Фан Клуб: Шпанија

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Бускетс нема никаква врска со Кројф.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Ама буквално ништо не прави,како е можно да игра Бускетс.Што корист гледаат во него.Ама ај белки ќе се сетат дека е бескорисен.Ајмо едно 5-6 комада на аматериве.
VIVA ESPAGNA!
 
M

mercenary

Гостин
Има и друга варијанта.Татко му на Бускец е пријател со Гвардиола и затоа игра..
Сигурно не игра поради знаењето ;)
:pos:
Едит:
Од кај изглегоа приказните за Бускец и Кројф?
Сеа глеам дека внукот на Кројф е Џошуа,лев бек на младинците на Барса..
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.134
Поени од реакции
21.047
Епа, нормално дека се пријатели Карлес Бускетс и Пеп Гвардиола. Во исто време играа во Барселона. Од 1990 до 2000(+-1).
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Има и друга варијанта.Татко му на Бускец е пријател со Гвардиола и затоа игра..
Сигурно не игра поради знаењето ;)
:pos:
Татко му на Буси е најверојатниот нов тренер на голманите другата година во Барса. Ама незнам со Дел Боске како е поврзан... Сигурно има значајна улога тука Руската мафија. Се кладам дека ја држат жена му како заложник негде, иначе како на друг начин ќе се објасни играњето на Буси ?!
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.134
Поени од реакции
21.047
Не бе. Трајче е добар пријател со Чакар. А овој пошо е семоќен, му кажува на Дел Боске шо да прави..

--- надополнето ---

Уствари Чакар го утепаа, епа овој Полат, или Мигомати
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Паметно размислуваш пријателе, не ми текна на таа опција. Мора некоја мафија да е вмешана тука, Руска или Турска не е битно.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Ете зашто беше купен во Барса !


Иначе не ми е јасна тактикава на Дел Боске, игра со десно крило а на лево крило нема никој, затоа Виља се повлекува лево ама он е премногу офанзивен за да ги покрива дупките на лева страна. Постојано има дупка на левата страна. Или играј 4-4-2 или терај 4-5-1. Не пробувај да најдеш средина меѓу двете формации.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Visca Espanya !!! Одлично голче од Виља...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јас дознав од мистериозни извори дека бускетс имал врска со харалампие хаџи ристевски зато го играле:smir:
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Јас дознав од мистериозни извори дека бускетс имал врска со харалампие хаџи ристевски зато го играле:smir:
Од сите варијанти што ги прочитав, оваа нај држи вода. :)

Торес изгледа најмалку тренирал со топкава глупава. Стварно се гледа што фурија се шпанците, ги распарчија, само уште Торчо да погоди.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ете зашто беше купен во Барса !


Иначе не ми е јасна тактикава на Дел Боске, игра со десно крило а на лево крило нема никој, затоа Виља се повлекува лево ама он е премногу офанзивен за да ги покрива дупките на лева страна. Постојано има дупка на левата страна. Или играј 4-4-2 или терај 4-5-1. Не пробувај да најдеш средина меѓу двете формации.
Стварно лоша е оваа формација, али мислам дека стариов намерно не иде со најјаката формација, ако притреба нешто ќе го стави Силва во второ.
Добро е што водиме, можевме и повеќе ама на Торес не му оди, паметно ќе биде да му даде шанса на Љоренте, а и Цеск би сакал да го видам во второ.

Него немојте против Бускетс пак имаше свое мини актерско шоу. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom