Падна митот за "патриотизмот" на Премиерот

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Нека лаат, нека лажат. Нека извртуваат се и сешто нивните болни умови.

Сите ја знаат вистината, не е ова 95 па да ни продаваат финти од типот само 3 месеца,само 6 месеца...

Досвидање комради.
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Стечајците уште памтат?Па нели си заминаа од пред влада,јас си мислев заборавија.?:toe:
очигледно си доста задоен , може некој претседател на орг да си ( мислам сдс .. ) како од трите асргументи се фати за тој ??? вработените ми е поомилен :smir: таму ке си седат ама седат од б.ц не од никола . сигурно !

Нека лаат, нека лажат. Нека извртуваат се и сешто нивните болни умови.

Сите ја знаат вистината, не е ова 95 па да ни продаваат финти од типот само 3 месеца,само 6 месеца...

Досвидање комради.
:pos: труе труе .
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Нека лаат, нека лажат. Нека извртуваат се и сешто нивните болни умови.

Сите ја знаат вистината, не е ова 95 па да ни продаваат финти од типот само 3 месеца,само 6 месеца...

Досвидање комради.
Да бе,не ни 2006та,па финтите со НАТО во ЈАТО,па разгологазени малолетнички пред педофилите со Лазе Еленовски,па финти со ветувања дека некој ќе се заложел лично наместо премиер да изгрува НАТО лобист.................
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Сирот АБЦ... сонувал за министер па да си игра со малолетнички :toe:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
очигледно си доста задоен , може некој претседател на орг да си ( мислам сдс .. ) како од трите асргументи се фати за тој ??? вработените ми е поомилен :smir: таму ке си седат ама седат од б.ц не од никола . сигурно !
:pos: труе труе .
Точно,седат од Бранко и од ЉуБчо,ама продолжија да си седат и од Гвујо.:toe:

Сирот АБЦ... сонувал за министер па да си игра со малолетнички :toe:
Да сонуваш е едно,ама да си играш е сосем друго.:toe:
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Нека лаат, нека лажат. Нека извртуваат се и сешто нивните болни умови.

Сите ја знаат вистината, не е ова 95 па да ни продаваат финти од типот само 3 месеца,само 6 месеца...

Досвидање комради.
Па види брат, има уште такви што не наседнале на саморекламирањето на грујо и перењето на мозок од разни сителовци, латасовци, томиќи и што е нај чудно миленковци:pos:, иако рака на срце искрено да кажам, тоа рекламите шо се вртат на 5 минути, ептен у холивудски стил се направени, али 20 000 000 евра се у питање, така да мора да бидат убави, иначе грујо ќе мења агенција за саморекламирање. Нема трте-мрте кај него. Си има принцип чоекот кога е во прашање таа област.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Проверено од прва рака, фала што не занимаваш со штабски материјали.
Можеби и некоја аматерска слајд шоу презентација ќе ни склопиш.

Како и да вртиш многу повеќе се тие што наседнале на комуњарските лаги изминативе 20 години.
Така да вашата сопствена 20 годишна негативна кампања е најголемиот промотор на Груевски.

Како попарени ќе ве снема и од форумов откако ќе бидете збришани на изборите.

РАЈ :)
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Проверено од прва рака, фала што не занимаваш со штабски материјали.
Можеби и некоја аматерска слајд шоу презентација ќе ни склопиш.

Како и да вртиш многу повеќе се тие што наседнале на комуњарските лаги изминативе 20 години.
Така да вашата сопствена 20 годишна негативна кампања е најголемиот промотор на Груевски.

Како попарени ќе ве снема и од форумов откако ќе бидете збришани на изборите.

РАЈ :)
А што ве држи вас на форумов кога сте предвремени победници на предвремени избори.Или треба и вие да бидете “попарени“?:pos2:
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Како и да вртиш многу повеќе се тие што наседнале на комуњарските лаги изминативе 20 години.
...НА 15 СЕПТЕМВРИ...народот ќе ја земе судбината во....
му се еба мајката на народот... од ова
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
za kakov patriotizam zborete koga 40% od naselenieto od MK e so bugarrski pasos odnosno se Bugari.Kakov e taj "patriotizam" koga nasiot poranesen premier ljupco gorgievski e so Bugarski pasos odnosno Bugarin.Makedoncite od redovite na vmro-dpmne se najgolemi patrioti samo vo kafani i ulicni razgovori kako i vo vakvi forumi.Nemozat da ja razberat granicata na moznosta i moknosta.Dokolku bevme so mozokot na vasiot vojvoda od 91 god.so mislata deka naredniot kongres na vmro ke go odrzi vo Solun do sega od Makedonija i Makedinci ke nemase ni "M".Zato treba da si ja znaeme granicata kolku sme mokni i silni a ne da se zanesuvame so nekakvi zaneseni mislenja koj vo realnosta ne vodat na nikade.Lugeto koj go svakaat toa i zboruvaat realno makedonskiot narod gi smeta za predavnici,a lugeto koj se so zaneseni mislenja od tipot na Ljupco i Guevski se smataat za golemi patrioti.Da i jas sum za patriotizam no realen ,za patriotizam koj ke ja dovede makedonija i makedonskiot narod da se gordee so imeto Makedonija niz celiot svet a ne da bideme sram niz svetot i deka i da odeme od sekogas ke bideme gragani od najnisok red, da gi raboteme naj podolnite raboti da ne smetaat kako cigani,e toa sme sega vo ovoj moment samo moze sega da se treskame koj kolku e makedonec i golem patriot a seto drugo da padne vo voda.e toa ti e MAKEDINIJA
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
А што ве држи вас на форумов кога сте предвремени победници на предвремени избори.Или треба и вие да бидете “попарени“?:pos2:
Грешка имаш што ми се обраќаш на мене, не сум ти јас Априлски јузер.

Само незнам кај се пронајде ти во коментарот погоре, значи сам се ставаш во “тие“ комуњарски поданици.

А можноста да се смеам на проќелавени лаици секогаш ќе биде причина плус да бидам дел од форумов.

:toe:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
za kakov patriotizam zborete koga 40% od naselenieto od MK e so bugarrski pasos odnosno se Bugari.Kakov e taj "patriotizam" koga nasiot poranesen premier ljupco gorgievski e so Bugarski pasos odnosno Bugarin.Makedoncite od redovite na vmro-dpmne se najgolemi patrioti samo vo kafani i ulicni razgovori kako i vo vakvi forumi.Nemozat da ja razberat granicata na moznosta i moknosta.Dokolku bevme so mozokot na vasiot vojvoda od 91 god.so mislata deka naredniot kongres na vmro ke go odrzi vo Solun do sega od Makedonija i Makedinci ke nemase ni "M".Zato treba da si ja znaeme granicata kolku sme mokni i silni a ne da se zanesuvame so nekakvi zaneseni mislenja koj vo realnosta ne vodat na nikade.Lugeto koj go svakaat toa i zboruvaat realno makedonskiot narod gi smeta za predavnici,a lugeto koj se so zaneseni mislenja od tipot na Ljupco i Guevski se smataat za golemi patrioti.Da i jas sum za patriotizam no realen ,za patriotizam koj ke ja dovede makedonija i makedonskiot narod da se gordee so imeto Makedonija niz celiot svet a ne da bideme sram niz svetot i deka i da odeme od sekogas ke bideme gragani od najnisok red, da gi raboteme naj podolnite raboti da ne smetaat kako cigani,e toa sme sega vo ovoj moment samo moze sega da se treskame koj kolku e makedonec i golem patriot a seto drugo da padne vo voda.e toa ti e MAKEDINIJA
Како бе 40% од населението,јас пак мислев само 2%,од каде пак ова сега?
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Грешка имаш што ми се обраќаш на мене, не сум ти јас Априлски јузер.
Само незнам кај се пронајде ти во коментарот погоре, значи сам се ставаш во “тие“ комуњарски поданици.
А можноста да се смеам на проќелавени лаици секогаш ќе биде причина плус да бидам дел од форумов.

:toe:
Зависи кој Априлски,ако мислеше на овој Априлски тогаш си се прелагал.:baeh:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
za kakov patriotizam zborete koga 40% od naselenieto od MK e so bugarrski pasos odnosno se Bugari.Kakov e taj "patriotizam" koga nasiot poranesen premier ljupco gorgievski e so Bugarski pasos odnosno Bugarin.Makedoncite od redovite na vmro-dpmne se najgolemi patrioti samo vo kafani i ulicni razgovori kako i vo vakvi forumi.Nemozat da ja razberat granicata na moznosta i moknosta.Dokolku bevme so mozokot na vasiot vojvoda od 91 god.so mislata deka naredniot kongres na vmro ke go odrzi vo Solun do sega od Makedonija i Makedinci ke nemase ni "M".Zato treba da si ja znaeme granicata kolku sme mokni i silni a ne da se zanesuvame so nekakvi zaneseni mislenja koj vo realnosta ne vodat na nikade.Lugeto koj go svakaat toa i zboruvaat realno makedonskiot narod gi smeta za predavnici,a lugeto koj se so zaneseni mislenja od tipot na Ljupco i Guevski se smataat za golemi patrioti.Da i jas sum za patriotizam no realen ,za patriotizam koj ke ja dovede makedonija i makedonskiot narod da se gordee so imeto Makedonija niz celiot svet a ne da bideme sram niz svetot i deka i da odeme od sekogas ke bideme gragani od najnisok red, da gi raboteme naj podolnite raboti da ne smetaat kako cigani,e toa sme sega vo ovoj moment samo moze sega da se treskame koj kolku e makedonec i golem patriot a seto drugo da padne vo voda.e toa ti e MAKEDINIJA
И сега, затоа, јас треба да бидам демек рационален, и да се нарекувам себеси Новомакедонец или Скопјанец?
За да им угодам на стоката етиопска?
Па кој ги ебе?
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Никогаш повеќе сдс. Дај да ги збришеме.
Па после нека дојде кој сака како опозиција.
Но најважно е да се победи сдс и сите од нив да се стават во затвор за злоделата кои ги правеле.
Инаку за сиве теми и препукувања, нема бе што да се дискутира до толку.

сдс се шљам и ќе го попушат заслужено на избориве.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom