A2 - Нов телевизиски канал на А1

  • Креатор на темата јовица11
  • Време на започнување
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Сабајле го фатив Бермудски Триалголник втор идел го изглеав и почна трет дел и на сред филм го прекинаа и лупнаа некое срање америчка емисија за свадби.

Сеа глеам пак втор дел го даваат.

Бог да чува:toe:
 
Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78
ПРВА НАЦИОНАЛНА КАБЕЛСКА ТЕЛЕВИЗИЈА
А2 сериозно забавна

Првата национална кабелска телевизија А2 во средата почна да ја емитува својата експериментална програма, како втор канал на националната телевизија А1. Се предвидува да биде вистинско освежување во македонскиот етер бидејќи емисиите кои ќе ги емитува се замислени како информативни магазини со алтернативни новинарски содржини, каде веќе афирмирани, но и млади домашни новинари, ќе ги предводи уредникот Александар Чомовски. Главната цел на овој нов канал е навремено и балансирано известување од местото на настанот, а тоа новинарите ќе го презентираат во едночасовниот магазин „Студио 2“. - А2 е првата национална кабелска телевизија која влегува во домовите, но не само во Македонија, туку преку сателит се шириме на другите континенти. Го гледаме светот, но и светот не гледа нас. „Студио 2“ не прави вести, туку истражува што се крие зад насловите, од другата страна на приказната, ви ги раскажува нераскажаните стории. Ќе бидеме и таму каде што не не очекуваат - вели Снежана Лупевска, уредник во телевизијата А2. - Нам политичарите и политиката не ни се во фокусот, барем од оној агол што до сега гледачите навикнале да ги гледаат. Ние ќе ги вратиме во реалноста затоа што нашите гледачи се нивниот суд - додава Лупевска. Целосната програма на А2 ќе почне од септември, а дотогаш новинарската екипа ќе го презентира, промовира и ќе го претставува својот начин на работа, но и ќе истражува на сериозен, но и на екстремно забавен начин. - Од септември А2 ќе биде со целосна содржина, разговори, анализи, репортажи, светски теми и со регионални дилеми. А на „Студио 2“ се приклучуваат и „Еврозум“ на Борјан Јовановски, „Со Чом“ на Чомовски, но и нови емисии со Лирим Дулови, Атанас Кировски и со нашите аналитичари и репортери - вели Лупевска. Освен емисиите во живо, на програмската шема на телевизијата А2 ќе може да се проследат многу емисии од шоу-бизнисот, хит-серии, телевизиски новели, сатира, комедии, најновите филмски остварувања и документарни филмови. Во рамките на утринската програма гледачите во Македонија првпат ќе можат да ги проследат најновите документарци од продукцијата на светски познатиот канал „Дискавери“, а секој вторник и четврток во 20 часот ќе биде емитувана првата сезона на најпознатата криминалистичка серија „Истрага на местото на злосторството: Лас Вегас“. Секој ден, точно на полноќ, уживателите на добриот црн хумор ќе може да ја гледаат серијата „Саут парк“, потоа хумористичната серија „Скриена камера“ и сатиричниот журнал „Дневно шоу со Џон Стјуарт“, добитник на награда „еми“, каде гости се познати политичари, поранешни американски претседатели и амбасадори. Секоја сабота (20 часот) е термин резервиран за документарецот „Тито: црвено и црно“ со досега необјавени архивски снимки и строго доверливи документи за Јосип Броз Тито, еден од најконтроверзните политичари на 20 век. Наскоро на програмата на телевизија А2 ќе почне да се емитува и документарната серија „Прекрасниот живот на...“, во продукција на познатиот музички канал „Ви- ејџ 1“, каде во секоја епизода се прикажани пикантни детали од животот на славните холивудски ѕвезди, а од телевизиските новелите секој работен ден во 17 часот ќе се прикажува комедијата „Лалола“.

http://www.vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=1&ArticleID=93662&EditionID=1442
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
uzas!!!!!!!!!!
JA SAKME LALOLA NA A1
serijata e zakon, nesto nevideno dosega vo Makedonija!!!!!! najuibava e, daleku od tie serii spanski za placenje, ova e komedija, bolje i od Diviot angel
zasto na a2 mora?????????
ja sakam mna a1
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Добро бе не мора да плачеш на секоја тема за некоја си сапуница.И онака на сите им е смачено од нив, не знам како уште ги гледате.

Тоа што сакаш не зависи од тебе.Од некој друг.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Абе шо да прам ја од Дебар шо немам до сега во живот А1 ни Сител ни АлСат на обична антена како што има цела Македонија, да се убивам?

Плачеш за една серија а овде со години наназад немаме телевизија па мора да гледаме МТВ1 и МТВ2.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
mene ne mi e gajle vie so nemate, koj mvi e kriv sto ziveete vo planinski mesta kade signal nese faka?
jas ziveam vo urbana sredina, i baram da se dava LALOLA na a1 i toa e moe pravo!!!
a dali ke placam za serii ili ne, moe licno najlicno PRAVO!!!!
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
нели ќе беше забавна...
без политика неможит медиум еј...:nesum:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
mene ne mi e gajle vie so nemate, koj mvi e kriv sto ziveete vo planinski mesta kade signal nese faka?
!
Кој црни планински места бе?Градска средина-урбана средина ама нема.

jas ziveam vo urbana sredina, i baram da se dava LALOLA na a1 i toa e moe pravo!!!
a dali ke placam za serii ili ne, moe licno najlicno PRAVO!!!
Епа ако си толку урбан имај сателитска, или па плачи-трпи.

А ако ти се плачи плачи-слободно.
 
F

fantomX

Гостин
то им е доста глупа одлука...
кога веќе им дадоја право за уште еден сателитски канал то е право за уште еден а не за менвење на програмската шема и логото на другиот...
немораше ни да го прашвет советон за радио дифузија...
едноставно нека ја менеја програмската шема и готово...:toe:
Е ајде де...:toe:

А за Лола или како и да се вика таму сапуницата (овај, серијата)...:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
јас мислам да му ја снимат некој или нека ја спуштит од на интернет за роденден да му ја поклониме на DIJAMANTE со сите епизоди колку ќе бидит среќен еј...:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Ј

јовица11

Гостин
јас мислам да му ја снимат некој или нека ја спуштит од на интернет за роденден да му ја поклониме на DIJAMANTE со сите епизоди колку ќе бидит среќен еј...:vozbud::vozbud::vozbud:
Da te molam da go napravime toa,ne mozam da ja gledam veke kako place po forumine:uvo:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
mene ne mi e gajle vie so nemate, koj mvi e kriv sto ziveete vo planinski mesta kade signal nese faka?
jas ziveam vo urbana sredina, i baram da se dava LALOLA na a1 i toa e moe pravo!!!
a dali ke placam za serii ili ne, moe licno najlicno PRAVO!!!!
Всушност, право на телевизијата е дали ќе сака да емитува нешто или не. Твое право е да ја гледаш или да промениш канал.

Бреј, емоции...
 
P

Princ

Гостин
Барам никоја телевизија во македонија да не ја пушта LALOLA (wtf is that)!!! Тоа е мое ПРАВО!!

DIJAMANTE, пиши ми ПП со твоја адреса. Ќе ти пуштам ДВД со сите епизоди што успеав да ги симнам.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
nema potreba , jas sakam da si gledam so prevod, zasto argentinskiot mi e stvarno malce potzok za razbiranje poradi uzasnite zargoni
 

Kajgana Shop

На врв Bottom