Забрането носење кратки пантолони во училиште...?

Статус
Затворена за нови мислења.

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
знаеш како рекло едно пиленце..Калимеро нема правда..
Правда се бара на суд на школо у кратки пантолони не.Инаку мислам дека оваа неправда која ти е направена е прекршок врз човековите права..:pos::pos::pos:
Да, прекршок на човечките права е или тоа што не ми дозволиле да носам облека која одговара на тековната температура, или што не ми обезбедиле температура од околу 20 степени целзјусови.
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Да, прекршок на човечките права е или тоа што не ми дозволиле да носам облека која одговара на тековната температура, или што не ми обезбедиле температура од околу 20 степени целзјусови.
иди у Афганистан види ги тие како се носат на +50 па да видиме дали ќе се жалиш..
пс кој е запознаен со установи кои ги штита човечките права.Агора е страшно повреден и увреден.
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Не бе .. тоа со боксерките е моја идеа .. мене и во куси панталони и миачки ми е жешко , а и не би било лошо сите да сетаме полуголи ..Да се вратиме на природниот начин на живот ..

Иначе не си сам :helou:
Ако во температурниот опсег за кој важи моето решение ти е жешко применувајќиго ова решение, тогаш нешто не е во ред со тебе, треба да посетиш доктор, или друго слично стручно лице.
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
а може и голи..што викаш?!?! само бази да не сретнеш некој како Боки 13 после ќе молиш да се носиме во долги :pos::pos::pos:
Ако ме мене питаш , голи МОРАМЕ .. сите ќе бидат сречни и убаво изсоцијализирани ..
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
иди у Афганистан види ги тие како се носат на +50 па да видиме дали ќе се жалиш..
пс кој е запознаен со установи кои ги штита човечките права.Агора е страшно повреден и увреден.
Македонија не е Афганистан!!!!


Ако ме мене питаш , голи МОРАМЕ .. сите ќе бидат сречни и убаво изсоцијализирани ..
Епа не те прашувам тебе.
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Јас ќе отстапам од понатамошни дискусии со агора бидејќи со секој нареден пост појше ме смее.
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
НЕБО , знаеш можеш слоодно да ги тужиш државата и институцијата .. ти се кратат човечките права ..размисли !
Да...размислувам да одам кај шефот на настава, па ако нема решение кај него, директорот, па некој основен суд...и се до судот за човекови права...
Само во тек е собирањето на докази.

п.с. Се навикнав да ме викате НЕБО:nesvest:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Да, прекршок на човечките права е или тоа што не ми дозволиле да носам облека која одговара на тековната температура, или што не ми обезбедиле температура од околу 20 степени целзјусови.
Абе шо си толку запнал со тие 20 степени не ми е јасно. Сакаш клима уреди по училниците ? НЕМА ДА ГО ИМА ТОА ВО НАРЕДНИТЕ 10 ГОДИНИ. Бачко едвај ни ги наместија компјутерите кои се купени од септември 2007(кај мене у школо дури сега ги поставија). Може само по еден вентилатор да стават во училниците, и тоа е многу. Инаку кажи ми ти колку дена од школската година се жешки ? Ќе мораш да истрпиш 20 дена, факт е тоа.
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Да...размислувам да одам кај шефот на настава, па ако нема решение кај него, директорот, па некој основен суд...и се до судот за човекови права...
Само во тек е собирањето на докази.

п.с. Се навикнав да ме викате НЕБО:nesvest:
Жити мајка вжештена главо,по кој основ ќе тужиш бе? какви човекови права...ќе го тужиш времето што е топло? Тебе ти е топло,а фабрики а ливници....бог да чува,дете недозреано
 
Х

Ханзо

Гостин
Небо, не им замерувај. Само им е криво што секогаш си во право. Тоа од теориите. Ќе ги менувал дефинициите за пристојност...ајде бе... Абре агорче небче, не е ова игра па да можеш да си менуваш резолуција или деталност на текстури па да ти лизга животот на твојата канта машина (јурселф). Почни да живееш тука на земјава...
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Абе шо си толку запнал со тие 20 степени не ми е јасно. Сакаш клима уреди по училниците ? НЕМА ДА ГО ИМА ТОА ВО НАРЕДНИТЕ 10 ГОДИНИ. Бачко едвај ни ги наместија компјутерите кои се купени од септември 2007(кај мене у школо дури сега ги поставија). Може само по еден вентилатор да стават во училниците, и тоа е многу. Инаку кажи ми ти колку дена од школската година се жешки ? Ќе мораш да истрпиш 20 дена, факт е тоа.
Затоа кажав друго, попаметно решение, кое може да се реализира веднаш!!!

Бројот на жешки денови во годината е случаен.
Хмм..а зошто да истрпам 20 жешки дена, кога постои многу полесно решение од ова, а тоа е професорот да истрпи 20 дена кратки пантолони?
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Во средно кај шо учев пред 4 години, имаше еден професор и ако отидеш кај него по кратки панталони не ти дава да одговараш кога испрашуваше.
И знам еден соученик се бореше за 2-ка да му пише, ама тој ден кога требаше да одговара овој дојде по кратки панталони и професоров не му даваше да одговара, и отидоа со еден друг соученик до WC се сменија со панталоните, и го пушти да одговара. :pos: :pos:
А да не одговараше ќе идеше на полагање. :)
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Луѓе..најсериозно,што да правам сега во врска со ова?
Нели треба да превземеме нешто?
Има некој предлог што?
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Каков предлог бараш бе. Нема решение, одсекогаш имало професори што им сметало ова и што не им сметало ТОЧКА
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Луѓе..најсериозно,што да правам сега во врска со ова?
Нели треба да превземеме нешто?
Има некој предлог што?
Чим е така одлучено во кодексот за ученици, ќе трпиш шо друго да ти кажам. Ај нема гајле петок е денес од утре ќе врне:wink:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom