Избори 2008 - последен ден пред изборниот молк

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
Добро јутро партиски ботчиња. Гледам уште 5-6 нови комуњари се накотиле вчера. Ако, ќе ве снема....уште 17 часа до изборен молк. :tv:
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Еленовски: ''СОНЦЕ конструира невистини''

Еленовски: Ќе ја тужам коалицијата „Сонце“



„Очигледно е дека паниката кај коалицијата “Сонце“ ги тера да применуваат мрачни сценарија. Ова е нов производ од нивната фабрика, апсолутно не е точно, тешка конструкција и целосно извадено од контекст. Поради тоа јас ќе ги тужам и ќе поднесам кривична пријава. За жал, на ден пред завршувањето на кампањата почнаа со вакво сценарио, имаа 20 дена за разговори на таа тема на една заедничка дебата. Го имам спомната ова многу пати досега, краен чекор на овој процес е референдум. Тоа е многу пати констатирано од премиерот и Владата. Доколку очекуваат дебата околу сето ова, јас сум отворен. Очигледно е дека го темпирале ова“, изјавил во Криволак, Еленовски.
http://www.netpress.com.mk/vest.asp?id=31111&kategorija=3
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
hehehe, od kontekst se vadi zbor dva, ama cel govor..? ??
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
"Би сакал да ви кажам дека не е точно, дека он, не е бескомпромисен,
бидејки Никола Груевски, прифати промена на име.

Тоа што се крие и ќути сега,..тука сме да ја видиме вистината.
Сакам да ви кажам, дека и претходно ме прашувавте.
Во Букурешт, Никола Груевски отиде со промена на име.....Република Македонија Скопје."

Колку појасно од ова може да биде.

Па вадете од контекст колку сакате.
Јасно како солза е тоа што сакаше Лазе да каже.
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
Абе оди мижи да ти баам....уште мислите дека народот е глуп.

коалиција сонце за промена на името :pos2:

Кај е Македонија во називот бе нереален? аааааа? во сите изборни циклуси досега сдс ја ставал Македонија но сега ја изостави....

Запрашај се зошто или можеби не ти е гајле.
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Mene kaj i da e Obicen kje me predomisli tokmu posledniot den. Uste ne lazat komunistive a ? :hmm:
Realen, toa sto go kaza Laze ne go kaza, ti teknue ? t'zi dupka ne dupka.....
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
Mene kaj i da e Obicen kje me predomisli tokmu posledniot den. Uste ne lazat komunistive a ? :hmm:
Realen, toa sto go kaza Laze ne go kaza, ti teknue ? t'zi dupka ne dupka.....
не биди наивен интел...барем за името е јасно кој е предавникот. Целата таа погана коалиција се создаде со единствена цел, промена на името.

Да не се цитирам од порано, еве ти го линкот читај

http://forum.kajgana.com/showpost.php?p=1392650&postcount=37
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Pogana koalicija.....te leci li koga vregas...
btw. Sto go nema Bitushanecov so citati od Fokus, sto toa se slucuva so Mladenov & comp.
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
Pogana koalicija.....te leci li koga vregas...
btw. Sto go nema Bitushanecov so citati od Fokus, sto toa se slucuva so Mladenov & comp.
Погана коалиција за промена на името. Нели за името зборувавме? Зошто постојано ја менуваш темата кога си демантиран со факти?
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
hehehe, od kontekst se vadi zbor dva, ama cel govor..? ??
Kako ne ti e sram da izmisluvas deka celiot govor na Ljazeta, SDSM go prikazale? Vidovme sto prikazaa, tipicni komunjarski montazi, za sto ke dobijat i tuzba.
Da e Ljaze kriv, ne bi podnesuval tuzba, neli? :helou:

A inaku gi ima vo arhivite po televiziite Sonchevite so njivnite izjavi od krajot na Mart i pocetokot na April, koga vikaa deka se` ke prifatele sto ke nalozela Grcija. A ti smeta sto Gruevski saka referendum. Ne go praite narodov nedodelkan, politicki e sozrean i se` se sekava koj sto napravil i izjavil; pomina vremeto na lazenje, plukanje po protivnikot i alapachenje, so sto SDSM pobeduvase na izbori. Serga narodot bara dela, a ne alapacenje. Zatoa SDSM i propadna.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Kako ne ti e sram da izmisluvas deka celiot govor na Ljazeta, SDSM go prikazale? Vidovme sto prikazaa, tipicni komunjarski montazi, za sto ke dobijat i tuzba.
Da e Ljaze kriv, ne bi podnesuval tuzba, neli? :helou:
Ете bitushanec дојде. Можеби он ќе ко најде вадењето од контекст во кажаното на Лазе.

"Би сакал да ви кажам дека не е точно, дека он, не е бескомпромисен,
бидејки Никола Груевски, прифати промена на име.

Тоа што се крие и ќути сега,..тука сме да ја видиме вистината.
Сакам да ви кажам, дека и претходно ме прашувавте.
Во Букурешт, Никола Груевски отиде со промена на име.....Република Македонија Скопје."

А на Лазе јадниот, што друго му останува освен да се прави невин и да тужи.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Груевски: Шеќеринска ќе заврши лузерски како Бучковски

Никогаш не сум прифатил промена на името ниту мислам да прифатам, ако тоа сум го направил како што велат тие, немаше во програмата на ВМРО-ДПМНЕ да стои дека ВМРО-ДПМНЕ секоја идеја, предлог ќе ја стави на референдум да се изјаснат сите граѓани на државата, врати денеска Никола Груевски на зборовите упатени од страна на Радмила Шеќеринска. Мислев, рече Груевски, дека Радмила Шеќеринска е малку поинтелегентна од нејзиниот претходник Бучковски и ќе заврши како него лузерски.


Тој напомена дека чул оти денеска СДСМ го нападнале со снимки на Лазар Еленовски во кој тврдел дека Груевски сум се согласил за промена на името.


“Јас знам што сум правел и што сум зборел и знам дека тоа што го правам и знам тоа што го правам го зборувам јас и јас кажувам за мојте постапки. Јас од 2005 година зборувам за референдум за името и сите конструкци кој што денеска ги прави СДСМ и мислам дека одат во нивна штета“, додаде Груевски.


Автор на веста: Нетпрес
Објавена на 29.05.2008 16:56:18


:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
Ќе заврши како буч. Очигледно не е способна да се спротистави на ова Вмро-Дпмне. Дај друго дете. :pos:
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Никогаш не сум прифатил промена на името ниту мислам да прифатам, ако тоа сум го направил како што велат тие, немаше во програмата на ВМРО-ДПМНЕ да стои дека ВМРО-ДПМНЕ секоја идеја, предлог ќе ја стави на референдум да се изјаснат сите граѓани на државата, врати денеска Никола Груевски на зборовите упатени од страна на Радмила Шеќеринска. Мислев, рече Груевски, дека Радмила Шеќеринска е малку поинтелегентна од нејзиниот претходник Бучковски и ќе заврши како него лузерски.


Тој напомена дека чул оти денеска СДСМ го нападнале со снимки на Лазар Еленовски во кој тврдел дека Груевски сум се согласил за промена на името.


“Јас знам што сум правел и што сум зборел и знам дека тоа што го правам и знам тоа што го правам го зборувам јас и јас кажувам за мојте постапки. Јас од 2005 година зборувам за референдум за името и сите конструкци кој што денеска ги прави СДСМ и мислам дека одат во нивна штета“, додаде Груевски.


Автор на веста: Нетпрес
Објавена на 29.05.2008 16:56:18


:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
Лазе :

Во Букурешт, Никола Груевски отиде со промена на име.....Република Македонија Скопје."

Ах Лазе Лазе, лошо дете.
Сеа ли најде?
 
B

Borg_Drone

Гостин
Абе оди мижи да ти баам....уште мислите дека народот е глуп.

коалиција сонце за промена на името :pos2:

Кај е Македонија во називот бе нереален? аааааа? во сите изборни циклуси досега сдс ја ставал Македонија но сега ја изостави....

Запрашај се зошто или можеби не ти е гајле.

Еленовски: Ќе ја тужам коалицијата „Сонце“

Министерот за одбрана Лазар Еленовски денеска во Криволак, каде што се одржа воената вежба Македонски Блесок 03, најави дека ќе ја тужи коалицијата “Сонце“ во врска со видео материјалот кој што тие денеска го презентираа во јавноста.
Во видео материјалот е пренесена изјава на министерот во која тој вели дека премиерот Груевски во Букурешт отишол со предлог за името “Република Македонија- Скопје“.
„Очигледно е дека паниката кај коалицијата “Сонце“ ги тера да применуваат мрачни сценарија. Ова е нов производ од нивната фабрика, апсолутно не е точно, тешка конструкција и целосно извадено од контекст. Поради тоа јас ќе ги тужам и ќе поднесам кривична пријава. За жал, на ден пред завршувањето на кампањата почнаа со вакво сценарио, имаа 20 дена за разговори на таа тема на една заедничка дебата. Го имам спомната ова многу пати досега, краен чекор на овој процес е референдум. Тоа е многу пати констатирано од премиерот и Владата. Доколку очекуваат дебата околу сето ова, јас сум отворен. Очигледно е дека го темпирале ова“, изјавил во Криволак, Еленовски.

http://www.netpress.com.mk/vest.asp?id=31111&kategorija=3




Ај сега да видиме дали Рада ќе излезе на ТВ дуел......еве Еленовски ја повикува.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom