A2 - Нов телевизиски канал на А1

  • Креатор на темата јовица11
  • Време на започнување

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
бев вчера да им платам за интернеЦ(зш ќе ми го скинеја на полноќ), ја прашав та шо наплаќаше дали ќе ја додавет, ми викат незнам јас то...:toe:
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
A2, ја има од пред некој сат на Моби, во Битола. Ја има на местото на RTV SLO.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
ја ставија и во охрид на инфел само шо незнам на чие место...:pipi:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
А да проверам јас кај мене во Кавадарци :vozbud::vozbud:... чек сеа ќе ги проверам сите прогарами:coffee:
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.729
Поени од реакции
977
ја ставија и во охрид на инфел само шо незнам на чие место...:pipi:
И јас сум на Инфел ама кај мене ја нема А2 на ниеден од постоечките канали...да не е на сосема нова фреквенција па да треба да ја барам на programe search?
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
незнам... не гледам толку телевизија само знам дека вчера ко пуштив на 16ка беше... најверојатно на местото на некоја бугарска или српска турбофолк тв беше тука...

инаку немат врска 16ка... сам ги имам местено каналиве...:pipi:
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.729
Поени од реакции
977
Ја најдов баш сега...не беше на местото од некој од постоечките канали..ја најдов со programe search...на сосема нова фрекфенција е...на uhf барај ја...на таа фрекфенција е...иначе моментално нема програма..само кајрон стои и музика во позадина свири...изгледа немаат програма која се емитува 24 сати..хе хе
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.729
Поени од реакции
977
Дали некој од вас кој ја гледа А2 деновиве знае од колку до колку сатот се емитува програма? Ко шо гледам не оди 24 часовна програма
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
можда...
од септември ќе бидат 24 часа...
засега експериментално...:coffee:
 
Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78
Сабајле не знам во колку почнува, а завршува отприлика во 1 (некогаш 2, зависи колку трае последниот филм :) )
 
Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78
Леле НЕ НЕ НЕ!!

Почнаа со ТОП ШОП и на А2!!! :pov:
 
Член од
9 јули 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
Јас ја најдов вчера оваа програма ја пуштија во Битола и на Микс-Нет - БТВ..... а како програма што знам ..... не е лоша ми се допаѓа што има вака да ја пуштиш да си гледаш Пријатели она Скриена Камера.... па има и документарната ЕXPLORER иако се случува една иста епизода да оди на А2 по 3-4 пати во ден... ама синоќа се изнасмеав да Ви кажам право со тоа што го видов ... а тоа беше .... Часот 21 и оди снимка снимана на сред Скопје во 14 часот за Ручек и пишува дека е во живо ... надвор темница во 21 .... Тоа значи дека во Скопје е дење кога е во Битола ноќе .... се смејам..... Добро не треба да им замеруваме во секој случај се работи за ЕКСПЕРИМЕНТАЛНА ПРОГРАМА.... а сега гледам дека имаат ТОП ШОП... хаха
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
абе гледам многумина ја спомнавте скриената камера...
ко кузнајт шо да давет...
еве гледајте го истото овде или овде...:helou:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Малку оф топик, ама ја видовте вчера на А1 рекламата за Лалола?:pos:
Инаку звукот вчера беше катастрофа кај мене, како од некоја дупка да го емитуваат. Даваа некоја емисија за спејс шатлови од четрс другата. Ама кога видов ТОП ШОП и таму:nesvest:.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Малку оф топик, ама ја видовте вчера на А1 рекламата за Лалола?:pos:
Инаку звукот вчера беше катастрофа кај мене, како од некоја дупка да го емитуваат. Даваа некоја емисија за спејс шатлови од четрс другата. Ама кога видов ТОП ШОП и таму:nesvest:.
1 болд: Не видов, ама требаше да видам што има:)
2 болд: Оу ноууу, пак свињана ќе треба да ја гледам!Смачено ми е, неверојатно гадна емисија, како и сите утрински и браво шоу програми.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom