Кој ја создаваше „бугарштината“ во ВМРО

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Да така е,па првата крачка е направена.До 1 години ке има нови пасоши со биометрични данни и това е основното сакане на САД.Максимум до 2 години и нема да има визи.

Гораз,уште еднаш показа колко истериja има во мислата ти само за бугарски пасош и Бугариja како држава.

Па по темата ми е много интересно,зашто сметате дека бугарштината е внесена или создадена?
abe ne si bil glupav kolku sto mislev , ti si bil poejke...
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Да така е,па првата крачка е направена.До 1 години ке има нови пасоши со биометрични данни и това е основното сакане на САД.Максимум до 2 години и нема да има визи.

Гораз,уште еднаш показа колко истериja има во мислата ти само за бугарски пасош и Бугариja како држава.

Па по темата ми е много интересно,зашто сметате дека бугарштината е внесена или создадена?
Хистерија ли сакаш да кажеш ???????
Каква хистерија бре , ве знам како црвени јајца .Бугарски пасош ??????? По која логика да земам било каков туѓ пасош ????? Тебе ти е откачена некоја жица во главата , јас сум си МАКЕДОНЕЦ ,читаш ?????????? Па и ако мора да се земе туѓ пасош, па иако е нож под грло (а никогаш не е , нашите предци биле и посиромашни , па не се пишале)тоа ке биде од тираните на овој народ????? Зарем ваш татарски , моравско педерски , или циганско грчки пасош , ни во сон , ни најлошиот сон :nenene:.Тоа ви успеа само кај опинчарите кои не знаат ни на пешачки во Скопје да поминат , а сакаат да одат низ Европа , да го видат супермаркетот АЛДИ, ебаго , све виделе , и сега продаваат тука македонштина на форумов, безрбетници , ништо друго.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Хистерија ли сакаш да кажеш ???????
Каква хистерија бре , ве знам како црвени јајца .Бугарски пасош ??????? По која логика да земам било каков туѓ пасош ????? Тебе ти е откачена некоја жица во главата , јас сум си МАКЕДОНЕЦ ,читаш ?????????? Па и ако мора да се земе туѓ пасош, па иако е нож под грло (а никогаш не е , нашите предци биле и посиромашни , па не се пишале)тоа ке биде од тираните на овој народ????? Зарем ваш татарски , моравско педерски , или циганско грчки пасош , ни во сон , ни најлошиот сон :nenene:.Тоа ви успеа само кај опинчарите кои не знаат ни на пешачки во Скопје да поминат , а сакаат да одат низ Европа , да го видат супермаркетот АЛДИ, ебаго , све виделе , и сега продаваат тука македонштина на форумов, безрбетници , ништо друго.
Убаво е да четеш шо сум напишал.Само кога видиш или чуеш за БГ или за пасош и изпадаш во хистериja.Не сум ти зборувал да зимаш пасош.Каде го виде това?!Сам можеш да видиш шо написа преди неколко коментара.То беха псувни,то беха клевети....
Заради ВМРО са падали цели влади во БГ,били са правени преврати.
 
Член од
29 јуни 2005
Мислења
1.284
Поени од реакции
14
antiglobalist

se ushte chekam odgovor kako toa V.G. e osnivach na VMRO.
ps.neshto chudno so tvojot nik
Напишано од antiglobalist
Напишано од антиглобалист

Кога ќе го начекаш некого во тесно,најчесто не сака да ти одговори на прашањето или ја дефокусира темата,тоа е стара тактика на голем дел платени дискутанти по форумиве.:toe:
Imaat pravo forumdzii koi te poznavaat podobro ,koga velat deka ponekogash znaesh da ja pogodish. Primerov koj go posochuvam 102% ja potvrduva ispravnosta na tvojot zakluchok.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Za tie koj go predlozija kako svoj kandidat -VMRO-DPMNE-poveke od siguren.
Всушност токму ДПМНЕ знаеше дека Михаил нема да прифати по никоја цена да биде председател(како што голем дел од нас исто така знаеа)па затоа и го предложија.:toe:
Замисли како ти лично би заминал во црква после два три стиха прочитани од поезијата на ЉуБчо па можеш да сублимираш колку,како и кој го респектираше Михаил и глумеше Православен Христијанин пред јавноста па го предлагаше за председател.Мислам дека не си толку наивен да поверуваш во такви “провидни финти“,или си имаме работа со малолетник?
 
Член од
29 јуни 2005
Мислења
1.284
Поени од реакции
14
Всушност токму ДПМНЕ знаеше дека Михаил нема да прифати по никоја цена да биде председател(како што голем дел од нас исто така знаеа)па затоа и го предложија.:toe:
Замисли како ти лично би заминал во црква после два три стиха прочитани од поезијата на ЉуБчо па можеш да сублимираш колку,како и кој го респектираше Михаил и глумеше Православен Христијанин пред јавноста па го предлагаше за председател.Мислам дека не си толку наивен да поверуваш во такви “провидни финти“,или си имаме работа со малолетник?
ABC, Vladikata MIHAIL prifati, toa se sluchi na 08.01.1991godina.
ps.koi ste ti koi си имате работа со малолетник?
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
ABC, Vladikata MIHAIL prifati, toa se sluchi na 08.01.1991godina.
ps.koi ste ti koi си имате работа со малолетник?
Е добро де,значи имаме здрава дискусија.:smir:
Па да продолжиме:
-Членовите на ВМРО-ДПМНЕ го предложија Михаил за председател,тој прифати ама не стана прдседател,знаеш ли зошто?Или сакаш да си играме “сложувалка“?
 
Член од
29 јуни 2005
Мислења
1.284
Поени од реакции
14
Па да продолжиме:
-Членовите на ВМРО-ДПМНЕ го предложија Михаил за председател,тој прифати ама не стана прдседател,знаеш ли зошто?Или сакаш да си играме “сложувалка“?
Da slushnam,mnogu me interesira.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Da slushnam,mnogu me interesira.
Затоа што не сакаше да стане,едноставно им се заблагодари за довербата и честа која му беше укажана (оти да бидеш предложен за председател тогаш беше навистина голема чест и респект).Значи токму тоа го знаеа и одредени членови кој го прдложија за председател иако беа сигурни дека нема да прифати навистина тоа и да биде,како што го знаеше скоро секој возрасен Македонец во тоа време,со оглед на неговите поодминати години и добри услови за подложност на манипулација со него.:toe:
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Sto ste be zapnale ...strizena-bricena , za toa sto e maglovita istorija....nebitna....
Gledaj te toa sto ni se slucuva denes i sto ke se slucuva utre.... Vsusnost samo na toa UTRE moze da se ima nekoe vlijanie...pa um vo glava....
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
201
Поени од реакции
1
Хистерија ли сакаш да кажеш ???????
Каква хистерија бре , ве знам како црвени јајца .Бугарски пасош ??????? По која логика да земам било каков туѓ пасош ????? Тебе ти е откачена некоја жица во главата , јас сум си МАКЕДОНЕЦ ,читаш ?????????? Па и ако мора да се земе туѓ пасош, па иако е нож под грло (а никогаш не е , нашите предци биле и посиромашни , па не се пишале)тоа ке биде од тираните на овој народ????? Зарем ваш татарски , моравско педерски , или циганско грчки пасош , ни во сон , ни најлошиот сон :nenene:.Тоа ви успеа само кај опинчарите кои не знаат ни на пешачки во Скопје да поминат , а сакаат да одат низ Европа , да го видат супермаркетот АЛДИ, ебаго , све виделе , и сега продаваат тука македонштина на форумов, безрбетници , ништо друго.

На този са му отказали БГ пасош и сега "Гроздето е зелено":pos2:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
На този са му отказали БГ пасош и сега "Гроздето е зелено":pos2:
Не е до тоа бе,секој може да купи пасош во најкорумпираната земја на ЕУ-Бугарија,каде за пари Бугарите си ги продаваат и сопствените деца.:toe:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Не е до тоа бе,секој може да купи пасош во најкорумпираната земја на ЕУ-Бугарија,каде за пари Бугарите си ги продаваат и сопствените деца.:toe:
Не само и децата..И цела фамилија...Се знаат кои беа и што беа..Само не знам кого лажат сега..Червенааааа
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Не е до тоа бе,секој може да купи пасош во најкорумпираната земја на ЕУ-Бугарија,каде за пари Бугарите си ги продаваат и сопствените деца.:toe:
Не се чуло и видело уште бугарин да си продаде детето!Роми продават,па бугари-никогаш.
Во ЕУ сме последни,по и Ирска преди години е била исто,па сега....?Па надвор от ЕУ има уште много држави.И не мешети ЕУ и Европа :helou:
Еу-27 држави,па во Европа повеке от 40.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom