Изнесени барањата за казна затвор за Јохан и Љубе.

  • Креатор на темата n/a
  • Време на започнување

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
А зошто да се плати, нели (пак ќе ја спомнам) Јустиција владее нели правдата е иста за сите ?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Абе Апокалипто,во денешно време,правдата е само фиктивен поим.
Ако сакаш правда - дај пари.Дури и да не е праведно ќе ти измислиме правда.

Згрозена сум од ова за Јохан и Љубе.На човек да му е страв да си ја брани татковината.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Абе Апокалипто,во денешно време,правдата е само фиктивен поим.
Ако сакаш правда - дај пари.Дури и да не е праведно ќе ти измислиме правда.

Згрозена сум од ова за Јохан и Љубе.На човек да му е страв да си ја брани татковината.
Ако нека не судат и нас, ќе им ги наполниме затворите па да ги видам тогаш.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Немам зборови.
Секој пренос од нивното судење ми е еклантантен пример дека правда нема. Сега и ова.
Таков апсурд, таква бесмисла...Гнасно!
Еј, се изнареди највалканиот "белосветски" шљам да им "суди" на светли фигури како Љубе и Јохан...Каква перверзна фарса е све тоа, неописиво е.

Само се молам на Бога, да им даде сила и истрајност на Љубе и Јохан, и да им ја намали болката во срцата што веќе втора година го дочекуваат Велигден без своите најблиски и далeку од својата земја.
Сигруна сум дека веќе наредниот ќе го прослават во Македонија, меѓу своите браќа и сестри, а незаслужената Голгота, која им ја приредија наши и "светски" не-луѓе, ќе остане далеку позади нив. Затоа што:

"Блажени се гладните и жедните за правда, зошто ќе се наситат"
"Блажени се гонетите заради правда, зошто е нивно Царството Небеско"
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Немам зборови.
Секој пренос од нивното судење ми е еклантантен пример дека правда нема. Сега и ова.
Таков апсурд, таква бесмисла...Гнасно!
Еј, се изнареди највалканиот "белосветски" шљам да им "суди" на светли фигури како Љубе и Јохан...Каква перверзна фарса е све тоа, неописиво е.

Само се молам на Бога, да им даде сила и истрајност на Љубе и Јохан, и да им ја намали болката во срцата што веќе втора година го дочекуваат Велигден без своите најблиски и далeку од својата земја.
Сигруна сум дека веќе наредниот ќе го прослават во Македонија, меѓу своите браќа и сестри, а незаслужената Голгота, која им ја приредија наши и "светски" не-луѓе, ќе остане далеку позади нив. Затоа што:

"Блажени се гладните и жедните за правда, зошто ќе се наситат"
"Блажени се гонетите заради правда, зошто е нивно Царството Небеско"
Трибуналот е еврејски,а евреите не признаваат христијански молитви.:toe:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Трибуналот е еврејски,а евреите не признаваат христијански молитви.:toe:
А иронијата е некогаш крајно невкусна и непотребна.
Како, на пример, на конкретнава тема.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Трибуналот е еврејски,а евреите не признаваат христијански молитви.:toe:
Ама сме се соживеале со празникот.... ту мач Понтиус Пилат из ноу гуд.... енд Кока Кола.

Сaмо да кажам се надевам... дека надеж ќе има.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Само надежта и останува со оглед на тоа какви гнаси се во Хаг. Толкави казни сакаат, а немаат речиси никакви конкретни докази. Ако продолжат со вакво темпо нема ни да заврши судењето за тие 10 год така да мислам и овие неколку год додека се таму Јохан и Љубе им беа доволна казна и време е да се вратат дома.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Трибуналот е еврејски,а евреите не признаваат христијански молитви.:toe:
Конечно јас и ти да се сложуваме во нешто, ако и тоа е напредок а?:svirisi:Ова што се случува со нашиве херои е од невиден предавнички карактер.Македонски два синови се на милост и немилост на Хашкиот трибунал, додека пак, борците за „човекови права“ седат во Собранието...
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
15 мајки да им .... харадинај го пуштија ,аљи на власт , касапите од вуковар по 7 - 8 години си добија , а за љубе 15 !?!?!:pop:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
За Јохан не знам ништо...ама за Љубе и 12 години се малце...тој треба 120!
А според тебе за Ахмети колку треба?Колку треба за оние кој со ножеви им ги ваѓаа очите на Македонските војници?А?
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Кога ке го уапсат тогаш ке зборам. Што сум ти јас крив бе момак? Кога вие самите сте ( ) <---prazni u glata.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom