Избори 2008 - последен ден пред изборниот молк

Статус
Затворена за нови мислења.

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
realen, pa ste imale diskusija, ... ne ja prochitav celata ama ok e. Jas si pomnisliv deka vo start temata ti ja zakljuchile....kako i da e, leka popoleka dpmneovcive gi nasochuvame barem malku od malku na poobjektivni rezoni i komentari.
Па се трудам главна тема да не биде ташната на рада и саатот на николче, ама тешко некако оди, а што се однесува до дуелот, незнам што толку страв од него. Јас до сега го неам видено Николче да се соочи со некој политичар "face 2 face", па баш би ми било интересно, а + мора да признаеме дека дуелот е и екстра забава за народот, нели.
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Не глеам ништо лошо градоначалник да честита матура!!!
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
55
Поени од реакции
0
Duelot kje bide povekje od zabava, a bogami i popolnuvanje na tv prazninata pomedju finaleto na ligata na shampioni i pochetokot na EP vo fudbal.

PS. Ushte eden dokaz kolku gvujo nema sense za mkd zabava, mu go uskratuva na narodot elementarnoto pravo da ( mu) se smee ?
 
Член од
9 март 2007
Мислења
323
Поени од реакции
21
Во Охрид, тука беше значи преполно на митингот на Коалицијата Сонце иако имаше еден куп припадници на МВР и ДБК кои следеа сликаа кој и како што е, секако многу народ имаше за да биде секој поединечно сликан :). (од митингот на СДСМ во Охрид -)

А инаку од другите градови и тоа околните имаше околу 4-5 автобуси со луѓе и тоа претежно повисоки функционери, за разлика од митингот на партијата на власт 300 автобуси (од автобусите на дпмне во Охрид)
 
Член од
9 мај 2008
Мислења
184
Поени од реакции
7
Не глеам ништо лошо градоначалник да честита матура!!!
Да бе нема ништо лошо да честита, само како баш оваа година му текна а не предходно ама и плус со пропаганден материјал, беда невидена само со ова ја покажуваат немоќта на опозицијата со вакви игри.
 
Член од
9 март 2007
Мислења
323
Поени од реакции
21
Дуел мора да има, затоа што има многу неопределени, па одлично е премиерот да излезе со Шеќеринска на дуел, нема потреба да се плаши, и ионака направил многу за својата земја нели?
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
1 Ако честитките биле од политичката партија со ознаки на СДСМ или коалицијата Сонце. Во тој случај, голема осуда за потегот.

2 .Но ако општината честита како општина на сите: Секоја чест за потегот
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.400
Поени од реакции
5.953
Добив и јас таква честитка пред некој ден, ова е чисто пропаганден материјал. Како сега му текна баш пред изборите кога наполнивме 18 и му требаат гласови.
Па уште не им е срам шетаат од куќа на куќа и како просјаци некои со парола „Гласајте за нас“. Како луѓево без мозок да се па тие ќе разубедуваат кој за кого треба да гласа. Невидена работа.

Еве како изгледа честитката.



А ова е од другата страна.



И ова не е пропаганден материјал под маска?
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
тоа е се во очајнички обиди опозицијата да освои барем 15 пратеника како тргнало го изедоа шеќерната и компанија и тоа убедливо
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Срамота, не е во ред да се користат честитање матури и прослави за пропаганда.
Јас лично го осудувам потегов.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.559
Поени од реакции
82.182
Oва матурирањево е општа традиционална серална уште многу одамна. Се испосраа сите дека завршија ебано средно школо. голем кур.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Стварно, како не им е срам, територијалната организација да ја спомнува еејјјјј, таа територијална реорганизација која ни даде билет за влез ви ЕУ и НАТО, па стварно срамота!!!
Ти си стварно лудак невиден!

Не ми се верува сеуште што гледам, билет за Европа да ти дадам ја неповратен,со кои безбожници и анационални суштества си имаме работа!

После ќе биде вака и за името нели, како тоа некој да се дрзне да ви суди кога вие САМО го сменивте името и воведовте практична федерализација на земјата, сето тоа за “доброто“ на Македонците во Европа/НАТО!!!???

Да бе нема ништо лошо да честита, само како баш оваа година му текна а не предходно ама и плус со пропаганден материјал, беда невидена само со ова ја покажуваат немоќта на опозицијата со вакви игри.
Добив и јас таква честитка пред некој ден, ова е чисто пропаганден материјал. Како сега му текна баш пред изборите кога наполнивме 18 и му требаат гласови.
Па уште не им е срам шетаат од куќа на куќа и како просјаци некои со парола „Гласајте за нас“.
Како луѓево без мозок да се па тие ќе разубедуваат кој за кого треба да гласа. Невидена работа.

Еве како изгледа честитката.



А ова е од другата страна.



И ова не е пропаганден материјал под маска?
тоа е се во очајнички обиди опозицијата да освои барем 15 пратеника како тргнало го изедоа шеќерната и компанија и тоа убедливо

Немам зборови каков срам, т.е. они се оперирани од совеста. Чим вакви срања туркаат кај народов.

Ова беше втората работа што ме остави без зборови, после читањето на нивната програма каде за 6 месеци ќе вовеле втор фиксен оператор :pos:

Кај живеат овие?
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Обично не читам/обрнувам внимание на постови од партиски полтрони, пошто им ги знам репликите однапред, но ова цитирано ме засегна затоа што е фина индиција за mindset-от на одредена партија околу нивното елементарно чувство на национална припадност(т.е недостаток од истото)
Стварно, како не им е срам, територијалната организација да ја спомнува еејјјјј, таа територијална реорганизација која ни даде билет за влез ви ЕУ и НАТО, па стварно срамота!!!
Како не ти е тебе срам е прашањето!

Добро бе, мајку му, кај ви завршува не-македонштината?
Толку ли ве однародија во СФРЈ вашите комунистички предци, па тотално немате веќе никаков осет за вашиот народ?
Еј, збориш за нешто што е несреќа за Македонците. Нешто што ги прави странци во сопствената држава. Нешто што даде билет за федерализација, а и гетоизација на Македонците.

Па да оди у три лепе и ЕУ и НАТО, и возот за таму, и Рада и Сонцето и све по список, ако е против мојот народ бре!
Кога ќе се научите да бидете Македонци, комуњарчиња?

Фатете си билет за до свети европска унија, еве ја ќе ви го платам, само не им одмагајте на Македонците. У неповрат сите такви!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Убаво си реков јас Господе, чувај ја Македонија од македонците.*

*напомена: со намена е напишано македонци со мала буква, да се знае за кои станува збор - изродите македонски.

Инаку, ете таквите ко цитираниот би си го дале и задникот под наем на 100 години, за да отидат на патување во Германија, а да не зборам дека и мајка би си продале за летување во Шпанија, така што не ме изненадуваат овие shitови од нивна страна.
Само жално е што се граѓани на нашата држава. Богами и не и е лесно на нашава Македонија, кога ќе размислиме што се држи во себе.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom