Предвремени избори!

Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
ццц да му свртам на Гвујо подхитно да ја запре инфлацијата?

Не смееме да дозволиме комуњариве да се богатат на нашиот БУГАРСКИ труд!
Немај гајле ти за нив ,им направил Бузле резерви од РЕСАНА за следните 20 години , после може и ке добијат пак на избори:pos:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878


ВМРО-ДПМНЕ 29%

СДСМ 11%

ДУИ 10%

ДПА 8%

НСДП 1%

ВМРО-НП 1%

ДОМ 1%

ПДП 1%

Изборна единица 1:

ВМРО-ДПМНЕ 34,5%
СДСМ 17,8%

Изборна единица 2:

ВМРО-ДПМНЕ 27,9%
СДСМ 6,9%

Изборна единица 3:

ВМРО-ДПМНЕ 36,6%
СДСМ 13,2%

Изборна единица 4:

ВМРО-ДПМНЕ 44,3%
СДСМ 13,7%

Изборна единица 5:

ВМРО-ДПМНЕ 26,7%
СДСМ 11,7%

Изборна единица 6:

ВМРО-ДПМНЕ 3,3%
СДСМ 2,7%
ДУИ 29,3%
ДПА 25,8%
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Абе од агенции за испитување рејтинзи пред избори,да ти пукне “таквото“.:drk:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Абе од агенции за испитување рејтинзи пред избори,да ти пукне “таквото“.:drk:
Да де...Ќе ти пукне "таквото" од мака што бројките не се по обратен редослед во графите за дпмне и сдсм.
Кога реалноста не ни е по мерак, све не чини. Ко онаа српската - Р'џавом к**цу и длаке сметају.

Али тоа е...Дојде време да си жнее секој шо си посеал.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Да де...Ќе ти пукне "таквото" од мака што бројките не се по обратен редослед во графите за дпмне и сдсм.
Кога реалноста не ни е по мерак, све не чини. Ко онаа српската - Р'џавом к**цу и длаке сметају.

Али тоа е...Дојде време да си жнее секој шо си посеал.


A koj sto poseal neznam , ama zetvava ni e za nikade moi Iliridiindijanci :)...znejte si vie rejtinzi kolku si sakate..., no tie ni se jadat, ni se pijat .....toa rejtinzite... :)
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
A koj sto poseal neznam , ama zetvava ni e za nikade moi Iliridiindijanci :)...znejte si vie rejtinzi kolku si sakate..., no tie ni se jadat, ni se pijat .....toa rejtinzite... :)
Не знам на кои твои се обраќаш, ама пошо ме цитираше...
Не се жнејат рејтинзи бетону. Се жнејат остварувања, победи итн. На такво жнеење мислев:)
Рејтинзите се само индиции кој шо сеел.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Не знам на кои твои се обраќаш, ама пошо ме цитираше...
Не се жнејат рејтинзи бетону. Се жнејат остварувања, победи итн. На такво жнеење мислев:)
Рејтинзите се само индиции кој шо сеел.
Koi pobedi crni moderatoru, koi pobedi???...zarem do tamu osiromasevme i so duhot da i ovaa beda naokolu POBEDA se narekuva ????
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Koi pobedi crni moderatoru, koi pobedi???...zarem do tamu osiromasevme i so duhot da i ovaa beda naokolu POBEDA se narekuva ????
Сега со сила ми ги извртуваш коментарите:) На нешто поинакво мислев кога реков ќе се жнеат победи, но да не должам.

Нејсе...После сиот криминал оставен во наследство од сдсм, треба време да се доведе во нормала ситуацијата. Да не збориме, дека истите "риби" од сдмс ,продолжуваат да измислуваат начини преку кои би ја задржале ситуацијата на "матна вода", пошто само во таква умеат да "пливаат". Конкретно, нивното тенденциозно опструирање на Собранието и владата во нивните обиди да се донесат закони кои би ги забрзале реформите.

За среќа, предвремените избори ќе го сменат и тоа.
А, експанзијата на сдсм е секогаш паралелна со бедата во Македонија. Тоа е покажано и докажано со факти.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Нејсе...После сиот криминал оставен во наследство од сдсм, треба време да се доведе во нормала ситуацијата. Да не збориме, дека истите "риби" од сдмс ,продолжуваат да измислуваат начини преку кои би ја задржале ситуацијата на "матна вода", пошто само во таква умеат да "пливаат".

Конкретно, нивното тенденциозно опструирање на Собранието и владата во нивните обиди да се донесат закони кои би ги забрзале реформите.

За среќа, предвремените избори ќе го сменат и тоа.
А, експанзијата на сдсм е секогаш паралелна со бедата во Македонија. Тоа е покажано и докажано со факти.
СДС поднесе 2500 амандмани против предлогот на Лиле Поповска!
А тие 2.500 амандмани по минимум 10 минути дискусија по еден амандман се 2500 минути или 417 изгубени часови ако една редовна седница трае просечно 6 часа тоа е 70 седници или најмалку 3 месеци дискусија.

Воопшто не се “тенденциозни“ нивните начини !
Многу јасно даваат до знаење дека помило им е никој друг да не успее било што да направи повеќе за земјава.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Да де...Ќе ти пукне "таквото" од мака што бројките не се по обратен редослед во графите за дпмне и сдсм.
Кога реалноста не ни е по мерак, све не чини. Ко онаа српската - Р'џавом к**цу и длаке сметају.

Али тоа е...Дојде време да си жнее секој шо си посеал.
Србите имаа уште една покултурна:
У руци Мандушича Вука-свака пушка убојита!

Да те потсетам дека и кога рејтинзите беа нарачани и во прилог на СДСМ јас бев тој што ги негираше и ги сметаше за пропаганда од нарачателите како што и сега ги сметам!:toe:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Србите имаа уште една покултурна:
У руци Мандушича Вука-свака пушка убојита!

Да те потсетам дека и кога рејтинзите беа нарачани и во прилог на СДСМ јас бев тој што ги негираше и ги сметаше за пропаганда од нарачателите како што и сега ги сметам!:toe:
Секогаш реалниот но никогаш сватен, нашиот експерт АБЕЦЕ!
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Секогаш реалниот но никогаш сватен, нашиот експерт АБЕЦЕ!
Ве разбирам оти тоа не можете јавно да си го признаете,кога уздите ви ги држат по партијските штабови.

Велат: ---Сопнат коњ подобро пасе трева---

и најверојатно биле во право.:pos2:
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Me interesira sto stana so predlogot na nekoi partii ,segasnite kandidati za pratenici da potpisat izjavi deka ne bile kodoshi ?
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Me interesira sto stana so predlogot na nekoi partii ,segasnite kandidati za pratenici da potpisat izjavi deka ne bile kodoshi ?
Тоа можеш да го заборавиш,како што можеш и да го заборавиш фактот кој вели дека владата на ДПМНЕ деновиве им го додели тендерот за изградба на сали вреден 70 милиони евра на Грците иако Македонската фирма беше за 10тина милиони евра поефтина од Грчката.Така е кога некои министри од оваа влада имаат Грчки дипломи со највисоки оцени.:toe:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Не си здрав ти.. да не пропушти некоја тема за да пренесеш пресот на СДС?

Еве ти Велигденска честитка од ДПМНЕ:

Христовото воскресение е победа на вистината над лагата. Затоа, ние единствени во нашиот македонски дух и со верба во Бога, ќе истраеме во одбраната на вистината за се` што е македонско. Неправдите кон нас, и овој пат како и секогаш во историјата ќе не направат да бидеме уште поцврсти во нашата вистина и посилни во нашата светла иднина.

Остварувањето на надворешно-политичките приоритети е наша врвна цел, исто како што е и нашето вековно име, македонскиот идентитет и историски континуитет, од што нема да отстапиме, бидејќи веруваме во идеите на правичноста и вистината, кои го красат најголемиот христијански празник Велигден. Само така ќе го зачуваме сопствениот идентитет и ќе ја осигураме нашата трајна иднина.


ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom