, туку се многу нови. Ова е почеток на крајот на Македонија, верувај ми. За 3-4 месеци, земјата ќе е падната, но тогаш никој нема да ни помогне.
Абе оди губи се.Доста го плашите народот.Помина вашето време.Каде е Рада и нејзината сукња???
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom