Избори 2008 - последен ден пред изборниот молк

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Мене ми е смешно што ти очајно ги браниш СДС таму каде што се најкриви човече...во историјата не се познава толку криминализирана приватизација...
98-2002, I ?
Daj pola a ?
Sedi be.
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
Da be, i na Usje, Okta, Telekom, samo ovie tri vredat za dve privatizacii na SDSM.
AJ sega iscepi se pak so ikoncinjata i pravec demir hisar.:nesvest:
ЛОЛ ај окта една ама на телеком газди се маџари бе алоооооооооо. интел ти не си во форма нешто? оди поспи си. :helou:
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Gabe ti e skokanjeto od post na post i vadenje od kontkst na napisanoto. Taka samo samiot sebesi si se ubeduvas deka si vo pravo.:)
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Ајде де, ти стани онда и кажи.

Кои фабрики и фирми ќе ги измислиш?
Haha, eh, me mrzi zimi majka.
Da sporam so nekoj sto pamti kako bilo ide nekako ama so nekoj sto bil vo peleni togas, a sega mi prodava partiska propaganda stvarno me mrzi.
btw. dobro si gi naucila lekciite nema sto, ama ne se vo soglasnost so vistinata. Kje porasnes kje razberes , ...mozebi.....:toe:
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
Gabe ti e skokanjeto od post na post i vadenje od kontkst na napisanoto. Taka samo samiot sebesi si se ubeduvas deka si vo pravo.:)
Ти себе сам се вадиш од контекст брат :pos: :pos::pos:

Ах ништо не прајме, не си на ниво денес....ќе го почекам реален да се врати од шармирање пензионерки у аеродром :pos:

Али озбилно дали ја гледавте онаа средба на рада со демек женските од сдс? ЛОЛ од цела сала само две беа под 60 години. :pos2: А и они ја поминале 40тата.

Ништо чудно што на сдс му паѓа рејтингот, му се сипи членството. :pos:

ПС да не испадне дека ги дискриминирам старите ама на младите светот останува нели? :smir:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Офтопик сте.

Шала.
6 days and counting :smir:
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
Haha, eh, me mrzi zimi majka.
Da sporam so nekoj sto pamti kako bilo ide nekako ama so nekoj sto bil vo peleni togas, a sega mi prodava partiska propaganda stvarno me mrzi.
btw. dobro si gi naucila lekciite nema sto, ama ne se vo soglasnost so vistinata. Kje porasnes kje razberes , ...mozebi.....:toe:
Ајде бе реплицирај, досадно ми е. Само ти си тука од спротива, нема сигурно со ада да си контриме. :smir:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Haha, eh, me mrzi zimi majka.
Da sporam so nekoj sto pamti kako bilo ide nekako ama so nekoj sto bil vo peleni togas, a sega mi prodava partiska propaganda stvarno me mrzi.
btw. dobro si gi naucila lekciite nema sto, ama ne se vo soglasnost so vistinata. Kje porasnes kje razberes , ...mozebi.....:toe:
Аха. Значи немаме што да кажеме.
Аналогно заклучуваме дека:
СДСМ ги створи стечајците преку искриминализираната приватизација, и ги створи олигарсите со кршење на ембаргото...Две нешта кои го доведоа Македонскиот народ до беда.
ФАКТ!
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
Аха. Значи немаме што да кажеме.
Аналогно заклучуваме дека:
СДСМ ги створи стечајците преку искриминализираната приватизација, и ги створи олигарсите со кршење на ембаргото...Две нешта кои го доведоа Македонскиот народ до беда.
ФАКТ!
ФАКТ НА ФАКТ НА ФАКТ НА ФАКТИТЕ! :pos:
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Аха. Значи немаме што да кажеме.
Аналогно заклучуваме дека:
СДСМ ги створи стечајците преку искриминализираната приватизација, и ги створи олигарсите со кршење на ембаргото...Две нешта кои го доведоа Македонскиот народ до беда.
ФАКТ!
Zaspav, nesto novo osven spremen tekst od Trnot. Analogno milam na digitalnovo..:tapp: :pos:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Забегувате офтопик, а и препукувањата ви се лични. Факт :)
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Fakt, nema sto.
Prasav za mitingot vcera vo Skopje, kako sto. kolku skopjeni imase, ama na obicnive partiski vojnici ne im se dopaga prasanjeto. Nezgodno e. Fakt.

аналогно - сличен, подобен, согласен, среден, истоврсен; кој одговара на некое правило, тип, образец.

аналогија - сличност, истоврсност, истоветност или согласност во особините и односите; закључок по аналогија- закључок од поединечно или посебно како слично.

Ете, и ти научи нови зборови и тумачења. Честито:back:
Ej ne zezaj. Stvarno ?:pos: :pos:
Aj kje odam na edno kave negde da ne krkam ban.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Заклучок од итниот состанок на највисокото форумско раководство (каква најава во стил на тема, а? :) ):

Темата е широка, и дискусијата може да се води на многу нивоа - со други зборови, дозволено е тупење до одредена мерка. Ама, како ближи крајот на кампањава, сликата од ТВ се повеќе се префрла на форум - на што мене лично ми излегуваат Acne vulgaris.

Со еден збор, наредно забегување во домен на критика и исмејување на личност поради искажан став, а се со цел некакво справување и супериорно поставување над одредено мислење кое не е во склад со личната матрица на форумџијата - кој го исмејува мислењето, ќе резултира со банирање на истиот.

Ако ви беше нејасна последнава реченица, не заслужувате право на глас. Фала.
 
N

n/a

Гостин
Ојјј....пази молим те...
дечкото се увреди.
Немој да се вреѓаш,друже вмровец,немој.
Ова хитлерјугенд сфати си го како пофалба.
:toe:
Вие сте способни момци.
`Прави убермакедонци`.Сите други, (маму им ебам) што нејќат да гласаат за вас се стока.
Ти митинзи им правиш,маици,капчиња и транспаренти им делиш...
огномети,курчеви карики...се е на место
а они-нејќат да дојдат?
Стрелање...директно.
На плоштад.
Прашај го кер Трн у Око како треба,ќе ти каже.

п.с И да ве замолам.
Нареден пат кога ќе смислите некоја фешта....
смислете и како да ја платите (АМА ОД ВАШИ ПАРИ)
Нели сте економисти,да му е..м ???
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom