Избори 2008 - последен ден пред изборниот молк

Статус
Затворена за нови мислења.

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
aj jas da vi kazam nesto onaka so se desava megju drugarite moj. si sednavme snosti vecerta na laf muabet so meze i mastika, i vrti suci izbori.

bevme 4

-jas etiketerin vmro ( i golema sila zemav ubo mi idese na dusava)
-drugiov etiketiran sdsm ( tatko mu e vo podmladok na borecka organizacija)
-eden kontrash all time opzoicioner , sekogas zue kontra vlast bez razlika koj e
- i mojot kum klasika zemjodelec i politicki malju zasegnat da ne recam apoliticen

i pocnavme de vaka bilo, de taka bilo malku laf muabeet malku, ti si glup e ne ti si glup i takvi stvari...ovoj ova naprave ovoj ona naprave ama nikako da se razbereme koj so naprave.
na kraj mesto nas pocna dusata da ni zboruva ( mozda mastikata bese rasipana) i so se desi.......

ja zapeavme na kraj so maki sum se rodil, i zemjo makedonska....i zaklucivme deka 3 ke glasame za vmro dpmne a ovoj 4 ( so tatko vo podmladok n a borecka) demonstrativno ispi use edna mastika na eks i rece kasno e moram da si odam.

)))))))))
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Ej rabotava zabeguva...ova SDSM bulaznat, VMRO kako kaj Herr Gebels na skolo da bile...99% od ona napisanoto od persej e ili glupost ili samo kazano , a nikagas neostvareno...kako "IDNITE INVESTICII" koi se ene onde... zad kjose...ili najniskiot danok ramen , koj sega na 80% firmi onie malite im e tripati pogolem TOVAR....:)
Gwujo go snema, Sekernata veke se zanesuva vo krivina......... onoj rekanecot seljak...sednat vo kreslo od skap skaj, na siromastija i kazuva kako ima plan definitivno da ja "obreze"....., shipatares se igraat kamaj, EU pedofili burek jadat....
.........na mitinzive se licitiraat " ke napraime raboti od milion dolari..." kako da se alajbegova slama....nikoj ne prasuva:A ZOSTO , AKO TAKA BILO LESNO DO SEGA NE E NAPRAVENO????
Zosto imam vpecatok deka site kur gi boli za Makedonija( sekernata verjatno go nema , pa nema sto da ja boli :) ), se tepaat za uste malku moznost za grabez i lagoden zivot, a narod blee li blee.....ili ko persej pisuva spisoci...osven malubrojnive..sto sme se fatile za dab.... :)
..............ludnica :)
 
Член од
14 мај 2008
Мислења
203
Поени од реакции
0
aj jas da vi kazam nesto onaka so se desava megju drugarite moj. si sednavme snosti vecerta na laf muabet so meze i mastika, i vrti suci izbori.

bevme 4

-jas etiketerin vmro ( i golema sila zemav ubo mi idese na dusava)
-drugiov etiketiran sdsm ( tatko mu e vo podmladok na borecka organizacija)
-eden kontrash all time opzoicioner , sekogas zue kontra vlast bez razlika koj e
- i mojot kum klasika zemjodelec i politicki malju zasegnat da ne recam apoliticen

i pocnavme de vaka bilo, de taka bilo malku laf muabeet malku, ti si glup e ne ti si glup i takvi stvari...ovoj ova naprave ovoj ona naprave ama nikako da se razbereme koj so naprave.
na kraj mesto nas pocna dusata da ni zboruva ( mozda mastikata bese rasipana) i so se desi.......

ja zapeavme na kraj so maki sum se rodil, i zemjo makedonska....i zaklucivme deka 3 ke glasame za vmro dpmne a ovoj 4 ( so tatko vo podmladok n a borecka) demonstrativno ispi use edna mastika na eks i rece kasno e moram da si odam.

)))))))))
Па според ова вмро треба да победи убедливо значи повеќе од 3:1!!:baeh:
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
37
Поени од реакции
0
мислам дека 61 пратеник ќе има вмро дпмне убедливо ќе победи
 
Член од
10 мај 2008
Мислења
364
Поени од реакции
13
Јас седам секој ден во еден кафич кој се наѓа блиску до штаб на СДСМ, и искрено ќе кажам дека немам видено млад човек да влезе внатре ...
Колкав процент од младинава ќе гласа за нив.. немам врска..ама по се изгледа и не ќе да е некој голем дел.
Тука ќе ги надодадам и бројот на зејоделци кои верувам ќе го дадат својот глас претежно 85 до 95% од нив за ВМРО-ДПМНЕ.

Не знам како се движат анкетите .. ама ВМРО-ДПМНЕ како партија ќе биде во можност или сама да оформи влада, или со многу мала помош од коалиционите партии.
 
Член од
14 мај 2008
Мислења
203
Поени од реакции
0
Јас седам секој ден во еден кафич кој се наѓа блиску до штаб на СДСМ, и искрено ќе кажам дека немам видено млад човек да влезе внатре ...
Колкав процент од младинава ќе гласа за нив.. немам врска..ама по се изгледа и не ќе да е некој голем дел.
Тука ќе ги надодадам и бројот на зејоделци кои верувам ќе го дадат својот глас претежно 85 до 95% од нив за ВМРО-ДПМНЕ.

Не знам како се движат анкетите .. ама ВМРО-ДПМНЕ како партија ќе биде во можност или сама да оформи влада, или со многу мала помош од коалиционите партии.
Па кои млади, земјоделци, интелектуалци и сите останати граѓани...СДС симпатизери се оние кои усепале со нив да се изнакрадат пари, биле бивши комунисти сега пензионери!
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Кога сме кај интелектуалците.
Неделата гледав Еднооки и се скинав од смеење. Направиле кампања, И ТИ СИ ИНТЕЛЕКТУАЛЕЦ! Со она прстот кон нас. И вика кога можат они, можеме и ние. А у план ги дава Невладиниот тип, Фрчолината, Орданот и незнам кој ти се не беше.

Тие интелектуалци и може да се за нив. Затоа што им остави КПЈ у наследство многу нешто.
 
Член од
10 мај 2008
Мислења
364
Поени од реакции
13
Па кои млади, земјоделци, интелектуалци и сите останати граѓани...СДС симпатизери се оние кои усепале со нив да се изнакрадат пари, биле бивши комунисти сега пензионери!
Абе еве повторно ќе кажам, од моето друштво, кое брои околу 10тина души 5 од нив беа со СДСМ членска книшка. Од тие 5 души, 4ца ќе гласаат денеска за ВМРО-ДПМНЕ, а останатите 5 кои биле горе-долу неутрални низ изминативе избори, на овие ќе го дадат својот глас за ВМРО-ДПМНЕ.

Што значи дека ако порано од тие 10 души гласовите биле вакви:

Јас- ВМРО-ДПМНЕ
2. Демократска Алтернатива
3. СДСМ
4. СДСМ
5. СДСМ
6. СДСМ
7. СДСМ
8. СДСМ
9. Не-ВМРО-ДПМНЕ
10. Не-БМРО-ДПМНЕ

Денеска се: 9 за ВМРО-ДПМНЕ 1 за СДСМ :kesa:
 
Член од
14 мај 2008
Мислења
203
Поени од реакции
0
Абе еве повторно ќе кажам, од моето друштво, кое брои околу 10тина души 5 од нив беа со СДСМ членска книшка. Од тие 5 души, 4ца ќе гласаат денеска за ВМРО-ДПМНЕ, а останатите 5 кои биле горе-долу неутрални низ изминативе избори, на овие ќе го дадат својот глас за ВМРО-ДПМНЕ.

Што значи дека ако порано од тие 10 души гласовите биле вакви:

Јас- ВМРО-ДПМНЕ
2. Демократска Алтернатива
3. СДСМ
4. СДСМ
5. СДСМ
6. СДСМ
7. СДСМ
8. СДСМ
9. Не-ВМРО-ДПМНЕ
10. Не-БМРО-ДПМНЕ

Денеска се: 9 за ВМРО-ДПМНЕ 1 за СДСМ :kesa:
Јас мислам дека оваа анкета е доволно репрезентативна дека народот знае кој работи за нивните интереси!
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173

klasika, za zal mnogu blisku do vistinata
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Кога сме кај интелектуалците.
Неделата гледав Еднооки и се скинав од смеење. Направиле кампања, И ТИ СИ ИНТЕЛЕКТУАЛЕЦ! Со она прстот кон нас. И вика кога можат они, можеме и ние. А у план ги дава Невладиниот тип, Фрчолината, Орданот и незнам кој ти се не беше.

Тие интелектуалци и може да се за нив. Затоа што им остави КПЈ у наследство многу нешто.
Дефинитвно беа лудница... најдобрата и најздравата политичка критика, ама ова последнава епизода крај!:pos:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Предизборие или реална желба за истерување на правдата на виделина:

Идната недела досието "Малтретирани градежни работници", кое заедно со "Непроштено", "Липковска брана" и досието "Водството на ОНА" во февруари годинава ни беше вратено од Хашкиот трибунал, ќе се најде пред Судот за организиран криминал во Скопје. Процесот ќе продолжи онаму каде што застана пред пет години, само сега под јурисдикција на специјализираниот суд и на Одделот за организиран криминал при Јавното обвинителство, кои тогаш не беа формирани.
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Предизборие или реална желба за истерување на правдата на виделина:
Што знам...не верувам,а сакам да верувам....
Веројатно пак ќе се спомнуваат некои „права“.....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom