За мажите: Дали сте плеснале (удриле) девојка?

Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ако тоа те теши. :pipi:



Еј, се приземји.
Го сфати муабетот?
Мило ми е.


Give me one reason to stay here...



МОРА, па дури ни тогаш. :pipi:


Не се приземјив ...него ти се ГУБИШ ....

Ми даваш пример со жена која што јаде ќутек од муж за без везе ....а пред тоа 2000000000 страни наназад .... дискутираме за жени шо си го бараат сами ....

Мн. јасно дека ке иам различни мислења не ?

И не ме теши уопште ....него глупи ти се постовиве ...


Fin
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
369
Поени од реакции
700
Се согласувам .....
Чекај, не беше ти тој што рече дека, откако здраво ќе ти изграка девојката, наместо да ја баталиш и да и го покажеш патот, ти ја млатиш со шамари?! (Да, сите знаеме дека не си удрил досега девојка). Како беше?... Аааа да, жичките те врзувале. Значи, после шамарот, тие жички ќе ја вратат кај тебе. Ондак твојата девојка е глупа и не треба да ја жалиме.
Ако ја јадам ќутек ради женско - ја сум кретен зашо сум трошел време со тоа женско
Ако ја и пернам шамар - пак сум ја кретен
Ако ја ја оставам да сере - кретен сум зашо не и вратам вербално

Заеби !
А како за промена, да не испаднеш кретен пред народ и да се потрудиш да не јадеш ќотек поради девојка, да не и пернуваш шамари, и да не ја оставаш да сере... Или тие ти се опциите за твоја девојка?
 
U

UniqueGirl

Гостин
Ми даваш пример со жена која што јаде ќутек од муж за без везе ....а пред тоа 2000000000 страни наназад .... дискутираме за жени шо си го бараат сами ....
Еј, ја па го читам уводот, silly me. :(
Него муабетов е да пишеш дали имаш плеснато или не.
Се разбираме, али најверојатно сааш да се истакнеш ко хардкор шовинист па постовиве ти преминуваат у млатење празна слама.
ЗНАЧИ ПРИЧИНА ЗА ШАМАР МОЕШ ДА НАЕШ, РЕЦЕПТОТ ГО ИМАШ,
ПРИМИТИВИЗАМ ОД НЕВИДЕН РАЗМЕР.


Мн. јасно дека ке иам различни мислења не ?
Коа не би имале не би постоел но форумов не?
Фрката е шо сааш да го имаш последниот збор макар и да трипаш безвеза, а и ја незнам шо ку* ти реплицирам имам осеќај ко да ќе ме актосаш со сеќира преку монитор.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Чекај, не беше ти тој што рече дека, откако здраво ќе ти изграка девојката, наместо да ја баталиш и да и го покажеш патот, ти ја млатиш со шамари?! (Да, сите знаеме дека не си удрил досега девојка). Како беше?... Аааа да, жичките те врзувале. Значи, после шамарот, тие жички ќе ја вратат кај тебе. Ондак твојата девојка е глупа и не треба да ја жалиме.

А како за промена, да не испаднеш кретен пред народ и да се потрудиш да не јадеш ќотек поради девојка, да не и пернуваш шамари, и да не ја оставаш да сере... Или тие ти се опциите за твоја девојка?

Знаев дека ке има некоја шо погрешно ке протолкува па ете и ти го болдирав делот за кој што се согласувам ....а тој е


-Жена шо си јаде ќутек од дечкото/мажот и му се враќа од *љубов* ...тоа е самоубиство ...јбг .....

2ро - Ти реков немора девојка да е ....и другарка/познаничка да е ....

3то -Ја сум ....Реков дека у даден момент ....тешко е човек да каже као ке изреагира .... И да , не би удрил и пак по 200ти пат ...подржувам ако има добра причина , а не знае да и врати со збор ...да и перне шамар ....

и ?

Еј, ја па го читам уводот, silly me. :(
Него муабетов е да пишеш дали имаш плеснато или не.
Се разбираме, али најверојатно сааш да се истакнеш ко хардкор шовинист па постовиве ти преминуваат у млатење празна слама.
ЗНАЧИ ПРИЧИНА ЗА ШАМАР МОЕШ ДА НАЕШ, РЕЦЕПТОТ ГО ИМАШ,
ПРИМИТИВИЗАМ ОД НЕВИДЕН РАЗМЕР.




Коа не би имале не би постоел но форумов не?
Фрката е шо сааш да го имаш последниот збор макар и да трипаш безвеза, а и ја незнам шо ку* ти реплицирам имам осеќај ко да ќе ме актосаш со сеќира преку монитор.


Кхм , а да не глумиш и да не се докажуваш ?

Ете ти ги 2та последни поста .....сама прочитај си што си напишала ...и сама одговори си , чим моево не ти одговара ....шо да ти кажам ?
 
U

UniqueGirl

Гостин
Кхм , а да не глумиш и да не се докажуваш ?

Ете ти ги 2та последни поста .....сама прочитај си што си напишала ...и сама одговори си , чим моево не ти одговара ....шо да ти кажам ?
Гледам страшна трема те удара.
Ние фино дискутираме не сме напети, :pipi:
ДОКОЛКУ НЕМАШ РЕПЛИКА,
НЕ РЕПЛИЦИРАЈ.
Го вртиш муабетов ко шо тебе ти одговара.
Дали си тард или тренираш идиотизам не ми е јасно.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Жена не е во ред да се мава.
Но, жена не треба да е, не треба да бара да е на исто рамниште со маж.
Бидејќи ако ја гледаме како маж, ќе ја третираме како маж.
Затоа, жените нека се фини и нежни и секогаш спремни да им угодат на мажите.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ај еден пример, ја се испричавам вака мислев имаш елоквенција за повозрасен дечак, али треба да ти се џвака ебаго.

Земи пример мајка ти доаѓа од работа, жената закаснила 2 саати (фрки на работа пример), мобилка исклучена, батерија испразнета рецимо.
И доаѓа фино лепо на врата.
Татко ти вришти "КАЈ БЕШЕ"?!
Оваа му објаснуе као ја задржале на работа и ред други ствари.
Овој у афектно стање ни два ни три со клоци лупање.
Као би реагирал?!
"Ајде балканска алфа мужјачино, ударај док моеш?!"
@17:55


http://forum.kajgana.com/showpost.php?p=3537792&postcount=673

@ 18:04


mwa

Гледам страшна трема те удара.
Ние фино дискутираме не сме напети, :pipi:
ДОКОЛКУ НЕМАШ РЕПЛИКА,
НЕ РЕПЛИЦИРАЈ.
Го вртиш муабетов ко шо тебе ти одговара.
Дали си тард или тренираш идиотизам не ми е јасно.


Фино дискутираат Леандра,Меган и остали ....ти си напната до посер пошо немаш валидни аргументи т.е немоеш да склопиш асална реченица и се здркуеш ....и после ја сум се брукал зашо реплицирам итн итн .....

Тард сум + тренирам идиотизам ....али вакви као тебе јадам за доручек ....


:tv::tv:
 
U

UniqueGirl

Гостин
Фино дискутираат Леандра,Меган и остали ....ти си напната до посер пошо немаш валидни аргументи т.е немоеш да склопиш асална реченица и се здркуеш ....и после ја сум се брукал зашо реплицирам итн итн .....

Тард сум + тренирам идиотизам ....али вакви као тебе јадам за доручек ....


:tv::tv:
Види мене ми е јасно дека си накурчен ради мене и Игорче.
Не биди напет ти кажав.

In fact, не знаеш шо да реплицираш и муабетот нонстоп ти се врти у стил "касни порасни"
не капираш дека не се слагаш нити со Леандра нити со Меган.
Ретардиран си, сфативме.
Ајде иди плесни нешо, и онака тоа ти е едина преокупација. :pipi:
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
369
Поени од реакции
700
Декич, признај Јуник да е до тебе, ќе и лупнеш 2-3 така врели шамарчиња.
Никој не е напнат. Напротив, сите сме мирни, стабилни, сталожени, питоми... Форум е деца, не се напнувајте...
И што еден аргумент го прави валиден за да биде произнесен вака јавно на форум?

Ммм и да, часовникот ти е еден саат поназад.:pipi:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Декич, признај Јуник да е до тебе, ќе и лупнеш 2-3 така врели шамарчиња.
Никој не е напнат. Напротив, сите сме мирни, стабилни, сталожени, питоми... Форум е деца, не се напнувајте...
И што еден аргумент го прави валиден за да биде произнесен вака јавно на форум?

Ммм и да, часовникот ти е еден саат поназад.:pipi:

Јбг , пц issues иам па саатот се ресетира =)

Никој не е напнат ?

Кхм ...ја у нејзини последни постови прочитав минимум 5 навреди не ?

За мсн не ни праам муабет :tv:

+зашо да ја мавнам ? Ако мислиш дека со квази постовиве ме навредила нешо ....се лажеш :smir:

Него , слушам од утре ке ме носеле по потписи ....

Unban јаделе некои фаци :tv:

Str8 from Unique's mouth :D
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.768
Поени од реакции
12.126
Декич, признај Јуник да е до тебе, ќе и лупнеш 2-3 така врели шамарчиња.
Никој не е напнат. Напротив, сите сме мирни, стабилни, сталожени, питоми... Форум е деца, не се напнувајте...
И што еден аргумент го прави валиден за да биде произнесен вака јавно на форум?

Ммм и да, часовникот ти е еден саат поназад.:pipi:
А рецимо да е Јуник до мене би и плеснал 2-3 шамари али не у фаца...по г`з. Само такво плескање поштујем никако насилство освен ако не е таков тип на жена што поштује мушкарац кој ја тепа.
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Еј !

А ако не и одговара тоа шо сум го рекол , па пак ми викне некој да ме млати ? :smir:


Абе одма со црни сценарија ццц......шо ако ми викне некој...:pos2:
Ама има и полошо...замисли да нема потреба да вика некој...

Како таа на сликата...2.02 м и 120 кг мускули...:vozbud:
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Општо земено не е убаво да се удира девојка/жена.Ние сме понежниот пол и сме за `нежни` работи:baeh:

Машките како посилни,знаат да се почувствуваат надмоќно над женските и под дејство на нивниот `господин` тестерон,незнаејќи како да се контролираат и како да ја средат ситуацијата...можат да удрат женско.

Секако,не е воопшто пријатно-ниту женското ке се покори,ниту мажот ке биде посилниот.
Рака на срце,постојат женски кои си заслужуваат:kesa:,ама сепак не е вистинскиот начин да средиш,да направиш или да покажеш нешто.
 
T

Tetro

Гостин
Општо земено не е убаво да се удира девојка/жена.Ние сме понежниот пол и сме за `нежни` работи:baeh:

Машките како посилни,знаат да се почувствуваат надмоќно над женските и под дејство на нивниот `господин` тестерон,незнаејќи како да се контролираат и како да ја средат ситуацијата...можат да удрат женско.

Секако,не е воопшто пријатно-ниту женското ке се покори,ниту мажот ке биде посилниот.
Рака на срце,постојат женски кои си заслужуваат:kesa:,ама сепак не е вистинскиот начин да средиш,да направиш или да покажеш нешто.
сакаше да напишеш, тастер или тостер :toe:

какви се тие кои заслужуваат? пак ќе кажам, плескање може да постои, само доколку се работи за сексуална игра и двајцата имаат согласност. само без модрици, де :хехе:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom