Библискиот потоп

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Па нормално никаква исто така како што и општиот потоп нема никаква врска:toe:
Има некои кои мислат спротивно..ама важно е да се биде саркастичен..
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Мики вака изгледаше ли светот на луѓето со диносаурусите

 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
ова е за тоа сликата шо пред некој пост рековте дека е арката на Ное ..
овој клип кажува дека е вистина ...


Ова е од Дисковери Канал ...
има 6 дела ...
интересно ...

 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
ова е за тоа сликата шо пред некој пост рековте дека е арката на Ное ..
овој клип кажува дека е вистина ...


Ова е од Дисковери Канал ...
има 6 дела ...
интересно ...

Мики а да дадеш некое документче во врска со Сауросиве??

ИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ јаки аргументи нема што, пред фактите и глупите молчат или боговите како беше,дадада сега го гледам заговорот а посено и дека знам за денвер на мики готово бе каква археологија какви сауруси тоа мали гуштерчиња биле шо прераснале
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Добро бре не можам да сватам зошто сте запнале дека Дарвинизмот е најправилната теорија??? повторувам ТЕОРИЈА значи недокажана...не се поткрепа на сигурни докази,не е АКСИОМА:helou:...Нештата ги гледате како мали деца...бог го создал човекот....бог е тој што свети во небото...размислете малку ццц...ставете се на место на тогашниот народ...




ИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ јаки аргументи нема што, пред фактите и глупите молчат или боговите како беше,дадада сега го гледам заговорот а посено и дека знам за денвер на мики готово бе каква археологија какви сауруси тоа мали гуштерчиња биле шо прераснале
почитуван испран мозоку...подоцна ќе ти постирам доверливи аргументи...ако сакаш прифати ги ако не мораш....уште не можам да сватам како може така...да кажам смешно...да размислувате...ма јок..Докажи ми дека човекот настанал од мајмун бре....ајде докажи...кој е докажал па ти да докажеш ццц...

ПС-ДОКАЗОТ БАРА 100% ТОЧНОСТ

ХАХА и ПС-Видеото е смешно...и служи за занимација на деца со возраст од 5 до 7 години..
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Bog e izmislica na lugeto
prvo neli veruvale vo duhovi
pa vo poveke bogovi zevs mevs
pa posle neli evreite pa risjanite pa muslimanite
a i imas budisti mudisti
sto znaci ako e eden bog toj dopusta da ima i lazni predstavi za nego
imeno mnogute religii, bogovi.
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
Добро бре не можам да сватам зошто сте запнале дека Дарвинизмот е најправилната теорија??? повторувам ТЕОРИЈА значи недокажана...не се поткрепа на сигурни докази,не е АКСИОМА:helou:...Нештата ги гледате како мали деца...бог го создал човекот....бог е тој што свети во небото...размислете малку ццц...ставете се на место на тогашниот народ...



почитуван испран мозоку...подоцна ќе ти постирам доверливи аргументи...ако сакаш прифати ги ако не мораш....уште не можам да сватам како може така...да кажам смешно...да размислувате...ма јок..Докажи ми дека човекот настанал од мајмун бре....ајде докажи...кој е докажал па ти да докажеш ццц...

ПС-ДОКАЗОТ БАРА 100% ТОЧНОСТ

ХАХА и ПС-Видеото е смешно...и служи за занимација на деца со возраст од 5 до 7 години..
почитуван без мозоку кај се твојте 100% докази а да во библијата беа беи како тоа бе атеизмот за само 60 сетина години испра толку мозоци што религијата, ги градеше со милениуми да погодам Ќволот е крив до скоро се јадеше гомна дека гаволот ги ставил коските од САурусите таму задане збони сега некој типчиња си цртаат по вазни и карпи сауруси без да бидат датирани и велат автентични се , верувајјјјјјјјјјјј верууууууууууууууууууууууууууууу вај, без доказ слепо верувај само така ке влезеш во божјото царство е мореееееееее туку ај си знаеш ти
 
F

FallenHypaspist

Гостин
НЕМО = ЛАТИНСКИ - НИКОЈ
Што значи ти си никој,и немаш никаква репутација за да ја мрднеш мојава...така да колку и да ми даваш репутации нема да можеш да ја мрднеш....а тебе ти е блокирана оти ти била црвена,што значи си ги искурчил сите со твоите безсмислени мислења...

Човек користи ја главата малце....доста ги читаш тие детски приказни,свести се...
(очекувам контра реплика, бидејќи верувам дека тој со својата ниска свест ќе се осети понижен,наместо подгурнат):helou::smir:

Кога не ја сваќаш целта на религијата немој да зборуваш за неа...
Јас кога не се разбирам во геологија..воопшто не зборувам за неа...
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
НЕМО = ЛАТИНСКИ - НИКОЈ
Што значи ти си никој,и немаш никаква репутација за да ја мрднеш мојава...така да колку и да ми даваш репутации нема да можеш да ја мрднеш....а тебе ти е блокирана оти ти била црвена,што значи си ги искурчил сите со твоите безсмислени мислења...

Човек користи ја главата малце....доста ги читаш тие детски приказни,свести се...
(очекувам контра реплика, бидејќи верувам дека тој со својата ниска свест ќе се осети понижен,наместо подгурнат):helou::smir:

Кога не ја сваќаш целта на религијата немој да зборуваш за неа...
Јас кога не се разбирам во геологија..воопшто не зборувам за неа...
:tapp::tapp::tapp: да бе да гледаш како се си знаеш ти инаше репутацијата задруго тија пуштив не за репутација, и ок само кашими колку години имаш и шо работиш во животов и детски приказни тисе библијата и останатите такви сказни,и ај не замарај мислам навредуваш со тоа што мислиш дека некој ваквите срања кеги свати сериознои кога јадеш маслинки после невикај дека несе разбираш и на крај краева ако се вистинити тие докази зашто несе датирани еве да речеме во ватикан па тој даги потврди ?? како точни и Ватикана ја има таа технологија,а не се оградуваат од таквите изјави ајдебе мочко тргнимисе навистина ме навредуваш што мислиш дека можеш да мериш интелигенција со мене :tapp: ај сега прашај го пастирот шо кети рече па одговори реплицирај
 

golem brat

dojdov vidov pobediv
Член од
23 февруари 2009
Мислења
417
Поени од реакции
20
Bog e izmislica na lugeto
prvo neli veruvale vo duhovi
pa vo poveke bogovi zevs mevs
pa posle neli evreite pa risjanite pa muslimanite
a i imas budisti mudisti
sto znaci ako e eden bog toj dopusta da ima i lazni predstavi za nego
imeno mnogute religii, bogovi.
bog postoi vecno i negovoto carstvo ne ke ima kraj, luksuzniot brod TITANIK potona poradi svojata gordost, konstruktorite i arhitektite dokazuvaa deka toj e nepotonliv, no ete potona, lugeto mu se ismeava na noe vo vremeto na potopot, no gi stigna potopot , taka i denesniov svet se blizi kon svojot kraj , a narodot nie se oddaleuvame od gospod .
a toa sto velis deka ima budisti, muslimani i bilo sto gospoda rece deka ke se pojavat lazni proroci ( matej 24 ;24.) pozz
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
bog postoi vecno i negovoto carstvo ne ke ima kraj, luksuzniot brod TITANIK potona poradi svojata gordost, konstruktorite i arhitektite dokazuvaa deka toj e nepotonliv, no ete potona, lugeto mu se ismeava na noe vo vremeto na potopot, no gi stigna potopot , taka i denesniov svet se blizi kon svojot kraj , a narodot nie se oddaleuvame od gospod .
a toa sto velis deka ima budisti, muslimani i bilo sto gospoda rece deka ke se pojavat lazni proroci ( matej 24 ;24.) pozz
со црвеново само го кажуваш авторо на сф приказната кајтисе доказите????
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Bog e izmislica na lugeto
prvo neli veruvale vo duhovi
pa vo poveke bogovi zevs mevs
pa posle neli evreite pa risjanite pa muslimanite
a i imas budisti mudisti
sto znaci ako e eden bog toj dopusta da ima i lazni predstavi za nego
imeno mnogute religii, bogovi
.
:zver::zver::zver::zver::zver::aplauz::aplauz::aplauz:

bog postoi vecno i negovoto carstvo ne ke ima kraj, luksuzniot brod TITANIK potona poradi svojata gordost, konstruktorite i arhitektite dokazuvaa deka toj e nepotonliv, no ete potona, lugeto mu se ismeava na noe vo vremeto na potopot, no gi stigna potopot , taka i denesniov svet se blizi kon svojot kraj , a narodot nie se oddaleuvame od gospod .
a toa sto velis deka ima budisti, muslimani i bilo sto gospoda rece deka ke se pojavat lazni proroci ( matej 24 ;24.) pozz
како можи титаник да има гордост тој удри во санта...и потона ТОЧКА

кој е вистнскијот кој кој кој??????

и ке одговори ли некој колку време нОЕ ги збирал животињата за да може да го дошека потопот спремен...

која година е...
јас не го спорам...
????????????????????????????????????????????????????????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom