Резултати од Избори 2008

Статус
Затворена за нови мислења.

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Кај се Интел, Соњабројче, Реаленбројче итн?
Или утре по мамурлакот?
Ај ќе видите вие после 25 години си велат.
Се кријат братучед...шо да праат, нивниот изборен штаб празен...Кога на Сител ги прашаа новинарите што прават во нивниот штаб, овие одговорија: Чекаме да заврне! :)

Во секој случај, ова беш резултат кој очекував дека ќе биде со вакви бројки пошто е реален.

Следно што очекувам, е распад на СДС. Пошто и онака ако даде Рада оставка, ќе нема кој да ја води таа партија, пошто сите им се антипатични фаци кои дошле до претседателство по пат на полтронство.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Не се пукајте предвреме во гради се надевам дека нема да зажалам што го дадов гласот за Груевски....
Ма да ми изгледа на искрен човек, али никогаш не вели никогаш....
Ти за секој случај спремај си го багерот, за да не те фати на неспремно истиот тој груевски.
 
Член од
16 март 2008
Мислења
33
Поени од реакции
0
ke me izvinite za vozbudata ama ne mi zameruvajte

RESEN POBEDI VMRO DPMNE )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

samo vo edno selo sdsm i vo edno nereseno...........airlija
не бе,сдс(без м) победи и во стипона илино лескоец и петрино:pos2:
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
64 ВМРО
28 СДСМ
11 ДПА
16 ДУИ
ПЕИ 1 пратеник.

Список директно од Латас :)
 
Член од
9 август 2007
Мислења
261
Поени од реакции
56
Gi nema be, so koe lice kje dojdat pak na forumov?:)
Inache, Nikole Gruevski epten naroden chovek, blizok se gleda be, ko rodnina da ni e na site. Taka go osekjam posle sekoja izjava. Ne sum bil partiski opredelen (chitaj: PARTISKI), ali ako imashe "licno-vski" opredelbi, gruevski numero uno. A isto taka cenam ili-ili, ne ramnodushnost koga s eraboti za drzhava.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.396
Поени од реакции
21.959
Каде се сега тие што лааја во форумов?
Не дека сум партиски определен до душа и неможев да гласам но се трудев објективно и конструктивно да дискутирам во последниве недели па нонстоп имаше некојси напади против мене. Вака мене ми е задоволство што на крај не само ја туку сите објективни јузери добија потврда.

:helou:
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
Кај се Интел, Соњабројче, Реаленбројче итн?
Или утре по мамурлакот?
Ај ќе видите вие после 25 години си велат.
realen07 :tapp: го немам видено тука од петок на полноќ :pos::pos::pos:

го нема да ја брани демократијата како што се фалеше :pos::pos::pos:
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
Груевски ќе се обрати наскоро на ТВ :eek:lee:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Ах, на кои маки се сега сончевите подржувачи од форум:(.

Инаку, мене ми мириса на распад на сдсм... По што ќе следи нивно коренито реформирање (на подобро, се надевам).
Ако тоа се случи, тогаш на избориве се извојувала двојна победа :)
 
Член од
3 април 2008
Мислења
86
Поени од реакции
6
I taka na 1. juni 2008 se razgore so poln plamen revolucijata vo Makedonija... (ili tn. prerodba)

2012 e celta , do togas se ke e podgotveno i zavrseno


Snimajte nekoj izjavite na Gruevski i Rada i stavete na internet , bas me interesira nivniot komentar
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Dpmne moze da slavi pobeda zaedno so Grcija.
Sosema nepotrebni za Makedonija no mnogu potrebni izbori za Grcija i neispolnuvanje na 9-tiot uslov.( pukanje ubustva neregularnosti).
Nas svetot ne analizira kako Makedonija ne kako 5 nasprema 1 izborna edinica.
NO, koj obicen prost dpmnovec moze toa da go svati. Oni vazno pobedile i brzaat na plostad da slavat so rakijata i pivata.

Denes makedonija padna, kako ne vi e jasno.

btw. Spremajte se ekstra tocki po majskite i martovskite dogovori.
Ne mozam da vi cestitam za uspesnoto Berlinsko scenario.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
ajde prerodbo zapametego ova-

vmro dpmne pobedi resen so 1200 glasa razlika ...vcera vaka da mi recese nekoj ke mislev dseka e nesalam, maka mi e dedo mi so ne doziveaja da go vidi ova .....prerodbata prodolzuva
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.396
Поени од реакции
21.959
Ах, на кои маки се сега сончевите подржувачи од форум:(.

Инаку, мене ми мириса на распад на сдсм... По што ќе следи нивно коренито реформирање (на подобро, се надевам).
Ако тоа се случи, тогаш на избориве се извојувала двојна победа :)
Ја лично мислам дека ќе преземе Бранко Црвенковски пошто не гледам кој би можел да ја водит СДСМ. Можеби Петковски? Све е можно но мислам дека обнова на СДСМ е во корист на сите демократи и граѓани. Време е СДСМ после 20 години конечно да стане демократска партија и да ги отфрли товарите од минатото. Се надевам ќе биде. Ни треба опозиција.
 
Член од
9 август 2007
Мислења
261
Поени од реакции
56
Dpmne moze da slavi pobeda zaedno so Grcija.
Sosema nepotrebni za Makedonija no mnogu potrebni izbori za Grcija i neispolnuvanje na 9-tiot uslov.( pukanje ubustva neregularnosti).
Nas svetot ne analizira kako Makedonija ne kako 5 nasprema 1 izborna edinica.
NO, koj obicen prost dpmnovec moze toa da go svati. Oni vazno pobedile i brzaat na plostad da slavat so rakijata i pivata.

Denes makedonija padna, kako ne vi e jasno.

btw. Spremajte se ekstra tocki po majskite i martovskite dogovori.
Ne mozam da vi cestitam za uspesnoto Berlinsko scenario.
Mesto kako mazh da podadezh raka da rechesh, bravo, pobedija iskreno gi saka narodot,... ne li ti e sram? Ova ti e se shto mozheshe da ti tekne? Gruevski e kriv sto slavele Albancite so oruzhje? Covekot kolku sto mozese dzandari ufrli vo igra, sto da pravi ,cela makedonija dzandari da staneme?
Plitok si.. ali ako, 64+ pratenici, ova e udar od zemja za SDS, mockovci nevideni.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom