Придобивките од владеењето на ДПМНЕ?

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Е па “свесниов“ беше и до 2002ра на власт,и пак го ставија во 2006та иако неосвестен,се спремаат сега и во 2008ма да го постават на постамент иако сеуште не е освестен,тешко нас со политичари кој ги поставуваме онесвестени на власт.:toe:
Ne bil na vlast, tuku bese min. za ekonomija i finansii i zapamten kako najdobriot vo taa oblast vo istorijata na R.M. Zatoa i srpskata vlada go zede za svoj sovetnik.
Doticniot e sega na vlast i ke bide uste min. 16 godini, zosto od segasnive politicki faci, toj e najkadaren da ja turne Makedonija nanapred. Site ostanati, ja zakopaa MKD vo lanja.
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Е па “свесниов“ беше и до 2002ра на власт,и пак го ставија во 2006та иако неосвестен,се спремаат сега и во 2008ма да го постават на постамент иако сеуште не е освестен,тешко нас со политичари кој ги поставуваме онесвестени на власт.:toe:
odi tamu vo stabot da ti kazat kade treba da lobiras ovde ocigledno ne ti e mestoto , nemozes da me manipuliras ( ocigledno e deka si clen na sds ) i sakas da mi kazes deka gruevski ne go biva a bucko go bivase ??? :tapp::tapp::pos: nezdrav :)

jas ABC rasprodadov....nemam vreme veke za cekanje da izlezat............ od toa buniloto :)...predolgo trae....., a kako gledam i ke potrae....
a i ti pod raka so nego , dzaba vi / narodot se gleda !!!! mafijata e za vo zatvor nemoj da mi kazuvate za apatija i agonija , ve molam / nikogas do sega sme nemale vakvi luge vo vlasta , a do pred toa , buzle , bucko , hary , handziiski ..... ilinka :) :pos: ... da gi redam sposobnite od sds , pozZ
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
odi tamu vo stabot da ti kazat kade treba da lobiras ovde ocigledno ne ti e mestoto , nemozes da me manipuliras ( ocigledno e deka si clen na sds ) i sakas da mi kazes deka gruevski ne go biva a bucko go bivase ??? :tapp::tapp::pos: nezdrav :)



a i ti pod raka so nego , dzaba vi / narodot se gleda !!!! mafijata e za vo zatvor nemoj da mi kazuvate za apatija i agonija , ve molam / nikogas do sega sme nemale vakvi luge vo vlasta , a do pred toa , buzle , bucko , hary , handziiski ..... ilinka :) :pos: ... da gi redam sposobnite od sds , pozZ
Ти изгледа од сабајле рано си бил во штабот, глеам добро те потковале:pos:.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
odi tamu vo stabot da ti kazat kade treba da lobiras ovde ocigledno ne ti e mestoto , nemozes da me manipuliras ( ocigledno e deka si clen na sds ) i sakas da mi kazes deka gruevski ne go biva a bucko go bivase ??? :tapp::tapp::pos: nezdrav :)



a i ti pod raka so nego , dzaba vi / narodot se gleda !!!! mafijata e za vo zatvor nemoj da mi kazuvate za apatija i agonija , ve molam / nikogas do sega sme nemale vakvi luge vo vlasta , a do pred toa , buzle , bucko , hary , handziiski ..... ilinka :) :pos: ... da gi redam sposobnite od sds , pozZ
Jas sega ke glasam za DPMNE, zosto toa e momentalno najdobrata politicka opcija sto nudi napredok na RM.

No, od druga strana, mislam deka DPMNE nisto ne napravi so organiziraniot KRUPEN kriminal, na nasite tajkuni i politicari. Se` se svede na apsenje na mali, sitni kriminalci, koi ukrale da kazam leb, a ne gi apsi onie sto ukrale celi fabriki. Kaj e sudenjeto za Buchu, kaj se postapkite za ponistuvanje na privatizacijata na Persped, Evropa, Agroplod, Vitaminka, Metropol itn...
 

Anuskan

~Keep Smiling~
Член од
13 јануари 2008
Мислења
191
Поени од реакции
10
Абе мене до политика не ми е, и никогаш не ми било гајле многу.
Ама Еј од ниедна власт ништо не сум добила ама од оваа барем си добив ваучер за компјутер (за апсолвенти тој). И зашто имам компјутер, бар си го шитнав ваучерот за 9000ден., и си имав пари за Нова Година (и за облека и за кондури, и да си платам за журката, и да купам убави подароци за сите околу мене). Хехехе.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Абе мене до политика не ми е, и никогаш не ми било гајле многу.
Ама Еј од ниедна власт ништо не сум добила ама од оваа барем си добив ваучер за компјутер (за апсолвенти тој). И зашто имам компјутер, бар си го шитнав ваучерот за 9000ден., и си имав пари за Нова Година (и за облека и за кондури, и да си платам за журката, и да купам убави подароци за сите околу мене). Хехехе.
А кога ќе не вози стариот со хеликоптерот? :vozbud::vozbud::vozbud:

Едно крукче над СК.. не барам више :smir:
 

Anuskan

~Keep Smiling~
Член од
13 јануари 2008
Мислења
191
Поени од реакции
10
Хехехе. Неам појма, ни ја одамна се неам возено. :vozbud::vozbud::salut:
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Ти изгледа од сабајле рано си бил во штабот, глеам добро те потковале:pos:.
ne be kafence si pijav od doma ne sum izlezen :pos: :smir:
a i ti si "takov" se kaza ???? :)

Jas sega ke glasam za DPMNE, zosto toa e momentalno najdobrata politicka opcija sto nudi napredok na RM.

No, od druga strana, mislam deka DPMNE nisto ne napravi so organiziraniot KRUPEN kriminal, na nasite tajkuni i politicari. Se` se svede na apsenje na mali, sitni kriminalci, koi ukrale da kazam leb, a ne gi apsi onie sto ukrale celi fabriki. Kaj e sudenjeto za Buchu, kaj se postapkite za ponistuvanje na privatizacijata na Persped, Evropa, Agroplod, Vitaminka, Metropol itn...
se vo svoe vreme , 2 godini bese na vlast covekot , cekaj ima vreme !
pozZ
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Ne bil na vlast, tuku bese min. za ekonomija i finansii i zapamten kako najdobriot vo taa oblast vo istorijata na R.M. Zatoa i srpskata vlada go zede za svoj sovetnik.
Doticniot e sega na vlast i ke bide uste min. 16 godini, zosto od segasnive politicki faci, toj e najkadaren da ja turne Makedonija nanapred. Site ostanati, ja zakopaa MKD vo lanja.
Абе,јас да не бев на власт?Па министер за економија што е,власт или “лево маде“?Ако бил “лево маде“,кажете сите да знаат кој ќе ја“турне“Македонија подлабоко или поплитко.?:toe:
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Фала му на ВМРО за големите инвестиции, за влезот во нато, за спречувањето на инфлацијата од 9%, исто така голема благодарност што ги затвори сите олигарси и веќе нема олигарс на слобода, исто така му благодарам за тоа што односите со америка се на нај високо можно ниво, и за тоа што успеа Македонија да ја отргне од изолацијата. Знам дека ке има уште 4 години да се доискаже и да заврши со проектите
 
N

n/a

Гостин
Фала му на ВМРО за големите инвестиции, за влезот во нато, за спречувањето на инфлацијата од 9%, исто така голема благодарност што ги затвори сите олигарси и веќе нема олигарс на слобода, исто така му благодарам за тоа што односите со америка се на нај високо можно ниво, и за тоа што успеа Македонија да ја отргне од изолацијата. Знам дека ке има уште 4 години да се доискаже и да заврши со проектите
Teshekler i od mene.
Вала...то инвестиции...то чуда...то бизнис клима...
Мед и млеко тече...
луѓе се расфрлаат со пари и мерцедеси за роденден купуваат...
А тек па за именден или Нова Година...
минимум стан за да не се посрамиш,кај ти е крајот иначе.
:kesa: хахахаха....:pos:
Од сабајле тројца енглези,еден швабо и молим те запази...еден колумбиец ми нудат разно-разни заеднички проекти и сакаат да инвестираат во Македонија.
Али ја нејќум.
Нејќум бе,нејќум.
Што ми можат,а?

Нека иде да инвестира у друго место.И тачка.
Наравоучение:
Не е крива владата.Јок...никако!:nenene:
Крив е...народот.
Што гласа неранимајковци.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Сега и Виктор Мизо го активираа онака предизборно со пубертетски глас да им објасни на странците дека Македонија има многу,многу,ама ептен многу млад потенцијал за инвестиции,посебно во делот на забавната индустрија,техно-хаус перформанс и слични работи.Абе господ да чува и брани.:(
 
N

n/a

Гостин
Него чекај сега малку...
нешто не ми е јасно и единствено може да си објаснам дека владината пресс-служба затаила(у очи на избори,еј)
. :toe:
За Бадник бевме правовремено информирани,што е ред-ред.

Али сега сум неинформиран и во недоумица дали и колку јајца скршил Кољо за Велигден?
Немој еј...ако нема добро јајце да му дадам еден коњик
(парампарче да ги направи)
:toe:
Или барем дрвено некој да му даде и убаво да му го исфарба...
Немој,друже...немој!
Кај се видело тоа-премиер а да не ги крши сите и плус обавезно паричката да му се падне-иначе тешко сите нас.
:kesa: хахахаха....:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom