Кој ја создаваше „бугарштината“ во ВМРО

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Но македонскиот народ има кратко памтење ...
Е има...А тоа и им одговара на овие...

Не мислам да спорам, затоа што го знам Цире многу добро, претерано добро само никогаш не сум се замарал со него.
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Со примерот на Љубчо , народот покажа дека не толерира бугарофили , и се знае кој како ке си помине во политиката со такви или слични идеи. Мислам дека народот е стварно опаметен што се однесува до ова.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Точно, Гораздс..Само,тоа треба да се случи и со србоманството..Зошто има уште многу луѓе кои живееле под импресумот наречен Тито!:)
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Точно, Гораздс..Само,тоа треба да се случи и со србоманството..Зошто има уште многу луѓе кои живееле под импресумот наречен Тито!:)
Се случува , па тоа се гледа од авион .Иако мислам дека србоманството не би требало да биде поврзано никако со Тито , него со политиката на Милошевич , Тито е сосем друга приказна.
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
23
Поени од реакции
2
Прегледај го приврзокот 6710
Прегледај го приврзокот 6708
Прегледај го приврзокот 6709

Ti vrz osnova na razgovor so chovek (Gashev) koj nitu e tema na razgovor nitu e spomenat nekade okolu formiranjeto na VMRO-DPMNE, plasirash tvdenje deka toa shto go pishuvam za VMRO-PRAVDA e shpekulacija.Da izneseshe neshto od dosieata na osnovachite ili samo od dosieto na Dane Popovski pa da ti veruvam.No edna laga "PULS" broj 25 kazuva za drugite tvoi "vistini".
ПРВО: Го видов додатокот за Пулс кој си го закачил !!! Недоразбирањето е во тоа што ти рече дека Д.П. пишал во Пулс бр.25, што и од копијата што си ја закачил се гледа дека не е точно !!! Види што пишува под насловот горе ! Дека Џо Петревски имал писмо во Пулс бр.25, значи одговорот на Д.П. на тоа писмо никако не можел да биде во Пулс бр.25, туку неколку броја покасно, но не се гледа кога во кој број зашто фотокопијата ти е редуцирана не се гледа датумот на изданието !!!
Заради брз одговор погледав во бр. 25, и такво писмо немаше затоа и таков коментар !
Значи не кажав лага :wink:
ВТОРО: Писмото нема врска со В.Г. едноставно Д.П. и Џо се препукуваат меѓу себе. Ваквиот факт дека туѓа преписка злоупотребуваш заради задоволување на некои сопствени психолошки потреби е инидкативна, и најмалку неморална !

Од двата факта за кои сам понуди материјални докази: погрешна информација за бројот, и фактот што на туѓо писмо му даваш своја адреса (го адресираш по неколку години и на В.Г.), покажува дека си ,опасен, манипулатор со вистината :wink:

Затоа смени ник и почни нова кариера на манипулатор, бидејќи го изгуби кредибилитетот како ,ванчевтодор, после ова кој ќе ти верува !

Нема проблем, симпатичен си ми не менувај НИК :wink:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Иако мислам дека србоманството не би требало да биде поврзано никако со Тито , него со политиката на Милошевич , Тито е сосем друга приказна.
покрај милошевиќ...легија, аркан, кнеле, бошко периќ, и останати говеда крвници од кои светот никогаш арно нема видено...се се ова мртви освен легија, ама сепак кај нас младите луѓе кои сеуште се оформуваат како личности, дркаат на ликовите на дотичните па се поистоветуваат со нив...ране филмови и така натака....тоа е жално.
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
23
Поени од реакции
2
Па од самиот факт кој ги покажува оние што тајно се договарале во резиденцијата на владиката можеш да согледаш кој за кого “ја вртел водата“:
Гошев-Југославија(Србија),ЉуБчо-Бугарија,Андов-Грција ама ни еден за Македонија.Впрочем токму затоа Гошев го донесе Киро од Белград и го промовира на Македонската политичка сцена каде едвај дури на трета мајка го изгласаа за председател,пред се благодарение на согласноста што ја даде “Бугарската змија со скриени нозе тогаш“ ЉуБчо Георгиев/ски.
:bravo: Одличен аналитички пристап ! Супер патриотска поента !
АБЦ имаш право, треба да ги анализираме и актуелните состојби, новиве актери, кој јас првично ги доживувам како демагошки политичко-криминогени структури, во случајот на ДПМНЕ со семејно географско потекло, а во случајот со СДСМ, како ,сонце, кое експлодирало пред еден милениум, а сега ја регистрираме само светлината, а тоа одамна не постои :wink:
За среќа една ваква генерализација не е докрај реален одраз на човечкиот ресурс во Македонија, впрочем што покажаа избориве, дека 50% Македонци не беа ниту за едните ниту за другите, со што е доведен во прашање не само легитимитетот на ,победниците, туку и на опозицијата :wink:
Хендикепот на македонската политика не произлегува само од скромните индивидуални вредносни системи на оние кои ги претставуваат политичките елити, туку во тој контекст крајно време е да покажеме со прст за соучесништвото на македонската интелегенција, која се претвори во профитер на политичката глупост, а врвот на едно такво ,предавство, е МАНУ која е преокупирана сама со себе.
Секој кој ќе го чита ова, верувам ќе реагира: а кај се во оваа приказна новинарите :nenene: не ,не , не ги спомнувајте тие се ноќната мора на нашата стварност!
Само колку за пример, нашите политичари наместо да разговараат со своите грчки колеги, по веќе уходан стереотип постојано се навлекуваат од страна на грчките медиуми, да разговараат со нивните новинари. А нашите пак новинари место да им парираат на грчките, преку една хистерична кампања вршат притисок да го скршат и оној мал патриотски отпор кои го имаат македонските политичари.
Или генерално, македонските новинари едноставно ја играат улогата на лоши политичари за кои никои и не бара одговорност, тие не излегуваат на избори :wink:, и никој не се прашува зашто и каде влегуваат енормни количини пари во државава :toe:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
покрај милошевиќ...легија, аркан, кнеле, бошко периќ, и останати говеда крвници од кои светот никогаш арно нема видено...се се ова мртви освен легија, ама сепак кај нас младите луѓе кои сеуште се оформуваат како личности, дркаат на ликовите на дотичните па се поистоветуваат со нив...ране филмови и така натака....тоа е жално.
Не е жално брат,полошо е...Погубни размери има тој Ране синдром дека сите се Кнелиња..Еее..Паметам кога излезе Ране филмот, какви уфилмани деца имаше (а уште и ги има), дека се Кнеле, Шваба,Аркан..И сите останати..А не знаат дека тие не не сматраат ниту 2 посто...Абе да ти се плачи....
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Па мене и не ми е гајле до толку дали не „сматраат“ или не србите...колку што се грижам за сопствениот двор :)
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Не е жално брат,полошо е...Погубни размери има тој Ране синдром дека сите се Кнелиња..Еее..Паметам кога излезе Ране филмот, какви уфилмани деца имаше (а уште и ги има), дека се Кнеле, Шваба,Аркан..И сите останати..А не знаат дека тие не не сматраат ниту 2 посто...Абе да ти се плачи....
А што имаат врска Аркани,Шваби,Кнелиња и други со Бугарштината во ДПМНЕ,или колку да се расипе темава кога не е во прилог на лидерот?

Па мене и не ми е гајле до толку дали не „сматраат“ или не србите...колку што се грижам за сопствениот двор :)
Потполно исправно.:toe:
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
А што имаат врска Аркани,Шваби,Кнелиња и други со Бугарштината во ДПМНЕ,или колку да се расипе темава кога не е во прилог на лидерот?



Потполно исправно.:toe:
Бугарштината не е само во ДПМНЕ , зарем не е така АБЦ:wink:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
А што имаат врска Аркани,Шваби,Кнелиња и други со Бугарштината во ДПМНЕ,или колку да се расипе темава кога не е во прилог на лидерот?
Јас само реплицирав на ова...
покрај милошевиќ...легија, аркан, кнеле, бошко периќ, и останати говеда крвници од кои светот никогаш арно нема видено...се се ова мртви освен легија, ама сепак кај нас младите луѓе кои сеуште се оформуваат како личности, дркаат на ликовите на дотичните па се поистоветуваат со нив...ране филмови и така натака....тоа е жално.
 
Член од
29 јуни 2005
Мислења
1.284
Поени од реакции
14
ПРВО: Го видов додатокот за Пулс кој си го закачил !!! Недоразбирањето е во тоа што ти рече дека Д.П. пишал во Пулс бр.25, што и од копијата што си ја закачил се гледа дека не е точно !!! Види што пишува под насловот горе ! Дека Џо Петревски имал писмо во Пулс бр.25, значи одговорот на Д.П. на тоа писмо никако не можел да биде во Пулс бр.25, туку неколку броја покасно, но не се гледа кога во кој број зашто фотокопијата ти е редуцирана не се гледа датумот на изданието !!!
Заради брз одговор погледав во бр. 25, и такво писмо немаше затоа и таков коментар !
Значи не кажав лага :wink:
ВТОРО: Писмото нема врска со В.Г. едноставно Д.П. и Џо се препукуваат меѓу себе. Ваквиот факт дека туѓа преписка злоупотребуваш заради задоволување на некои сопствени психолошки потреби е инидкативна, и најмалку неморална !

Од двата факта за кои сам понуди материјални докази: погрешна информација за бројот, и фактот што на туѓо писмо му даваш своја адреса (го адресираш по неколку години и на В.Г.), покажува дека си ,опасен, манипулатор со вистината :wink:

Затоа смени ник и почни нова кариера на манипулатор, бидејќи го изгуби кредибилитетот како ,ванчевтодор, после ова кој ќе ти верува !

Нема проблем, симпатичен си ми не менувај НИК :wink:
antiglobakist eve go tvojot odgovorno :
Прво, Д.П. никогаш не пишувал за македонските медиуми, ниту напишал такво писмо, а посебно такво нема во бр.25 :wink:..
Ako vo tvojot odgovor stoeshe samo:а посебно такво нема во бр.25 ke ti drzi objasnuvanjeto od pogore.Da sum imal namera da manipuliram pismoto nemashe da go skeniram.


Okolu formiranjeto-"spojuvanjeto" po tebe,ke dadam del od pismoto na Dane Popovski ,objaveno vo 25 broj na "PULS".
Iako togash pismoto ne e upateno na V.G.,mislam deka Dane ,so mali dopolnuvanja* i deneska bi mu godal istiot odgovor na V.G. za negovoto objasnuvanje za formiranjeto na VMRO-DPMNE:

Dozvolete Mane (V.G.), da vi kazam Vam ,a i na site shto se nosat so zelba za lichen karierizam deka se nedorasnati za procesot koj se odviva, a za negoviot nepriroden i degenerativen tek nekoj treba da plati.
Se nadevam deka prochita sega shto stoi pred delot na pismoto .
A povod da te potsetam e tvoeto tvrdenje:

Vo prilog na vistinskiot fakt deka osnova~ na VMRO e V.G.,
I se ushte chekam odgovor kako toa V.G. e osnivach na VMRO.
ps.neshto chudno so tvojot nik
Напишано од antiglobalist
Напишано од антиглобалист
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Бугарштината не е само во ДПМНЕ , зарем не е така АБЦ:wink:
Точно,ама тоа би можело да биде друга тема на форумов,оваа е токму за Бугарофилите и Бугароманите инволвирани во ДПМНЕ,кој ја раководеа и сеуште дел од нив раководат со партијата инструирани од Бугарските служби.Бугароманите во ДПМНЕ дејствуваат во одлучувачки моменти кога треба Македонија да се упати кон насоки што водат во корист на Македонскиот народ па со своите активности носат зачудувачки одлуки што не враќаат години назад.Примери за тоа има безброј,можеби ќе ги наброиме понатаму во темава доколку не успеете да ја расипете по Бугарска директива.:toe:
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Точно,ама тоа би можело да биде друга тема на форумов,оваа е токму за Бугарофилите и Бугароманите инволвирани во ДПМНЕ,кој ја раководеа и сеуште дел од нив раководат со партијата инструирани од Бугарските служби.Бугароманите во ДПМНЕ дејствуваат во одлучувачки моменти кога треба Македонија да се упати кон насоки што водат во корист на Македонскиот народ па со своите активности носат зачудувачки одлуки што не враќаат години назад.Примери за тоа има безброј,можеби ќе ги наброиме понатаму во темава доколку не успеете да ја расипете по Бугарска директива.:toe:
Батали предигра, од 23 000 постови , прејди на конкретни имиња :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom