A2 - Нов телевизиски канал на А1

  • Креатор на темата јовица11
  • Време на започнување
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
abe ajde.....stvarno?
i so vikaat? kazuvaat so ke ima na kanalot?
sakam da ima TELENOVELIIIIIII
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Не се секирај за сапуниците.Марија Анхел и Фернандо Родриго Гомез со сестра му Патриција се задолжителен дел од секој ТВ канал.
Море остајте ги нив, гледајте да има други корисни филмови, едукативни документарци и серии како Изгубени, 24 и слично.
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Слабо гледам тв ама убо шо има нов канал.Само на програмата да не преовладуваат глуипави американски хумористични серии.Убо ќе биди да има некој интересен квиз,некоја интересна летна програма и сл.
 
Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78
Стварно веќе има најави?! Оу јеа! Едвај чекам!! :vozbud:
А канал 5 вчера го прославувале пуштањето во етер на канал 5+ и кажаа дека наскоро ќе го има по кабловски.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Слабо гледам тв ама убо шо има нов канал.Само на програмата да не преовладуваат глуипави американски хумористични серии.Убо ќе биди да има некој интересен квиз,некоја интересна летна програма и сл.
ако брзи пари е подобар од фрејзер тогаш...:nesvest:

Стварно веќе има најави?! Оу јеа! Едвај чекам!! :vozbud:
А канал 5 вчера го прославувале пуштањето во етер на канал 5+ и кажаа дека наскоро ќе го има по кабловски.
и шо корист од по кабловски... ова ти е ко а1+... наменет пред се за нашинцине во америка и оустрејлија шо одат со карон по стритон...:vozbud:
шо би било различно од канал5?
 
Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78
и шо корист од по кабловски... ова ти е ко а1+... наменет пред се за нашинцине во америка и оустрејлија шо одат со карон по стритон...:vozbud:
шо би било различно од канал5?
Па, што знам... Нека даваат репризи од добри серии... повеќе филмови... ако има така, супер. :D

Инаку, и јас баш видов најава за А2...
 
F

fantomX

Гостин
Вчера видов на а1 реклама за нов канал а2...
Прејџе, дур траеше тој филмо шо почна од 21, и ја видов.

А канал 5 вчера го прославувале пуштањето во етер на канал 5+ и кажаа дека наскоро ќе го има по кабловски.
и шо корист од по кабловски... ова ти е ко а1+... наменет пред се за нашинцине во америка и оустрејлија шо одат со карон по стритон...:vozbud:
шо би било различно од канал5?
Ако Канал 5+ е исто како А1+, добивката е само квантитет. 98% од програмата шо оди на А1 е и на А1+. Ги иам на кабловска двете, и праев споредба... Глупо е многу. Разлика има само ко че има прениоси од Премиер Лига. На А1 е фудбало, на А1+ има концерти. :)
 
Член од
28 јануари 2008
Мислења
298
Поени од реакции
68
а се знае ли точно што ќе пуштаат на каналов
 
F

fantomX

Гостин
а се знае ли точно што ќе пуштаат на каналов
Во енкое списание беше, се ми се чини Теа (шо оди заедно со Дневник), имаше интервју со директоро на А1, тој прилепчанецо како се викаше не знам :) Точно не беше кажано, ама имаше дека претежно че е забавна програма како филмови, серии, квизови, детски серии...
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
немој да ме разочаруваш пред спиење
воа ако е вистина се откажувам од ТВ и се посветувам на интернет
Ako si znael eve ti prilika da znaes, ama nema nisto tuka za razocaruvanje.:toe:
 
F

fantomX

Гостин
Velija Ramkovski imase intervju vo albanskiot dneven vesnik KOHA.

Inaku glaven na A2 ke bide Lirim Dulovi segasniot novinar na A1.
Фала за информацијата.
А го има некаде на сајтов интервјуто?
http://www.koha.com.mk/

И така, по долго време очекување види шо била работата...
После две години натегање, изглеа дојде време сателитска да клавам...:tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom