На митингот на ВМРО ДПМНЕ во Охрид околу 600 автобуси од цела Македонија

Статус
Затворена за нови мислења.

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
10 евра + ручек...
Ма одам на печалба ја бе од утре....:pos2:​
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Камо секој ден ВМРО митинзи да прави, ем дневница ем јадење.
Гратис екскурзија низ Македонија.

:pos:
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
600 автобуси?!? :S Јас колку шо видов околу 100 беа, ни 200 не беа како шо рекоа на ТВ...10 евра?:) Сите беа од Истоков Македонија, на шетња башка си беа плус, не им требаа 10евра, доволно им беше сето тој ден шо го видоа :)
 

rustyblades

Stiff Upper Lip
Член од
19 февруари 2007
Мислења
611
Поени од реакции
35
У државава се на се 300 автобуси ако иаме, од кај пак 600 виде?
 
Член од
18 јули 2007
Мислења
2
Поени од реакции
0
Абе уште овие комујнариве пробвет да мамет а?Мене пак овие од дпмне ме заебаа ми рекоа имат 300 автобуси а ме ставиле мене во 900иот и сето тоа без јадење и без да ми дадат 10 евра.
Тешко вас ВМРО-ДПМНЕ одсекогаш и засекогаш да Зивее
ПОБЕДУВАМЕ ПОВТОРНО
 
Член од
5 април 2008
Мислења
107
Поени од реакции
1
Како тоа луѓе од Ресен виделе толку автобуси, а ние од Охрид не видовме?
600 автобуси, кај ја најдовте бројкава?
Да, имаше многу народ, ама не претерувајте аман

Чекам некој да ми каже каде паркирале 600 автобуси:vozbud:
Pa valjda vide od raca do daljan so bese avtobusi....Duri od Kumanovo edni prijateli si dojdoja so prevozot besplatno i ovde si go proslavija rodendenot na edeno vnuce vo Daljan..Em si prosetaa ,em torta si jadoa vo ohrid...
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.728
Поени од реакции
5.402
Абе уште овие комујнариве пробвет да мамет а?Мене пак овие од дпмне ме заебаа ми рекоа имат 300 автобуси а ме ставиле мене во 900иот и сето тоа без јадење и без да ми дадат 10 евра.
Тешко вас ВМРО-ДПМНЕ одсекогаш и засекогаш да Зивее
ПОБЕДУВАМЕ ПОВТОРНО

закон пост хахахахахаххаа:eek:jea:
 
Член од
5 април 2008
Мислења
107
Поени од реакции
1
Според мене е нормално да се носат членови на митинзи, тоа е предизборен маркетинг. Она околу делење пари не го видов и не го коментирам но она што го видов кога јас патував во правец Скопје - Охрид ќе го кажам (слики немам) па ако сакате верувајте ми на збор.

Ги затекнав колоните на автобуси кои одеа накај Охрид и ајде знамиња извадени надвор иако со тоа ја загрозуваат безбедноста во сообракајот но тоа воопшто не е нешто толку страшно.
Застанувам после на патарина и си плаќам патарина додека автобусите си прошишаа во најдесната трака каде светеше црвено светло а рампата беше подигната (најверојатно договорено). И сетоа тоа покрај полициското возило на Републичката полиција која немо си го гледаше тоа.
Потоа доага стража. Изгледа кампањите на владата не цензурирани за членовите на ДПМНЕ, па така видов купишта ѓубре иако има и канти и контенери таму. По пат на секое второ паркингче застанат автобус и млади членови си уринираат по македонските ливади (има попатни бензиски и останати објекти за таа намена). Баш вака покажуваме дека и ние сме Македонци.
Покрај нивните вечни студенти кои сега се залагаат за сите да сме со факултетско образование усте една работа утнаа, а тоа е повикување на младите кои сега би требало да се во полн ек на припреми за заврсните матурски испити.
Епа има една македонска, прво исчисти си го твојот двор па после збори за другите, изгледа дека ВМРО заборавило на ова.

Trebase da go vidite sabajlevio Ohrid kako bese prekrien so gubre....onolku gubre ne bese bilo....a trevnjacite izgazeni,ispokrseni...uste i sega imase nasekade stakla po trevite
Miting DA ama ova...NE
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ќе има автобуси кога пола а можеби и побеќе од тие што беа присутни на митингот отидоа за да шетнат низ Охрид, а не дека им е гајле за ВМРО.
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Trebase da go vidite sabajlevio Ohrid kako bese prekrien so gubre....onolku gubre ne bese bilo....a trevnjacite izgazeni,ispokrseni...uste i sega imase nasekade stakla po trevite
Miting DA ama ova...NE
нормална работа, кога на митингот учествуваа разноразни наркомани, луѓе кои не знаат кои незнаат што е Европа, кои мислат дека сме во камено време. поточно обични ТИКВАРИ!
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
нормална работа, кога на митингот учествуваа разноразни наркомани, луѓе кои не знаат кои незнаат што е Европа, кои мислат дека сме во камено време. поточно обични ТИКВАРИ!
дап... на митинг на сдс тоа никогаш не се десило а нема ни да се деси...
така ван енд онли?


можеби затоа што никогаш нема да соберат толку луѓе.. било за шетање било за гласање
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
нормална работа, кога на митингот учествуваа разноразни наркомани, луѓе кои не знаат кои незнаат што е Европа, кои мислат дека сме во камено време. поточно обични ТИКВАРИ!
Не јади вафли бе!!!


Ваков коментар може да даде само човек кој се пронаоѓа во НЕ болдираниот дел од текстот.
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
VMRO

Ј.П."Охридски Комуналец" со соопштение до јавноста реагира на однесувањето на учесниците на предизборниот митинг одржан вчера во Охрид:

„После одржаниот митинг на ВМРО ДПМНЕ на 11.05.2008 на плоштадот "Св. Климент Охридски", беше направен пустош не само на плоштадот туку и во целиот град.

Ј.П. "Охридски Комуналец" покрај редовните ангажмани и динамика на одржување на хигиената мораше да ангажира дополнително уште 80 работници, две вонредни возила и машина за метење, за да се врати хигиената во првобитна состојба каква што заслужува Охрид, односно граѓаните. Овие активности беа завршени до 9.30 часот и Охрид повторно блесна во својот сјај.

Во 10.30 часот се јавија 5 активисти од младината на ВМРО ДПМНЕ со по 1 кесе во рацете со намера да собираат отпад или поточно да ја залажат јавноста дека и тие помогнале да се исчисти плоштадот после одржаниот митинг.

За информација на охридската јавност Ј.П. Охридски Комуналец од одржаниот митинг подигна околу 110 м3 пресован отпад или изразено во тежина- 60 тони“.
Значи какви говеда има оваа партија за членови 99,9%. алал да им е нема човек од основно погоре шо завршил. трагично!
neka se molat ohrigani da ima pak miting Na VMRO DPMNE da se napolnat pari vo sendvicarite imase novi ceni specijalno za mitingot VMRO DPMNE VO SRCATA NA PARTIOTITE!a inace uper bese vo OHRID pozz
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Trebase da go vidite sabajlevio Ohrid kako bese prekrien so gubre....onolku gubre ne bese bilo....a trevnjacite izgazeni,ispokrseni...uste i sega imase nasekade stakla po trevite
Miting DA ama ova...NE
нормална работа, кога на митингот учествуваа разноразни наркомани, луѓе кои не знаат кои незнаат што е Европа, кои мислат дека сме во камено време. поточно обични ТИКВАРИ!
Со овој пост ви одговорив и поназад... почекајте и вие да почнете...
Добро де... ај говеда сме... валкаме... ќе бидне и вашиот митниг, се прашувам дали поради поголемото ниво на култура утредента ќе мора да чистат шишиња од шампањско, шкотско виски и расфрлани класици од светската литература ?
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
VMRO DPMNE

ne za ova e kriv Branko Crvenkovski, sto im dozvoli na najgolemite klosharista da ja prezemat vlasta vo Makedonija
aaaa komunjariste odi zalise kaj BC i sea ke si ja prezememe vlasta a vie ke si placete samo :baeh:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom