Виктор Канзури јавно маструрбирал и затоа е уапсен

Статус
Затворена за нови мислења.

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Mile Јанаќо!
З. Јованов!
Љ(убиша) Георгиевски!
Михајло Маневски!
Бициклистички!
Пандов!

Терајте понатаму.

Инсталациите од туѓина се познати.


@Братот, кој си има муата на капата.....хехехехе, не мислев на теме, мислев на сите кои се такви, да се искристализираат нештата, да се знае конечно.

Не инсинуирам.

Инаку, кога сме кај некои мои наводи: Зборам зошто ненадејно почина Богдановски во воз кога ништо не му беше, а пееше како му се спрема ликвидација од "неговите"! Од лицата во сегашната на власт партија?? Како на Мијалков што му сместија?! Во дослух со тајните бившојугословенски служби.
Зошто? Затоа што се знаеше дека знаат и ако проплајат ќе летаат глави, кај нас, а и во соседни држави.

Се за разнебиотување на државата.

Шутурко и биг бизнис го наместија Љубчо да си глчаса против Кљусев, за да падне владата. Го наменстија и Гошев, хистерикот, за да не може да формира влада, а го најнаместија малиот Б.Ц. кој требаше да биде за една употреба, за приватизација. Која ја доби, ама и им врза по една восптина, ги врза за себе, да мора да го тинтраат, а и во меѓувреме научи многу нешта. Па сега сите ќе живееме со него да не ебе додека му се крева. На суво.
Историјата, инаку, има многу приомери кои се квалитетни за студиозно разгледување.

Груевски очигледно од менторот Љубчо налседил жед за ука од влијателни, елбете негативни, личности од историјата.

Ајде умници, кој велможа навремето ги терал своите депутати да станат демонстративно за да се блокира праламентот за да мора да има нови избори на кои ќе добие поголемо мнозинство за формирање влада?? Тоталитарна???


Хинт: носеле кафеави униформи и покажувале мишка смрдлива.

Чекам! Алузијата е повеќе од вистинска.


И на едниот и на другиот претохдниците биле харизматични лидери, лица кои потоа се оцрнети како предавници (што и биле за тоа време), а КОИ ГИ ИНСТАЛИРАЛЕ СВОИТЕ НАСЛЕДНИЦИ ЗА ЕДНА ЦЕЛ, СОПСТВЕНА АМНЕСТИЈА ОД БЕЉИТЕ.

Едниот е Љубчо и Груевски, а кои се оние другите историски личности??
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Додека ВМРО има висок рејтинг поради гнидите што уште имаат крвави усти , еден куп критики има за нив и за Груевски, читам и чекам некој да почне, да даде некоја алтернатива , трета опција .Има некој нешто да предложи од големите ,чисти, непредавнички , македонски умови ?????
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
Се испукавте на брзина и пак ДООМ го мешате? Што се човек нема да види по форумиве....
 
Член од
22 мај 2006
Мислења
400
Поени од реакции
4
:pos::pos:

Зар и ти сине Бруте.....

Јулиус Гауз Цезар убиен поради "кратковидност"....

ВМРО беше полна со бугари во 19 и 20тиот век.... Гледам си констатираат дека и во новото "ВМРО" ги имало.... Зошто, како и од каде тие Бугари во Македонија, тоа е друго прашање.... но за тоа треба отворено да се прави муабет, Не може човек да гледа црно, а да вика бело, затоа шт о на себе зло си прави...
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
879
Да беше жив дедо Панко уште...какви заушки ќе јадеше Гаро за пишуваното ...:)
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
мислев на Љубчо ама кога го спомна друго ми се мота низ глава...ако излезе во чии прегратки ке се врати....чив човек беше???? а може и на власт да се врати од усијани глави ко ТМРО....

на гарфилд му држи муабетот....се е почнато ништо незавршено...некој работи се толерираат...чистки најавени а ете промоции на дневници во сред Скопје...мириса мириса

ТМРО..човекот кој го спомнуваш испадна најголем предавник и лопов..првин пред својата единица после пред земјата...
Mozda kaj lugje kako tebe, sto se grci i albanski slugi da.. Ti nemas tri cisti a glumish makedonski patriot odi igraj na grcka muzika i vee amerikansko zname.
Najgolemite predavnici se lugje kako tebe.
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Pffff, ziti komentarot. Odi igraj na grcka muzika...:pos2: i dmek go pobi so fakti.
Cii sovetnici denes zaminaa na Skijatos za veligdenskite praznici.
hint; Najgolema licna karta vo Skopje.
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Pffff, ziti komentarot. Odi igraj na grcka muzika...:pos2: i dmek go pobi so fakti.
Cii sovetnici denes zaminaa na Skijatos za veligdenskite praznici.
hint; Najgolema licna karta vo Skopje.
Za vas ne treba argumenti, za vas samo ahmeti mue majkata po arno ne zasluzuvate.
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Aj be druze batali.Ne ti ide vecerva ovde. Odi na seir ili na zabava malku razonodi se.
Ti kje mi kazes mene jas sto sum. Preku stapov od takvi.
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Aj be druze batali.Ne ti ide vecerva ovde. Odi na seir ili na zabava malku razonodi se.
Ti kje mi kazes mene jas sto sum. Preku stapov od takvi.
Ti mene ke mi kazuvash sto da pravam, odi shetaj.. Ako sakash nesto od mene baraj me na pm.
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.587
Не маструбирал само Виктор Канзури... :tv:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom