Постигнувањата на СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ 1990-2008

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
Ама сепак се запиша во Бугарија, како верен дпмне-овец, нели!

Да запишава се во Бугрија не дека нејќав во Македонија .
Но кога видов дека си имам работа со идити немав

Не сум ВМРОВЕЦ кога ќе имам книшка тогаш ќе сум
Едонставано гледам резултати и Бројки .

Пример други проекти многу села во Струмица добија водовод. Конкретени проекти , а не трговски каде накрај од Турци излгегоа Грци газди.


ВМРО конечно Денационализација довршена криминално до СДСМ
ќе ти дадам милион примери

Како еден кленер може да стане газда на Грозд Струмица и Жито Струмица???? Исто така и споопственик на огромно денационалирзирано земјиште. Треба Рада да деде одговор на тоа.

BTW ИНфлацијата е на глобално ниво + Проблем во Македонија сите капацитете за производство на храна се уништени. - Каде е крив ВМРО тука
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Dete, jades lalajna za brojkata na makedonci koi studirale vio Bugarija, a ti samiot si eden od tie.

Gitla be.

Bugarashce od dpmne-ofska proveniencija.

Mala ti e Makedonija pa morase kaj chuvashite da odish, a?? Ajde trk kaj Dosta, trk. Na poklonenie.

Predavnik.
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Гарфилде, а сакаш да студираме во Македонија, кај професори од типот на фрчко, бучко ..... што ќе не учат тие??? Што е демократиа?? како се спроведува правната држава??? Ќе не учат како да бараме мито демонстирајќи на нас??? ќе ни кажуваат дека шестарот не се користи единствено во математиката??

Гарфилде брате колку години си во УСА? затебе што можеме да речеме? па и ти си ист ко него, ко мене, и ко многу други... и јас почнав во Софија бев 4 месеци таму па ми се отвори шанса да заминам подалеку и заминав... немоеш да речеш редавник за некои кои пошол да УЧИ...пошо на мојата студенска книшка никаде не пишуваше дека сум бугарин а сигурно и на неговата јас бев и останав Петре Стојев роден во Кавадари, Република Македонија гарант и него му пишувало така.... НЕ е предавство да се образуваш... предавство го вршат на нашиот образовен систем каде што не учеле дека сме словени дека немаме корени дека сме нациа од 18 години се со една цел затемнување на историјата и величење на комуњарите ! кои се напикани во сите пори на општеството и опструираат СЕ од А до Ш...
 
Член од
25 март 2008
Мислења
105
Поени од реакции
3
Гарфилде, а сакаш да студираме во Македонија, кај професори од типот на фрчко, бучко ..... што ќе не учат тие??? Што е демократиа?? како се спроведува правната држава??? Ќе не учат како да бараме мито демонстирајќи на нас??? ќе ни кажуваат дека шестарот не се користи единствено во математиката??

Гарфилде брате колку години си во УСА? затебе што можеме да речеме? па и ти си ист ко него, ко мене, и ко многу други... и јас почнав во Софија бев 4 месеци таму па ми се отвори шанса да заминам подалеку и заминав... немоеш да речеш редавник за некои кои пошол да УЧИ...пошо на мојата студенска книшка никаде не пишуваше дека сум бугарин а сигурно и на неговата јас бев и останав Петре Стојев роден во Кавадари, Република Македонија гарант и него му пишувало така.... НЕ е предавство да се образуваш... предавство го вршат на нашиот образовен систем каде што не учеле дека сме словени дека немаме корени дека сме нациа од 18 години се со една цел затемнување на историјата и величење на комуњарите ! кои се напикани во сите пори на општеството и опструираат СЕ од А до Ш...
не не.. ќе не учи Груевски економија што неможел да заврши у Скопје, па отишол у Прилеп, и Ѓорчев којшто уште нема завршено правен, пошто неможе да положи кај Бучковски :)
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Гарфилде, а сакаш да студираме во Македонија, кај професори од типот на фрчко, бучко ..... што ќе не учат тие??? Што е демократиа?? како се спроведува правната држава??? Ќе не учат како да бараме мито демонстирајќи на нас??? ќе ни кажуваат дека шестарот не се користи единствено во математиката??

Гарфилде брате колку години си во УСА? затебе што можеме да речеме? па и ти си ист ко него, ко мене, и ко многу други... и јас почнав во Софија бев 4 месеци таму па ми се отвори шанса да заминам подалеку и заминав... немоеш да речеш редавник за некои кои пошол да УЧИ...пошо на мојата студенска книшка никаде не пишуваше дека сум бугарин а сигурно и на неговата јас бев и останав Петре Стојев роден во Кавадари, Република Македонија гарант и него му пишувало така.... НЕ е предавство да се образуваш... предавство го вршат на нашиот образовен систем каде што не учеле дека сме словени дека немаме корени дека сме нациа од 18 години се со една цел затемнување на историјата и величење на комуњарите ! кои се напикани во сите пори на општеството и опструираат СЕ од А до Ш...
sekoja cest za postov
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Гарфилде, а сакаш да студираме во Македонија, кај професори од типот на фрчко, бучко ..... што ќе не учат тие??? Што е демократиа?? како се спроведува правната држава??? Ќе не учат како да бараме мито демонстирајќи на нас??? ќе ни кажуваат дека шестарот не се користи единствено во математиката??
Е не ќе учите во бугарија каде на секој чекор ќе ви трубат дека сте нешто друго, дека треба да се вратите кон мајка бугарија.....ајде бе..
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Можеби Гарфилд се гордее на знаењето што го стекнал кај Денко Малевски.

:toe:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
И јас студирав на Правен во Скопје, и сите горенабројани личности ми предавале, па Фала Богу, ништо не ми фали и имам сосема солидно образование...
Добро...јас се запишав пред едно 11-12 години...тогаш и не се одеше кажи-речи на студии во Бугарија...
И, кога кон крајот на `90-тите почнаа децата да одат таму, и најнеписмените завршија...пара бе брат, б`лгар тапија и готово!
Може сега и се научува нешто, незнам...можеби...но на времето - ЈОК!
Мое дете јас да го пуштам таму на факултет - ЈОК!
Тука барем домаќински учев и завршив! И ЗНАМ!
И никој денар мито не ми побара за испит!
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Е не ќе учите во бугарија каде на секој чекор ќе ви трубат дека сте нешто друго, дека треба да се вратите кон мајка бугарија.....ајде бе..
Од страна на проф. никој никогаш не ми спомна ништо во тие 4 месеци... дур имаше еден по Хемија ... Лепаров мислам се викаше типот е ФАСЦИНИРАН од Македонија ... и ме прашуваше за се за традиција култура ... исто како и сите други македонци што ги прашувал...

Од страна на колегите имаше некои националисти (за среќа малце) но ги затнував со тоа што тие не си ја знаеа ни сопствената историја а не пак нашата...

Круната ја имам кажано повеќе пати...
Една колешка
Територијата Македонија го добила своето име по АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ а не тој бил македонски зш бил крал на Македонија :tapp::tapp::tapp::tapp:
Али на неукоста и се кратки нозете :)

Стумиксе тоа било ко што кажа пред мн години.... Се уче доста во Бугарија верувај... особено Информатичка технологија и медицина ... за право и економија .. катастрофа им се ама за ИТ и медицина можиме рака да им дајме...
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
И јас студирав на Правен во Скопје, и сите горенабројани личности ми предавале, па Фала Богу, ништо не ми фали и имам сосема солидно образование...
Добро...јас се запишав пред едно 11-12 години...тогаш и не се одеше кажи-речи на студии во Бугарија...
И, кога кон крајот на `90-тите почнаа децата да одат таму, и најнеписмените завршија...пара бе брат, б`лгар тапија и готово!
Може сега и се научува нешто, незнам...можеби...но на времето - ЈОК!
Мое дете јас да го пуштам таму на факултет - ЈОК!
Тука барем домаќински учев и завршив! И ЗНАМ!
И никој денар мито не ми побара за испит!
Сега за тоа.. пара бе брат.. што да ти кажам освен да прошеташ по нашите универзитетски бифеа па да си ја пробаш среќата на пазарот со оценки.
Корупција на секој чекор, изразена не само преку плаќање на оцени туку и вештачки цени на наводни административни услуги што е чист грабеж.

Порано во Бугарија се одело пред се поради признатите дипломи во европа, за жал нашите не беа.

Незнам на кој степен е образованието во Бугарија па да знам што и дали ги учат.
Факт е дека многу наши зимат бугар тапија и стипендирање следователно...

Меѓутоа на нашиве факултети сеуште важи партискиот систем на создавање кадри, можат многу студенти од правниот со свежи примери да ти посочат како се агитира индиректно некоја “про-европска“ ориентација, па толеранција и компромисни пристапи во спорот со Грција, така наречено “перење на мозок“.
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
O Пере ти се колега професорот се вика Лирков .

Причина зошто отидов во Бугарија.

Корумпиран систем за студенски домови----
Факултет кој опрема има нула.....
Некадрини професори се занимавам со ИТ и сеуште немам сретнато експерт за се тоа го најдов на ПМФ еден проферсор предава 7 предмети замисли да го погледнеш на криво.

Оваа ми беа основните услови на ПМФ.
А дали се корумпирани или не во Македонија и Бугарија професорите само тие си знаат.

За среќа немам комунистички поглед како СДСМ само асистенти и проферосори да се школуват во странство.

Зошто отидов во БГ

Не отидов да се Пишам Бугарин отидов за Знаење
Дојди само еден ден на ТУ-Софија и ќе одиме еден ден на ПМФ
па ќе ја видиме разликата.

Купување на дипломи има и во Македонија ако некој каже не се лаже .

Искрено кажано во Бугарија никој не ме нарекол бугарин туку ме пеат Македонец.
А овие што не прават бугари се тотлани идиоти кој немат на Пашапорт.
Не се излегле од Бугарија и сеуште живеат во светот на остатокот на Буграската комунистичка служба на чело со Бугарското ВМРО.

Да бев во Србија никој немаше да се буни ,но дали знаете дека во Србија полесно се купува диплома.

Пред неколку поста сакав да кажам дека СДСМ ако имаше политика на инвестиции ке отвараше нови факултети ке имаше конкуренција и избор.

Немаше да има 6000 кандитати во БГ 200 за Италија итн.
СДСМ на многу пред мене им го ускрати правото на образование.

За една држава да оди напред и треба образовани луге.
Што значи сум направил нешто патриотско.

Кога бев Гимназија толку беа Силни “Професорите„ место да ти дадат некакво знаење ти викаа оваа е средно школо тука се запишува со Молба не е осмолетка на кој не му аресе слободно да си оди.

Сега веќе е Задолжително браво за оваа одлука.
Што ке добиеме повеќе лица со средно потецјални студенти, најбитно од се со овој закон ќе се развијат и Албанците , Ромите итн.....
Македонец, Албанец , Ром е многу подобар со образование одколку со Пушка

Преку глава ми е од заплашувачка комунистичка политка затоа СДСМ и ДУИ :drk:

Пример за овразованието.

IBM решил да инвестира во Македонија и пушта провен оглас бара електоро инженири се јават преку сила 10 невработени.

Дирекно IBM се предомислува што ќе отвара фабрика кога нема кој да работи.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
708
Гарфилде, а сакаш да студираме во Македонија, кај професори од типот на фрчко, бучко ..... што ќе не учат тие??? Што е демократиа?? како се спроведува правната држава??? Ќе не учат како да бараме мито демонстирајќи на нас??? ќе ни кажуваат дека шестарот не се користи единствено во математиката??

Гарфилде брате колку години си во УСА? затебе што можеме да речеме? па и ти си ист ко него, ко мене, и ко многу други... и јас почнав во Софија бев 4 месеци таму па ми се отвори шанса да заминам подалеку и заминав... немоеш да речеш редавник за некои кои пошол да УЧИ...пошо на мојата студенска книшка никаде не пишуваше дека сум бугарин а сигурно и на неговата јас бев и останав Петре Стојев роден во Кавадари, Република Македонија гарант и него му пишувало така.... НЕ е предавство да се образуваш... предавство го вршат на нашиот образовен систем каде што не учеле дека сме словени дека немаме корени дека сме нациа од 18 години се со една цел затемнување на историјата и величење на комуњарите ! кои се напикани во сите пори на општеството и опструираат СЕ од А до Ш...
hahahahahahaa...zarem ti smetas deka ako si zavrsil vo Bugarija imas visoko obrazovanie ...hahhahahhahaahahhaaa

hahahhahaahahahahahahhaahhahaaa..ne mozam da prestanam da se smeam ..

se izvinuvam za ova ama stvarno me nasmea postot
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
708
O Пере ти се колега професорот се вика Лирков .

Причина зошто отидов во Бугарија.

Корумпиран систем за студенски домови----
Факултет кој опрема има нула.....
Некадрини професори се занимавам со ИТ и сеуште немам сретнато експерт за се тоа го најдов на ПМФ еден проферсор предава 7 предмети замисли да го погледнеш на криво.

Оваа ми беа основните услови на ПМФ.
А дали се корумпирани или не во Македонија и Бугарија професорите само тие си знаат.

За среќа немам комунистички поглед како СДСМ само асистенти и проферосори да се школуват во странство.

Зошто отидов во БГ

Не отидов да се Пишам Бугарин отидов за Знаење

Дојди само еден ден на ТУ-Софија и ќе одиме еден ден на ПМФ
па ќе ја видиме разликата.

Купување на дипломи има и во Македонија ако некој каже не се лаже .

Искрено кажано во Бугарија никој не ме нарекол бугарин туку ме пеат Македонец.
А овие што не прават бугари се тотлани идиоти кој немат на Пашапорт.
Не се излегле од Бугарија и сеуште живеат во светот на остатокот на Буграската комунистичка служба на чело со Бугарското ВМРО.

Да бев во Србија никој немаше да се буни ,но дали знаете дека во Србија полесно се купува диплома.

Пред неколку поста сакав да кажам дека СДСМ ако имаше политика на инвестиции ке отвараше нови факултети ке имаше конкуренција и избор.

Немаше да има 6000 кандитати во БГ 200 за Италија итн.
СДСМ на многу пред мене им го ускрати правото на образование.

За една држава да оди напред и треба образовани луге.
Што значи сум направил нешто патриотско.

Кога бев Гимназија толку беа Силни “Професорите„ место да ти дадат некакво знаење ти викаа оваа е средно школо тука се запишува со Молба не е осмолетка на кој не му аресе слободно да си оди.

Сега веќе е Задолжително браво за оваа одлука.
Што ке добиеме повеќе лица со средно потецјални студенти, најбитно од се со овој закон ќе се развијат и Албанците , Ромите итн.....
Македонец, Албанец , Ром е многу подобар со образование одколку со Пушка

Преку глава ми е од заплашувачка комунистичка политка затоа СДСМ и ДУИ :drk:

Пример за овразованието.

IBM решил да инвестира во Македонија и пушта провен оглас бара електоро инженири се јават преку сила 10 невработени.

Дирекно IBM се предомислува што ќе отвара фабрика кога нема кој да работи.
sto e bre ova luge ....jas sonuvam ili gi citam ovie raboti
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
hahahahahahaa...zarem ti smetas deka ako si zavrsil vo Bugarija imas visoko obrazovanie ...hahhahahhahaahahhaaa

hahahhahaahahahahahahhaahhahaaa..ne mozam da prestanam da se smeam ..

se izvinuvam za ova ama stvarno me nasmea postot
Tи продолжи да се смееш ама јас напишав, БЕВ ВО БГ 4 месеци па ми се отвори шанса да заминам на запад... (сепак има некоја разлика ко шо гледам) и немам сеуште високо образование, уште сум со средно.

Dr_ViRuS фала за исправката
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
68
Поени од реакции
0
Кој ви е К.... со Бугарија на сите форуми, на сите блогови во Македонија. Дај бе игнорирајте ја. Они у собрание ми промовираат книга дека Македонија не постои, вие идете да научите таму. Што ќе научите таму бе? Дека сте Бугари?
Ако толку македонци студираат у бугарија, кај беа да напраат протести кога овој завчера вршеше промоција у собрание и отворено кажа дека Македонија не посоти? А??? Кај сте да направите студентски протесто?
Голем зборови за патриоти само. Старите ко што викаат: ФАЛЕНИ КРУШИ ПРАЗНИ КОШНИЦИ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom